начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Изрично пълномощно

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изрично пълномощно

Мнениеот vasil_fx » 29 Май 2019, 22:49

Здравейте, имам изготвено пълномощно от баба ми за смяна на настоящия й адрес. В пълномощно е включен следния текст "Да ме представлява пред Община Плевен, служба ЕСГРАОН, като подаде заявление и всички необходими документи за промяна на настоящият ми адрес", но служителката в ЕСГРАОН, не приема че това е изрично пълномощно и според нея не отговаряло на чл. 96, ал. 2 от Закон за гражданската регистрация т.е. не било "изрично пълномощно". Тя иска да направя ново пълномощно в което да впиша точния адрес на който ще се регистрира баба ми. Според вас права ли е?
vasil_fx
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 27 Апр 2006, 20:04

Re: Изрично пълномощно

Мнениеот svegrigorov » 30 Май 2019, 12:07

Права или не тя прави тълкуванието, нея трябва да убедиш.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Изрично пълномощно

Мнениеот miko_pk » 30 Май 2019, 16:42

Права е лелята. Калпав ти е нОтОриуса, дето е заверил това калпаво пълномощно. Кой е този адрес? :shock: :shock: :shock: Системата казва не, без посочен адрес в пълномощното не може да бъде сменен адреса.. Вън!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изрично пълномощно

Мнениеот kalahan2008 » 30 Май 2019, 17:34

Да бе, да. Адресът не е задължителен елемент от представителната власт, тъй като е определяем към момента на учредяване на представителната власт, макар и да не е посочен изрично в пълномощното.
За буквоядите от държавната администрация - нека да прочетат малко тълкувателната практика на ВКС:
http://vks.bg/Dela/2014_05_%D0%9E%D0%A1 ... %D0%B5.pdf
"Само когато правна норма изрично установява определени изисквания относно необходимото съдържание на даден вид пълномощно, то следва да отговаря на тези изисквания."
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron