начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на ПАМ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на ПАМ

Мнениеот zelen » 19 Апр 2022, 20:20

Здравейте, моля за съдействие!
Има ПАМ - принудително преместване на автомобил, наложена с устна заповед. Не мога да разбера кой я е наложил, за да насоча жалбата срещу него. По какъв начин мога да я обжалвам пред съда? Благодаря!
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Re: Обжалване на ПАМ

Мнениеот doondie » 21 Апр 2022, 19:55

Като си взе колата, какво ти казаха?
Ако репатрирането е по заповед на общински служител или упълномощено за това от кмета лице, то жалбата е чрез кмета на общината до местния административен съд. Ако е по заповед на служител на КАТ, тогава е чрез началника на местния сектор "Пътна полиция".
Ако нищо не ти е казано, тогава просто подай жалба до съда (административен съд) с цялата налична информация и с какво не си съгласен, а те служебно ще установят кой е органът. След като не знаеш пред кого да обжалваш и в какъв срок, значи принципно имаш 2 месеца за това.
Препоръчвам да се консултираш с адвокат или да наемеш такъв, за да те представлява, ако смяташ, че имаш основание да оспорваш ПАМ-а. Ако не си убеден в основанията си, по-добре действай сам, за да не се окаже, че си платил 300+ лв. за процесуално представителство залудо.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Обжалване на ПАМ

Мнениеот zelen » 02 Май 2022, 14:17

Здравейте, благодаря за отговора!
Като си взех автомобила не ми казаха нищо. Платих таксата. Съставиха ми АУАН. От ЦГМ ми загубиха три дни в неказване кой е издал устната ПАМ. В сектор ОП ми показаха констативния протокол, в който беше посочено името на инспектора от ЦГМ. В предпоследния ден преди изтичането на двуседмичния срок за обжалване. Така че, да, прав сте, вкл.и за нееднозначната съдебна практика.
Приятен ден!
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron