начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос относно КЗЛД

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно КЗЛД

Мнениеот 4aika » 14 Яну 2016, 19:19

Здравейте, интересува ме много какво мислите по моя казус.
Става въпрос относно ползването на онлайн платформата Базар БГ от юридическо лице, не регистрирано в КЗЛД.
Фирмата ми има профил в Базар БГ и осъществява от там онлайн продажби. При регистрацията си съм се съгласила с Общите им условия, в които т. 3 гласи:
"3.Всяко лице, което е заредило на браузъра си bazar.bg или е било пренасочено към него, следва да се запознае внимателно с настоящите Общи условия и ако лицето не желае да стане ползвател на услугите на bazar.bg, ако не желае да предоставя данни и информация и да има достъп до данни и информация, следва незабавно да напусне сайта."
Аз съм се съгласила и сега съм ползвател на техния така да се каже " Публичен регистър", които ползвам да извършвам единствено и само целите за които съм се регистрира в сайта. Дори доставките се генерират от този същия сайт ползвайки данните събрани в него.
В същото време открих и следното:
ПАКЗЛДНА
Чл. 46. (1) Комисията може да освободи от задължение за регистрация администратори на лични данни, които отговарят най-малко на един от следните критерии:

а точка 2 гласи:
2. когато данните се обработват в публични регистри на основата на закони, които осигуряват реда за достъп и мерките за защита;
Реда за достъп и мерките са регламентирани в сайта и той като цяло според мен представлява публичен регистър.
Днес бях в КЗЛД и от там ми казаха, че нямало значение, че ползвам регистъра на БАЗАР, аз пак съм обработвала данните от там и сега трябва да ми напишат АКТ.
Моля ви, помогнете ми със съвет, до три дена трябва да си напиша Възражението и да го входирам в КЗЛД.
4aika
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Окт 2014, 13:22

Re: Въпрос относно КЗЛД

Мнениеот ivanov_p » 14 Яну 2016, 21:02

А вие какво търсихте в комисията?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Въпрос относно КЗЛД

Мнениеот 4aika » 14 Яну 2016, 22:52

Извикаха ме!
Имаше пусната жалба за другата ми фирма. Но по нея производството се прекратява, само че в жалбата бяха споменати и двете фирми и за това явно са проверили и тази, която ми е от 2009г.
Тогава правих регистрация през сайта им, а потвърдителния лист съм го подписала с електронен подпис, но след това не съм се сетила да проверя какво е станало с регистрацията, а тя явно не е минала :(
4aika
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Окт 2014, 13:22

Re: Въпрос относно КЗЛД

Мнениеот ivanov_p » 15 Яну 2016, 10:32

Опишете заявлението което сте подали по ел.път в отговора, може и да няма отказ и да се яви "висящо", ама надали. Ако сте издавали фактури на клиенти не ви оправдава, че сте ползвали сайта. Всяко търговско дружество трябва да се регистрира, ако работи с физически лица или има назначени служители. Лично аз не се сещам вариант при който да се мине без регистрация.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron