начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Сгрешена винетка, подаване на молба за корекция, глоба

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сгрешена винетка, подаване на молба за корекция, глоба

Мнениеот highway » 24 Яну 2023, 23:52

Здравейте

Бих искал да помоля за съвет от тези които имат опит с това.
Ще бъда кратък и бих представил подробности ако се налага.

Лятотото на 2022 пътувам за България , и още на час преди границата с България си купувам винетка.
Малко след покупката установявам, че информацията за държава в която е регистрирано МПС е сгрешена видно от полученият имейл.
В Страницата на БГтол намирам форма която ми позволява еднократна корекция на сгрешена винетка която попълвам и изпращам веднага. Всичко това се случва в рамките на 30 минути от покупката.
Междувременно получавам имейл , че заявката ми е приета, и аз смело продължавам напред.
Ден по късно получавам друг имейл с които съм уведомен , че трябва да попълня нова форма за корекция на винетката , защото се изисквало физически подпис. Изпратих нова молба, вече с подпис , смятайки , че с това съм приключил въпроса.
Но се оказа че греша.
Вчера на същия мейл получавам становище в което се упоменава че съм бил "засечен" /каква терминология/ от камери някъде след граничния пункт, и дължа 2 глоби.
Документът съдържа информация , че молбата ми за корекция е приета, но едва след 2-3 дни , време необходимо за обработка на молбата.
Фактически основното становище е че съм се движил с невалидна винетка в този период , което повдигна сняколко въпроса у мен.
- Рег номер на МПС бе правилен, и доколкото ми е известно това е единствения критерй за валидност.
- Не е ли коректно след като см платил за нещо невалидно просто плащането да не бъде прието и парите върнати.
- Датата на приемане на молбата за корекция очевидно е съвссем събектнивно понятие, а датата и часа на подаване очевидно няма никакво значение.
- Как е възможно документ да бъде едновртеменно валиден / платен/ и в същото време невалиден
- Възражебията ми нямаха никакво значение, въпреки , че би следвало да имам правата да върна продукт купен онлайн в рамките на 14 дни без възражения.
- Очевидно има неща които не разбирам.

В тази връзка бих искал да попитам с каква вероятност мога да спечеля дело срешу БГТол /или този който стои зад него/
И не на последно място - някой може да ли да ме посъветва за конкретно лице/адвокат/ кантора където мога да получа правна помощ.

Благодаря Ви !

Поздрави

В.Богданов
highway
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2023, 23:32

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron