начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акт от център за градска мобилност София

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот lawchoice » 19 Май 2016, 22:43

jhoro написа:
lawchoice написа:
jhoro написа:... и второ предвид изричното желание на автора на темата да плати на адвокат, но не и на ЦГМ...

Той така, от колегиалност (адвокат адвокату ... не оставя без хонорар) - нищо лично (към Общината)


:shock: Добре, че си използвал остарял криптиращ алгоритъм, при разместване на репликите... :wink:

Работа на адвокатите е да дават правни съвети, във връзка с упражняването от автора на темата на признатото му от закона право на оспорване! А, аз не съм такъв!

Толкова от мен в тази тема!

Бъдете здрави!

Най-после всичко е наред с поста...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Май 2016, 23:59

Нямам намерение да се дразним, просто казвам - при елементарно усилие актовете падат.
Но все пак трябва да е усилие, дето се вика.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот lawchoice » 20 Май 2016, 00:59

ivan_lawyer написа:Нямам намерение да се дразним...


И аз също. Като се замисля, с теб имаме приказка отдавна... Доколкото съм реагирал остро, то е било в резултат на несъгласието ми във връзка с конкретно становище /поведение/, затова не го приемай лично.

Същото се отнася и за автора на темата, който също не познавам лично, пак става въпрос за конкретно неприемливо /меко казано/ за мен поведение. Разграничението не винаги се осъзнава...
Както и да е!

Лека вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот 111888 » 02 Дек 2016, 14:42

Да използваме темата, въпреки че става дума за друг град, и вероятно за ПАМ, а не за акт. ПАМ е ,че е колата му е вдигната от частна фирма, а глобата за която пишат журналистите в статията, вероятно всъщност е таксата за престой на частния наказателен паркинг? Репресивните функции, извършвани от търговски дружества-в т.ч. и ПАМ са извращение с правото. Нито пък могат да ви държата колата принудително, докато не платите за принудителния паркинг. Защото не сте дали съгласие да ползвате подобна услуга-паркиране на "наказателен " паркинг(каквото и да значи това, а и по-интересно ако паркингът се стопанисва от Търговско дружество-ТД ,което е равнопоставен на вас субект, и не може да ви принуждава да му плащате за нежелана и непоискана от вас услуга), а осъществяването на ПАМ-ът(без значение дали е законна или не) приключва на момента, в който автомобилът ви е вдигнат от мястото на твърдяното паркиране в нарушение.
---------------


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1626844
Търсят от великотърновец 9000 лева глоба за неправилно паркиране

80-годишният Георги Братванов от Велико Търново се жалва, че половин година личния му автомобил престоява неправомерно на наказателен паркинг в града. Мъжът отказва да плати глобата за репатриране на колата и за това тя е достигнала рекордните 9000 лева.

На 27 май т.г. Георги Братованов спрял за кратко пред дома си. Твърди, че паркирал за не повече от 15 минути, но през това време общинският паяк успял да вдигне колата му.

"Когато слязох колата я нямаше вече там, нямаше стикер на бордюра, както обикновено и аз се развиках: Кой открадна колата и един от работниците, които санираха блока каза току-що я взе автопяка", разказа пред БНТ Георги.

80-годишният мъж е категоричен, че автомобилът му е вдигнат неправомерно, тъй като знакът, забраняващ паркирането, бил закрит заради строеж. Отказва да плати глобата възмутен, че не може да спре пред собствения си дом.

"Направих жалба до общината, към втория месец получих отговор от управителя на фирмата "Паркинги и гаражи", че колата правилно е взета. Обаче аз какво да направя, минават месеци, писах писмо до омбудсмана", каза Георги.

В момента глобата на възрастния мъж възлиза на близо 9000 лева, сума, която в пъти надвишава стойността на автомобила му. Въпреки това обаче той е твърдо решен да пребори институциите и законите.

"Това нашата държава ми се струва, че от такива фирми като "Паркинги и гаражи", нашата държава отива на гибел. Надявам се да се разследва случая", сподели той.

правителят на "Паркинги и гаражи" във Велико Търново Иван Ламбов отказа да говори пред телевизионната камера, но обясни, че е добре запознат със случая на Георги Братванов. По думите му служителите на общинския паяк са действали законосъобразно и правомерно.

Ламбов показа снимки, направени по време на вдигането, на които ясно се вижда, че знакът, който забранява паркирането, не е закрит. Това е причината санкцията да не се отменя, а наложената глоба да трупа лихви вече половин година.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот todor72 » 04 Авг 2017, 10:33

Адвокат Тодор Мангъров - адвокат обжалване на административни актове.
http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот omar2002 » 03 Яну 2018, 10:10

Тоест на този етап мога само да обжалвам в ЦГМ и да се надявам да се смилят


ทางเข้า sbobet
omar2002
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Окт 2017, 10:59

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот kalina2000 » 28 Яну 2018, 11:43

Не и след това, което ми се случи и ми се е случвало- как пък дори с редовни документи са ме сваляли от автобус, не знаели, че картата ми важи и за други автобуси, ако пътувам по линията, за която е платена. Казвам им нямам билет, те ме свалят от автобуса. 10 минути не мога да им обясня, че имам карта. Просто не спираха да ме ругаят и не можех да си отворя устата. Да не говорим, че проверяват избирателно. Има хора, на които им намигат и не ги проверяват. Цялата работа е за пари. Плашат, че ще ти напишат акт, дали го пишат или не - никой не знае, защото не дават да видиш какво пишат. Отказват, да напишат възражение към документа, лъжат и всичко да те изнудят за пари. Един пък един път ми поиска 50 лева на ръка, за да не ми пише акт. Ходят на тумби по 5-6 човека, спират автобуси с полиция, ама проверярват избирателно - не всички пътници и т.н. В никоя европейска държава- не съм виждала такова нещо- да те спира контрола с полиция и то целия автобус и да не дават на хората да слезнат. Просто са уникални. Нямам думи.

Освен това, не знам доколко правно е издържано това, че ако не им покажеш веднага документа си - могат да пишат акт. Нали имаш документ-касова бележка, че имаш такъв документ.
kalina2000
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Яну 2018, 09:31

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот jhoro » 28 Яну 2018, 22:49

kalina2000 написа:В никоя европейска държава- не съм виждала такова нещо- да те спира контрола с полиция и то целия автобус и да не дават на хората да слезнат. Просто са уникални. Нямам думи.


Само за протокола.
Много пъти съм виждал - във Великобритания - по 3-4 служители на автобусната компания и с тях - 2-3 полицаи. И това - едновременно на двете спирки, които са една срещу друга, в двете посоки!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот doondie » 29 Яну 2018, 05:00

jhoro написа:Само за протокола.
Много пъти съм виждал - във Великобритания - по 3-4 служители на автобусната компания и с тях - 2-3 полицаи. И това - едновременно на двете спирки, които са една срещу друга, в двете посоки!

Да протоколирам и аз тогава. Не исках само заради това да пиша, още повече че вече писах в другата тема, но и аз съм го виждал това - преди 7-8 години, докато рейсовете по линиите 25 и 28 в Лондон бяха дълги като червеи. На трите врати контрола и полицаи. Иначе си минава по един проверяващ с машинка по време на движение, сканира картите и на двата етажа и готово. Този месец стават 4 години, откакто съм в България. Миналата година ходих за седмица и картата ми за транспорта още си важеше и имаше вътре кредит.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Акт от център за градска мобилност София

Мнениеот kalina2000 » 29 Яну 2018, 09:15

Не знам за Великобритания - не съм била там.
kalina2000
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Яну 2018, 09:31

Предишна

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron