начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Акт в гр. транспорт

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт в гр. транспорт

Мнениеот martencia » 25 Авг 2015, 17:29

Здравейте,

Моля за съвет какви действия да предприема.
Съставиха ми акт за установяване на административно нарушение в гр. транспорт в София (29/07/2015) - използване на билет с "изтекъл срок на валидност" чиято стойност е 1 лв (толкова, колкото е и сега). Подадох възражение (на 31/07/2015), в отговор на което (24/08/2015) Изп. директор г-н С. Арнаудов любезно ми съобщава, че не приемат възражението ми и ме съветва да обжалвам в седемдневен срок от получаването на акта в Софийския районен съд.

Благодаря предварително!

С уважение,
Марта
martencia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Авг 2015, 16:12

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот doc03 » 25 Авг 2015, 23:49

Платете си акта.
Някои тарикатлъци не минават. Все едно да имате заведение, а аз да се опитам да си платя консумацията с банкнота от неденоминираните. Почти същото е!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот bird_of_paradise » 26 Авг 2015, 02:18

:roll: Е, що да плаща? Веднъж вече е платила този билет, не го е ползвала, а доколкото ми е известно( да ме поправи някой, ако греша, но не ползвам гр. транспорт) не са лимитирани за определен период? - би трябвало да важат до изчерпване на количествата пуснати в обръщение.
Аз съм "за" жалба, пък съдът да отсъди ( поне е безплатно това правораздаване).


п.п. изтекъл срок на валидност приемам да има за билет за самолет, за влак- където имаш фиксиран час на излитане, на потегляне, дестинация(начална и крайна точка) и прочее... ( за метрото, да се повторя, признавам не знам как точно стоят нещата. В Италия и Испания имат времеви диапазон за ползване, тук не знам, но ми се струва, че не става въпрос за този вид транспорт)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот martencia » 26 Авг 2015, 09:48

Простете, от толкова обяснения забравих да напиша - с перфориран билет на стойност 1 лв, но не бил валиден. Аз съм си платила този 1 лв, перфорирала съм си билета и не ми е много ясно точно какво ми е нарушението - никъде на билета няма указана дата на валидност.
martencia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Авг 2015, 16:12

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот doc03 » 26 Авг 2015, 12:30

Е, първо пишете с "изтекъл срок на валидност", после, че не бил валиден.
На билетите, които ползвам (понякога), има час. Валидността е 1 час.
Вашият от кои е? :roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот ivan_lawyer » 26 Авг 2015, 12:52

Еми сигурно имат основание и Градски транспорт - ползвали сте стар билет. Или талон - по новому. Еми с тях няма как да се оправите. Така ще направят - да Ви глобят. Просто е един вид диктатурка. В тях е властта - да искат или да не искат, да могат и да не могат.

Бяха глобили едно непълнолетно, то смях. И то получава акта и НП-то.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот martencia » 26 Авг 2015, 12:53

Благодаря за поправката.
Билет от 1 лв - хартиено, зелено :)
Изтекъл срок на валидност означава, поне така ми обясно контролата, че не трябвало да пише "билет 1 лв", а "карта" на самия хартиен носител.
martencia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Авг 2015, 16:12

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот martencia » 26 Авг 2015, 13:03

ivan_lawyer написа:Еми сигурно имат основание и Градски транспорт - ползвали сте стар билет. Или талон - по новому. Еми с тях няма как да се оправите. Така ще направят - да Ви глобят. Просто е един вид диктатурка. В тях е властта - да искат или да не искат, да могат и да не могат.

Бяха глобили едно непълнолетно, то смях. И то получава акта и НП-то.


Озадачава ме това, че съм го платила, а и стойността е една и съща - миля, не съм ги ощетила, парите са отишли по направление. Разбирам да съм без билет или такъв с по-ниска стойност. С тази смяна на "визията" на билета какво постигат .... Явно, както казахте - диктатура.
Не ми е за "левчето" и акта ще си платя, просто ...
martencia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Авг 2015, 16:12

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот ivan_lawyer » 26 Авг 2015, 16:02

Не знам какво да кажа - да не звучи анархистки. Исках от офиса да ми направят карта за цялата календарна година - макар да ползвам метро- някой път минавам и през друг маршрут. И се очакваше да намалят цената на 1-годишните карти - като дадеш един път пари - поне да не го мислиш. Но като питах в касата на Центъра за градска мобилност или Цяла градска мрежа по старому - ми казаха, че напротив - няма да поевтинеят - как си представям да поевтинее нещо, цените на петрола, на газьола, на мазута, на газта се вдигали. Иначе в офиса бяха склонни да ми дадат такава карта - и да ходя дет се вика мобилно. То с такси е скъпо и неприятно. Но в момента са скъпи картите - айде - някак се ядва - ама нямам думи. Доста малко са редовните пътници. Ама наистина е скъпо и талона (картата). Ужасна комуникация - урбанистите си отмъщават за нещо.

Аз честно се отказах, щото това са хора алчни - транспорта ни е много примитивен, трябва да си върл противник на анти-утопията, за да не видиш как живеем, какви са ни превозните средства и за какво става въпрос. Ама - това не е по темата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот martencia » 27 Авг 2015, 12:24

Благодаря за мненията и отговорите.

Хубав ден :)
martencia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Авг 2015, 16:12

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Авг 2015, 14:18

Имайте предвид да не пропуснете да платите тези малки суми сега - щото ги кумулират и става по-голяма сумата. Ако пък ще се обжалвате - то ще влезне в сила по-голямата глоба. Един вид - ни напред - ни назад.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот bird_of_paradise » 28 Авг 2015, 15:46

Не, че ми е работа, но имам малко време, та да питам- къде, аджеба, е разписана валидността на билетите за градски транспорт?
Всъщност сега се сетих- в акта трябва да е написано, каква норма сте нарушила- просто я посочете, или някой друг, за да не гадая.

Плащането е лесно( не знам и за какво увеличение става въпрос ( няма изпълнително дело, което може да кумулира по-голям разход), но тея вземания нито са лихвоносни, нито се дължи адв. хонорар за юк. на ГТ при обжалване на НП, та какво увеличение по дяволите говориш Ванко?)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Авг 2015, 16:20

Ми аз имам опит с контролата - щото като се разсея по някога не дупча билет и имам актове - по принцип имам карта за метро, но не е рентабилно - толкова е и тривиалното пътуване с метро. Например - имам акт на Младежки театър - просто ми се разсея вниманието и ме актуваха - сега ми излезе в разпечатката на НАП - провеждам една кампания и ми трябва чисто досие - вместо минимума излиза 70 лева - значи така ми обясниха - ако не се плати в момента - стават още повече като глоба. Ма съм стиснат и нито мога да платя - нито ми се обжалва - ще видим какво.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот doc03 » 29 Авг 2015, 23:32

martencia написа:...Не ми е за "левчето" и акта ще си платя, просто ...

А, добре. В този случай - не плащайте!

bird_of_paradise написа:... къде, аджеба, е разписана валидността на билетите за градски транспорт?

Ако е за време - на самия билет.
Иначе - като на банкнотите. Никъде не пише "невалиден" :-) ... а аз си имам хилядарка, ама не мога да пазарувам с нея :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Акт в гр. транспорт

Мнениеот bird_of_paradise » 30 Авг 2015, 10:24

doc03 написа:Ако е за време - на самия билет.

Малко са превозните документи, на които пише срок за употреба ( ако това е относимата наредба http://web2.apis.bg/sofiacouncil/p.php?i=1743757&b=0
:roll: Та, билета не се именовал вече билет, ами превозен документ ( което е по-вярно, де, от правна страна) - "карта". Каква е разликата между карта и билет? :lol: НЗ, но изменения да има.

Трябва да е имало някаква разяснителна кампания, как да се възстановят сумите по вече закупените ценни книги ( т.н."билети"), или как на тяхно място да се преиздаде "карта", защото веднъж вече закупен, но неползван обогатява дружеството превозвач за неизвършена услуга. Добре, че не ползвам ГТ..., четейки тази наредба идва доста сложно за човек от провинцията( наоколо хората си купуват еднократен билет за линията, без срок на валидност) да ползва услугите на градския превозвач. Цялата тази уредба ме върна към спомените от сръбското детство - там билетите не бяха за време, а пропътуван километраж по линията (на "спирки").

Нейсе, каквото и да е- аз продължавам да съм за обжалване ( не струва пари). Въпросът, за мен, е спорен и никъде в наредбата не пише, че старите документи за ползване на градския транспорт са невалидни ( валидност е разписана за т.н. "карти").
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron