начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обжалване на ПАМ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на ПАМ

Мнениеот zelen » 19 Апр 2022, 20:20

Здравейте, моля за съдействие!
Има ПАМ - принудително преместване на автомобил, наложена с устна заповед. Не мога да разбера кой я е наложил, за да насоча жалбата срещу него. По какъв начин мога да я обжалвам пред съда? Благодаря!
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Re: Обжалване на ПАМ

Мнениеот doondie » 21 Апр 2022, 19:55

Като си взе колата, какво ти казаха?
Ако репатрирането е по заповед на общински служител или упълномощено за това от кмета лице, то жалбата е чрез кмета на общината до местния административен съд. Ако е по заповед на служител на КАТ, тогава е чрез началника на местния сектор "Пътна полиция".
Ако нищо не ти е казано, тогава просто подай жалба до съда (административен съд) с цялата налична информация и с какво не си съгласен, а те служебно ще установят кой е органът. След като не знаеш пред кого да обжалваш и в какъв срок, значи принципно имаш 2 месеца за това.
Препоръчвам да се консултираш с адвокат или да наемеш такъв, за да те представлява, ако смяташ, че имаш основание да оспорваш ПАМ-а. Ако не си убеден в основанията си, по-добре действай сам, за да не се окаже, че си платил 300+ лв. за процесуално представителство залудо.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Обжалване на ПАМ

Мнениеот zelen » 02 Май 2022, 14:17

Здравейте, благодаря за отговора!
Като си взех автомобила не ми казаха нищо. Платих таксата. Съставиха ми АУАН. От ЦГМ ми загубиха три дни в неказване кой е издал устната ПАМ. В сектор ОП ми показаха констативния протокол, в който беше посочено името на инспектора от ЦГМ. В предпоследния ден преди изтичането на двуседмичния срок за обжалване. Така че, да, прав сте, вкл.и за нееднозначната съдебна практика.
Приятен ден!
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron