начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Наказателно постановление на частен паркинг

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наказателно постановление на частен паркинг

Мнениеот powerslide » 05 Мар 2019, 10:45

Здравейте,

Интересува ме на частен паркинг органите на реда имат ли право да съставят наказателни постановления спрямо Закона за движението по пътищата? Казуса е следния - на празен паркинг, собсвеност на една от големите вериги магазини, се опитаха да ми вземат книжката и да ми спрат колата от движение за така наречения "дрифт". На скоро мой познат имаше подобен казус на изоставен полигон в кв. Дружба. В случай, че могат да съставят наказателни постановления дори извън местата, които са част от пътната мрежа, това означава ли че дори на летища, до които всеки има достъп( напр. Сепарева баня), могат отново да дойдат и да ми наложат наказателно постановление, отнемане на свидетелствто за управление на СУМПС и т.н.

Благодаря предварително :)
powerslide
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2019, 10:30

Re: Наказателно постановление на частен паркинг

Мнениеот ivanov_p » 05 Мар 2019, 11:15

На паркингите на Кауфланд изрично пише, че се прилага ЗДП.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наказателно постановление на частен паркинг

Мнениеот sylviapetkova » 05 Мар 2019, 11:47

За мен въпросът е спорен.
Законът за движението по пътищата казва, че се забранява осъществяването на нерегламентирани състезания (дрифтът влиза в тях) на пътища, отворени за обществено ползване. Тук проблемът идва в тълкуването на понятието "дрифт" и "път за обществено ползване". Съдилищата приемат, че паркингите са пътища, отворени за обществено ползване, дори и когато е частен (на МОЛ, търговска верига и т.н.). Вероятността такова обжалване да е успешно е да се твърди, че поднасянето на автомобила не е умишлено предизвикано от шофьора, а е следствие от атмосферни условия, да речем.
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55

Re: Наказателно постановление на частен паркинг

Мнениеот powerslide » 05 Мар 2019, 11:57

Благодаря за отговорите! Това означава ли, че и изоставените полигони и летищата като Сепарева баня, до които всички имат достъп, влизат в графа "път за обществено ползване"?
powerslide
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2019, 10:30

Re: Наказателно постановление на частен паркинг

Мнениеот sylviapetkova » 05 Мар 2019, 12:16

Според мен, да. Според съда - не се знае. Ще бъде въпрос на тълкуване на понятието "път за обществено ползване" при всеки конкретен случай.
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron