начало

Адвокатка осъди общината за над 20 000 лева, след като си счупи крака до Съдебната палата Адвокатка осъди общината за над 20 000 лева, след като си счупи крака до Съдебната палата

ЖАЛБА БЕЗ УВАЖЕНИЕ (НОИ)

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

ЖАЛБА БЕЗ УВАЖЕНИЕ (НОИ)

Мнениеот kolova » 28 Май 2021, 11:08

Здравейте,
През месец декември 2020 навърших необходимата възраст за пенсиониране.
Междувременно имах и повече от изискуемия осигурителен стаж.
Подадох заявление и придружаващи документи в НОИ през декември 2020.
Един ден преди изтичане на 4 месечния срок за издаване на разпореждане за отпускане на пенсия за осигурителен стаж и възраст, производството бе спряно ( за не повече от 6 месеца) на основание "възложена проверка " от ръководителя на отдел "Пенсии" на ръководителя на отдел" Краткосрочни Плащания и Контрол".
Обжалвах спирането на производството в 14 дневен ( законов ) срок на основание, че всички данни свързани с осигурителния ми стаж са налични в електронните регистри на НОИ и НАП. Същевременно помолих да се възобнови пенсионното производство.
С решение на Директора на ТП на НОИ жалбата ми е отхвърлена.
Естествено, че считам това за неоснователно.
В НОИ просто са се забатачили и не се справят в срок. Естествено, че се оправдават с пандемията....и си измислиха някаква "проверка" на период, в който хем съм била наемен работник по ТД, хем съм си внасяла и осигуровки като СОЛ...., което прави осигурителния доход висок и може би съмнителен за НОИ, но вноските са внесени и това се вижда в регистрите на НАП.
Тъй като жалбата не е уважена на основание ЧЛ.117, АЛ.3 ОТ КСО, бих желала да получа коментари в тази връзка.
Не мога точно да разбера какво иска да каже текста : "С решението ръководителят на
териториалното поделение на Националния осигурителен институт решава въпроса по същество
или отменя разпореждането и връща преписката за ново разглеждане
".....защото явно моя казус е "решен по същество"
Предварително благодаря за коментарите.
kolova
Младши потребител

Назад към Административно право