начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА ПРОБА

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА ПРОБА

Мнениеот mimalive » 14 Мар 2017, 13:39

Здравейте,
На 09.03.2017 г. (около 02:00) отидох с колата на приятелката ми да я взема от нощен клуб/бар, поради празника 8ми март...
Преди да отида да я взема си лежах и си гледах телевизия... без да пия нищо.. Тръгнах, взех я и след около 300м от заведението ме спряха... Полицаят иска документите ми, дадох му ги и каза да изляза да отида да ми направят тест за алкохол. ОК, излязох от колата и отидох..Духнах на дрегера и ми отчете 0.73% алкохол.
Аз не можах да повярвам на този резултат ( защото знам, че не съм пил нищо ) и поисках кръвна проба ( знам че имам право ). След искането ми на кръвна пробва и 20 минутно писане ми взеха книжката, синия талон и талона на автомобила (на приятелката ми) .. дадоха ми бележка, която да представя до 45 минути в болницата, за да ми бъде взета кръв и да си заплатя пробата в размер на 85 лв. Стигнах на време до болницата, взеха ми кръв и казаха да изчакам 3 работни дни.. На 13.03.2017 г. отидох в КАТ СОФИЯ на гишето за получаване на резултати и там излезна, че на кръвната проба алкохола в кръвта ми е 0.00% !
Въпросът ми е :
Имам ли право в такъв случай да съдя КАТ ?
Доказателствата си ги имам... акт с 0.73% + Решение с кръвна проба 0.00%
Благодаря !
mimalive
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2012, 10:09

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот kolegat » 14 Мар 2017, 14:59

Активирайте си личните съобщения, за да се свържа с вас и да ви обясня какво можете да направите или ми изпратете телефона си.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот kolegat » 14 Мар 2017, 23:57

Активирайте си личните, защото няма как да ви отговоря.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот mimalive » 15 Мар 2017, 10:48

Готово, активирах ги :)
mimalive
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2012, 10:09

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот kolegat » 15 Мар 2017, 11:53

mimalive написа:Готово, активирах ги :)


Писах ви.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот stefsto » 15 Май 2017, 09:51

Право да съдите имате по всяко време и спрямо всеки, в случая МВР. Искате да ви платят имуществените вреди - разходите за кръвна проба, пътуване с колата, както и неимуществени вреди стреса, унижението, отнемането на СУМПС и т.н. Най-добре е да се обърнете към адвокат.
Най-адекватната реакция на вашия случай е заявление до прокуратурата с искане да разследва служителите какво техническо средство са ползвали, дали е частно (има и такива случаи) или на КАТ, минало ли е на преглед, било ли е тарирано, има ли стикер и т.н. Прилагате всички документи.
stefsto
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Мар 2007, 12:12

Re: ПОЛОЖИТЕЛНА АЛКОХОЛНА ПРОБА ДРЕГЕР, ОТРИЦАТЕЛНА КРЪВНА П

Мнениеот bird_of_paradise » 15 Май 2017, 11:02

АУАН имате, но НП имате ли и каква е съдбата му?

Не знам, какво си говорите на лични или телефон ( не искам да влизам в такива интимности), но докато не приключи административно наказателно производство, според мен, не трябва да е бърза със съдебните щения за "репариране на вредите".

п.п. оф, тя темата вехта, но някой я реанимирал...
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron