начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Глоби за невалидна винетка

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоби за невалидна винетка

Мнениеот ghostbg » 07 Окт 2021, 09:31

Здравейте,
Моля за вашето мнение и съвет по следния казус.
На 04.10.21 ме спира тол патрул и ме предупреждават,че имам 5 снимки, за това че нямам винетка. Посъветваха ме да започна да си ги плащам едно по едно. На място си платих две и получих документ.
След това проверих и се оказва, че винетката ми е изтекла на 03.03.21. После проверих в сайта на бгтол и се оказва че имам още 13 снимки. Ще ги изброя за да стане по ясна ситуацията:
04.05 07:45ч. За издаване на ЕФ
05.05 06:51ч. За издаване на ЕФ
25.08 07:48ч.
30.08 07:52ч.
31.08 18:30ч.
01.09 18:17ч.
02.09 08:32ч.
07.09 07:32ч.
10.09 07:50ч.
14.09 08:23ч.
17.09 08:14ч. Платен
27.09 08:02ч Платен
28.09 08:16ч.
30.09 07:32ч.
04.10 07:33ч

Снимките са от една и съща камера, когато отивам на работа. Преди камерата редовно има тол патрул, и на връщане от работа минавам покрай тях, и не са ме спряли 5 месеца да ме глобят. Електронни фишове не съм получил. Мога ли да предявя претенции към това, че тол патрула не си изпълнява задълженията по контрол? Има ли някакви срокове за издаване и изпращане на електронните фишове?
Не отричам вината си, но не е ли нередно да те оставят да натрупаш глоби и после да те уведомят, при положение че всеки път минаваш покрай патрула.

Благодаря!
ghostbg
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2021, 08:36

Re: Глоби за невалидна винетка

Мнениеот guest1 » 07 Окт 2021, 13:01

В случая мога да кажа само едно:
Ignorantia non est argumentum. – Незнанието не е аргумент.

И защо пишете в заглавието „невалидна винетка“, когато сте БЕЗ винетка?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1791
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Глоби за невалидна винетка

Мнениеот doondie » 21 Окт 2021, 01:18

Нали имало някаква „компенсаторна такса”? Не ти ли дадоха възможност да я платиш вместо глобите от снимките?
За мен това е незаконна практика - за едно и също нарушение да те глобяват 100 пъти, и то защото малоумната им система, която иначе обработва плащания за стотици милиони лева годишно, не предупреждава електронно - по имейл и/или с СМС - за изтекла винетка, камо ли за трупащи се глоби.
Срок за получаване на е-фиш няма. Би трябвало 1 година и 3 месеца след нарушението да не може да се търси административнонаказателна отговорност.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Глоби за невалидна винетка

Мнениеот vel_wel » 04 Май 2023, 06:40

guest1 написа:В случая мога да кажа само едно:
Ignorantia non est argumentum. – Незнанието не е аргумент.

И защо пишете в заглавието „невалидна винетка“, когато сте БЕЗ винетка?

За какво незнание говорите, като законите са правени предимно и полу-умишлено от некадърници?

И вие не знаете какво да отговорите, по същество. Какво точно да отговорите на този и на много други подобни въпроси? Едни неща, са разписани, други ситуации не са, кандилкащ се сал в блато.
Греша ли?
vel_wel
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Юни 2022, 11:56


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron