начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

КАТ - Призовка - Въпрос

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот hanavi » 05 Яну 2023, 16:42

Здравейте,
вчера ми изпратиха в пощенския клон призовка с обратна разписка, която отказах да взема, тъй като видях че е от КАТ. На плика пишеше Отдел Пътна Полиция, Гео Милев 71, първо известие. Вероятно става въпрос за глоба или снимка за превишена скорост.

По спомен, имам невръчена такава от 2020г. на стойност 400лв, заради шофиране над ограничението, което е 70км/ч. в участъка на магистрала Тракия след тунелите на разклона преди село Мало Бучино.

Въпросът ми е, кога започва да тече давността на това НП и дали след 3 години, в които не са успели да ми я връчат по някакъв начин, мога да претендирам за изтекла давност? :roll:
Какво ще ме посъветвате?
hanavi
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2023, 16:21

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот kpts_ » 05 Яну 2023, 17:04

Ще Ви посъветвам да спазвате законите.
Иначе има риск да пострада и някой друг, освен опасността да Ви глобят.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот hanavi » 05 Яну 2023, 21:34

kpts_ написа:Ще Ви посъветвам да спазвате законите.
Иначе има риск да пострада и някой друг, освен опасността да Ви глобят.

Благодаря, но попитах съвсем друго. Що се отнася до снимката с превишена скорост, направена е в участък в който не са премахнали табелите след приключил ремонт на магистралата. Сега това място е хранилка за Катаджиите :wink:
hanavi
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2023, 16:21

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот ivanov_p » 05 Яну 2023, 22:25

Сред всички глупости, определено отказът да се получат книжа от държавен или съдебен орган е сред най-големите. Старото съобщение ви е връчено, новото ще се смята за такова след 19 дни, без значение дали сте го получили или не. Връчените съобщения опиват при публичен изпълнител и там давността е голяма.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот hanavi » 07 Яну 2023, 17:30

ivanov_p написа:Сред всички глупости, определено отказът да се получат книжа от държавен или съдебен орган е сред най-големите. Старото съобщение ви е връчено, новото ще се смята за такова след 19 дни, без значение дали сте го получили или не. Връчените съобщения опиват при публичен изпълнител и там давността е голяма.


Старото съобщение ви е връчено... това не го разбрах и не схващам как е станало, без да съм уведомен? :roll:
И как невръчено НП и неподписана обрана разписка за писмо, се считат за връчани/приети? :shock:
hanavi
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2023, 16:21

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот ivanov_p » 07 Яну 2023, 20:09

Старото съобщение ви е връчено... това не го разбрах и не схващам как е станало, без да съм уведомен? :roll:
И как невръчено НП и неподписана обрана разписка за писмо, се считат за връчани/приети? :shock:


Ами така! Двайсет дни след пускане на съобщението за препоръчано писмо в пощенската кутия то се смята за връчено. Преди се установяваше от едни тетрадки в пощенската станция, сега слагат едни касови бележки от апарат с фискална памет и броят дните по датата на бележката.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот guest1 » 08 Яну 2023, 15:49

hanavi написа:Старото съобщение ви е връчено... това не го разбрах и не схващам как е станало, без да съм уведомен? :roll:
И как невръчено НП и неподписана обрана разписка за писмо, се считат за връчани/приети? :shock:


Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение, освен ако нарушителят е поискал да му бъде връчено чрез изпращане на съобщение до персонален профил, регистриран в информационната система за сигурно електронно връчване като модул на Единния портал за достъп до електронни административни услуги по смисъла на Закона за електронното управление.
(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.
Закон за административните нарушения и наказания
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1797
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот hanavi » 09 Яну 2023, 21:14

Днес ходих до пощата и си взех писмото. Наказателното постановление е на стойност 400лв. Има ли шанс за спечелване на обжалване, поради давност (Изпълнителска Давност) или нещо друго, преди да го платя?
Освен това, има правописни грешки в описанието на текста. :lol:

Изображение

В нета намирам този текст:
Изображение
hanavi
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2023, 16:21

Re: КАТ - Призовка - Въпрос

Мнениеот hanavi » 24 Яну 2023, 16:19

Глобата е платена на 70%. Не ми се разправяше, а и не знам какви шансове щях да имам, ако беше влезла в съда. Благодаря на всики, които взеха отношение и се опитаха да помогнат. :wink:
hanavi
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2023, 16:21


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron