начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Za promeni v ZBDS

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Za promeni v ZBDS

Мнениеот Ralenkova » 19 Апр 2003, 19:29

Molya za syvet. Ako ima veche izdadena zapoved po chl.78 ot Zakona za bylgarskite dokumenti predi 31.03.03, koyato ne e vlyazla v sila poradi podadena jalba, kakva vyzmojnost ima syshtata zapoved da byde izpylnena vypreki objalvaneto kato imame predvid novite popravki v ZBDS - chl.79 - jalbata ne spira izpylnenieto na zapovedta? Moje li novata zapoved da byde na nyakakvo osnovanie "preizdadena"? Dali nyakoj se e sblyskval veche s tozi problem? Ili pone da izmisli neshto?
Ralenkova
 

Re: Za promeni v ZBDS

Мнениеот radi » 26 Апр 2003, 13:03

Изхождайки изцяло прагматично, и като попрехвърлих ЗБДС , стигнах до извода , че щом вече е спряно изпълнението на заповедта няма основание поправките изведнъж да прекратят действието на жалбата Ви. Но може би ще се стигне до издаване на нова заповед , ако компетентния орган сметне , че има достатъчно основания за налагане на принудителни мерки по чл.78.,която от своя страна да отмени старата и Вие пак губите възможността да обжалвате.
Не смятам , че мнението ми е меродавно.
radi
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Апр 2003, 15:42

Re: Za promeni v ZBDS

Мнениеот bgjurist » 13 Май 2003, 16:00

Важното е какво ще приеме съдът за доказано. Имал съм случаи да ми приемат всичките твърдения и всичките доказателства, да приемат твърденията ми за доказани, а с мотивите да ми отхвърлят претенцията.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Za promeni v ZBDS

Мнениеот hebigatsu » 14 Май 2003, 19:07

Разпоредбата на чл.79 от ЗБДС действа още от 2001 г., така че ми е интересно какво точно имате предвид?!? Освен това, не е необходимо "преиздаване" за да бъде наложена принудителна административна мярка. Още повече, че "преиздадената" заповед ще бъде нищожна.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Za promeni v ZBDS

Мнениеот bgjurist » 16 Май 2003, 17:48

Ооо, hebigatsu, нъде се изгуби, бе?
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron