начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Забавяне и бездействие по проект за смяна на статута и ПРЗ

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Забавяне и бездействие по проект за смяна на статута и ПРЗ

Мнениеот m_dragnev » 05 Май 2023, 10:10

Здравейте на всички !
Имам проблем с умишлено бездействие на държавна институция.
Собственик съм на поземлен имот(земеделска земя),която попада в общия устройствен план още от 2013 г.
Към настоящия момент дори има изработен от Общината План за улична регулация /ПУП-ПУР/, обслужващ имотите включени в общия устройствен план от 2013 г.
Входирал съм проект за смяна на статута на и ПРЗ преди 2 години.Направил съм 9 корекции
на същия (по предписание на архитекта), за да стигнем до момента в който проекта е одобрен и следва да бъде изпратен в централна Община. От този момент до сега не се случва нищо с проекта.
Последните 9 месеца многократно съм ходил да проверявам какво се случва.
Получавал съм абсурдни (устни) отговори и дори лъжи като "не можем да намерим проекта" или "изпратен е в централна Община"...
Въпросите ми са
има ли някакъв законов срок за конкретната процедура ...
има ли как да изисквам писмени отговори за статута на проекта и тнт...
как да ги накарам да си свършат работата...

Във същото време се сменят статути на земеделски имоти (близо до моя),който не попадат в общия устройствен и няма улична регулация за тях и се застрояват в рамките на 30 месеца ...
m_dragnev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2021, 12:51

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron