начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Сертификати по език, кой маже да ги издава?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сертификати по език, кой маже да ги издава?

Мнениеот hakimaria » 02 Фев 2023, 08:17

Замислям се за отваряне на школа по чужди езици - английски, немски, испански…Ще имам ли право да издавам сертификати по чужди езици спрямо европейската езикова рамка от ниво а1 до с1, при положение, че имам фирма с регистрирана дейност чуждоезиково обучение. Благодаря предварително за отговорите.
hakimaria
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2023, 14:11

Re: Сертификати по език, кой маже да ги издава?

Мнениеот berto » 02 Фев 2023, 10:00

По-скоро може да Ви дадат право да провеждате изпитите, но не и да издавате сертификатите. Тези изпити (повечето, да не кажа всички) се провеждат от институции, които имат някаква национална връзка с държавата, за която става въпрос, т.е. където езикът е официален. Така има DELF по френски, Тест DaF по немски, CELI по италиански и FCE, CAE и CPE по английски, но забележете, че те се издават от езикови (културни) ИНСТИТУТИ, които са на подчинение на някоя институция, най-често на съответното министерство на образованието - Френският институт, Гьоте институт, British Council и т.н. Има някои школи, доколкото знам, които са изпитен център по английски, но само толкова.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта


cron