начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

наем община

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наем община

Мнениеот kosi98 » 22 Фев 2022, 19:11

Здравейте.Наемател съм на малък хранителен магазин в провинцията.Заради малкото помещение поставих две от хладилните витрини предмагазина под самата стреха.Веднага бях докладван от доброжелатели и общината поиска да извадя разрешително и да заплащам наем за тях.Въпроса ми е доколко законно е това .И нямам ли някакви права върху земята която се намира под стрехата.Вече две години заплащам наем на общината но сега тя иска да увеличи наема двойно .Приятел ме посъветва да закача хладилните витрини на стената и откажа да плащам на общината.Как стоят законно нещата. Имам ли някакъв полезен ход
kosi98
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2008, 12:56

Re: наем община

Мнениеот guest1 » 22 Фев 2022, 22:09

kosi98 написа:И нямам ли някакви права върху земята която се намира под стрехата. Вече две години заплащам наем на общината...

Щом сте под наем - нямата никакви права върху земята. Тази - отпред, другата - отзад, че и тази - под помещението.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: наем община

Мнениеот kosi98 » 23 Фев 2022, 17:01

да поясна Постройката е частна земята около нея Общинска. но въпроса е може ли общината да се разпорежда с земята под стрехата.Защото ако е така тя утре може да разреши примерно на конкурента ми да сложи витрини или вендинг пред моята витрина.
kosi98
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2008, 12:56

Re: наем община

Мнениеот guest1 » 23 Фев 2022, 20:36

kosi98 написа:да поясна Постройката е частна земята около нея Общинска. но въпроса е може ли общината да се разпорежда с земята под стрехата. Защото ако е така тя утре може да разреши примерно на конкурента ми да сложи витрини или вендинг пред моята витрина.

Здравейте! Това са допълнителни уточнения.
Казвате - сградата е частна, а земята под нея?
Другото - не мислете по стария начин „докъдето е капката/стрехата“! В повечето случаи - строежите са непосредствено по имотната граница. Тоест - от стената навън започва УПИ, което е „собственост Публична общинска, НТП за улица“.

Колкото до разрешаването по отношение „конкуренцията“ - не вижда, да Ви е забранено. Искат Ви наем за заетата площ, но това не е забрана.
Изобщо - подхода „Защо за оня така, а за мен онака“ - не води решение.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron