начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Промяна на постоянен адрес

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на постоянен адрес

Мнениеот nikits » 10 Дек 2015, 00:35

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако заглавието на темата не е правилно зададено, но не се сетих по какъв друг начин да го кръстя.

Казусът ми е следният: преди няколко години (5-6 някъде) баща ми, който има апартамент, разреши на едно лице, което бе под наем, да се води по лична карта (постоянен адрес) на адреса. Впоследствие вече същото лице не е наемател, но е затънало в борчове и постоянно разни фирми за събиране на вземания пращат писма, покани за доброволно плащане и т.н. Питането ми е има ли някакъв законов начин това лице да бъде отписано от адреса, така че ако трябва, да си се води на предишния в родния му град, например, който със сигурност си му е валиден? Доколкото ми е известно, когато заизтича срокът на личната карта няма как да успее да се пререгистрира на същия адрес, тъй като би следвало да искат нотариален акт за собственост на имота и други документи съгласно чл. 92, ал. 2 ЗГР, и без него не би следвало да разрешат да е на този адрес, а ще е е другаде - я роден град или нещо подобно, където преди се е водело.

Благодаря ви предварително!
nikits
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 16:24

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron