начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Сгрешена винетка, подаване на молба за корекция, глоба

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сгрешена винетка, подаване на молба за корекция, глоба

Мнениеот highway » 24 Яну 2023, 23:52

Здравейте

Бих искал да помоля за съвет от тези които имат опит с това.
Ще бъда кратък и бих представил подробности ако се налага.

Лятотото на 2022 пътувам за България , и още на час преди границата с България си купувам винетка.
Малко след покупката установявам, че информацията за държава в която е регистрирано МПС е сгрешена видно от полученият имейл.
В Страницата на БГтол намирам форма която ми позволява еднократна корекция на сгрешена винетка която попълвам и изпращам веднага. Всичко това се случва в рамките на 30 минути от покупката.
Междувременно получавам имейл , че заявката ми е приета, и аз смело продължавам напред.
Ден по късно получавам друг имейл с които съм уведомен , че трябва да попълня нова форма за корекция на винетката , защото се изисквало физически подпис. Изпратих нова молба, вече с подпис , смятайки , че с това съм приключил въпроса.
Но се оказа че греша.
Вчера на същия мейл получавам становище в което се упоменава че съм бил "засечен" /каква терминология/ от камери някъде след граничния пункт, и дължа 2 глоби.
Документът съдържа информация , че молбата ми за корекция е приета, но едва след 2-3 дни , време необходимо за обработка на молбата.
Фактически основното становище е че съм се движил с невалидна винетка в този период , което повдигна сняколко въпроса у мен.
- Рег номер на МПС бе правилен, и доколкото ми е известно това е единствения критерй за валидност.
- Не е ли коректно след като см платил за нещо невалидно просто плащането да не бъде прието и парите върнати.
- Датата на приемане на молбата за корекция очевидно е съвссем събектнивно понятие, а датата и часа на подаване очевидно няма никакво значение.
- Как е възможно документ да бъде едновртеменно валиден / платен/ и в същото време невалиден
- Възражебията ми нямаха никакво значение, въпреки , че би следвало да имам правата да върна продукт купен онлайн в рамките на 14 дни без възражения.
- Очевидно има неща които не разбирам.

В тази връзка бих искал да попитам с каква вероятност мога да спечеля дело срешу БГТол /или този който стои зад него/
И не на последно място - някой може да ли да ме посъветва за конкретно лице/адвокат/ кантора където мога да получа правна помощ.

Благодаря Ви !

Поздрави

В.Богданов
highway
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2023, 23:32

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron