начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Проблем с агенция

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Проблем с агенция

Мнениеот pavilion » 23 Окт 2015, 19:30

Само наивник може да вярва на АНИ при липса на каквато и да била регулация в този бизнес. Основния коз на агенциите е че те знаят кои имоти се продават, проблема е в купувачите които в общия случай не плащат комисионна и нямат нищо против някакви АНИ да водят някакви хора да гледат имота, тъй като им е казано че само купувача плаща. Аз така си продадох апартамента всякакви агенции водиха хора докато накрая имота се продаде и само купувача плати някаква комисионна на агенцията. Проблемът е там че тази комисионна повишава цената на имота и той става трудно продаваем, но това продавачите не го отчитат.
За мене спасението е следното: пращате ваш познат/позната да сключва договори и обикаля по агенции и да и показват имоти, когато се спре на някой имот отивате на адреса и издирвате собственика, договаряте се лично с него и си купувате имота, вие лично нямате договори с АНИ и всичко е шест. Плащате на вашата позната в натура и готово. Разбира се правите си проверка за тежести и отивате при свестен нотариус и задължително вие избирате нотариуса а не продавача!!!
АНИ работят по градовете на 2% - за имот от примерно 40 000 евро това са 800 евро комисионна защо да ги давате?! Ако всички практикуват този способ дай боже един ден АНИ да изчезнат, то сега човек една обява да пусне ще се изгуби в морето от обяви на АНИ, те превзеха нета!
pavilion
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2015, 20:25

Re: Проблем с агенция

Мнениеот barakuda » 24 Окт 2015, 22:36

Нашият човек от темата трябва да си плати - да не се е обаждал на агенцията. Колко - да се договаря. В последното дело срещу такъв, което видях, РС намали присъдения комисион наполовина, щото агентите не били си довършили работата, а те не я довършили, щото той ги прескокнал, разбираш ли :D
Този морския казус като за адвокатски изпит, бива ли така да плашите хората? Като го наредите пъзела, продавачът няма да види много от евратА. Явно не е била такава идеята....
Напълно съм съгласен, че има сделки, които изискват квалифицирана юридическа помощ. Около 1% от всичките, даже няма и толкова. Останалите са напълно по силите на опитен брокер с помощта на нотариус и юрист на агенцията. Та няма смисъл да се плаща двойно. Големите софийски агенции имат кадри с 20 годишен опит, имат и юристи, и връзки по институциите и прочие.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Проблем с агенция

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Окт 2015, 01:51

barakuda написа:Този морския казус като за адвокатски изпит, бива ли така да плашите хората? Като го наредите пъзела, продавачът няма да види много от евратА. Явно не е била такава идеята....


Не плаша никого- излагам ( коректно 8) ) факти от първо число за професионализма на работеща АНИ в морската ни столица. От последна среща с този вид- оказва се, че няма никаква промяна в работата им.
А, какво ще види продавача няма общо с темата. :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Проблем с агенция

Мнениеот portokal » 25 Окт 2015, 08:52

Off. Слушала съм всякакви истории за идиотски постъпки на агенции за недвижими имоти, които сигурно са верни. Лично аз обаче два пъти съм участвала в търсене на имот за покупка и не съм попадала на хора, които не знаят какво правят. Общо с три агенции имахме сравнително по-трайни отношения при търсенето, първия път - една, втория - две. Втория път едната от двете агенции се опита да изиграе един доста глупав номер на втората, при която вече бяхме избрали имот, с цел да отложи покупката (обади се на продавача да му предлага уж купувач с по-висока цена), но тук вече не става дума за некомпетентност, а за друго.
Сигурна съм, че има и некадърници, и наглеци, обаче човек трябва да си спазва договорите даже с предполагаеми нагльовци и некадърници, в това число устните договори, ако не иска да постъпва като леке.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Проблем с агенция

Мнениеот 111888 » 25 Окт 2015, 09:59

barakuda написа:Нашият човек от темата трябва да си плати - да не се е обаждал на агенцията. Колко - да се договаря. В последното дело срещу такъв, което видях, РС намали присъдения комисион наполовина, щото агентите не били си довършили работата, а те не я довършили, щото той ги прескокнал, разбираш ли :D
Този морския казус като за адвокатски изпит, бива ли така да плашите хората? Като го наредите пъзела, продавачът няма да види много от евратА. Явно не е била такава идеята....
Напълно съм съгласен, че има сделки, които изискват квалифицирана юридическа помощ. Около 1% от всичките, даже няма и толкова. Останалите са напълно по силите на опитен брокер с помощта на нотариус и юрист на агенцията. Та няма смисъл да се плаща двойно. Големите софийски агенции имат кадри с 20 годишен опит, имат и юристи, и връзки по институциите и прочие.



Защо трябва да плаща купувача комисиона, такса или каквото и да е било на паразита-посредник за "екскурзоводските " му услуги? Виждам обява, харесвам апартамент, обаждам се на паразита, не ми казват нищо за комисиони и тн, водят ме като екскурзоводи- показват ми имота, харесвам го. Не дължа нищо. Те са в договорка с продавача да им намери купувач, което го правят.

Приемете,че вършат дейност, като застрахователните брокери-те не събират такса , комисиона от "купувача" на застраховката. ЗД им плаща. Виждам обява за застраховка на дадено ЗД, предлагана от определен застрахователен борокер, не дължа нищо, за това, че брокерът е посредничил да се сключи договора. Същото и при недвижимите имоти-купувачът не дължи на паразита нищо. Продавачът да си плаща-той е в договорка с посредника.


А и да не коментирам и друго-не е редно да е процент, а твърда сума. Дали ще е 100лв, дали ще е 50лв при успешна сделка-толкова. Какви проценти, алоооу, какви са сегашните дори четирицифрени суми, за вложени 1 -2 часа работно време от паразитът. Че това да не е на паразита апартамент,че ще му иска процент? Работата(която не е и работа) която върши е една и съща-дали ще събере комисиона при сделка за 10 000 евро, или за 50 000 евро-обява, развеждане на клиенти, евентуално справки в АВ-защо трябва да има разлика в комисионата. Трябва да е твърда фиксирана сума при успешна сделка. И 100 лв са им много, но хайде-100 да са, а не процент от сделката.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Проблем с агенция

Мнениеот pavilion » 25 Окт 2015, 13:03

Ако беше толкова лесно всеки щеше да отвори АНИ и да печели купища пари.........работата е там че те нямат продажби, я продадат един апартамент на месец я не, оттам става така че хванат ли някой гледат да го издоят, ако могат да вземат и от двамата за тях е супер.
Ако сте решили да си продадете апартамента пуснете обява в нета, ще започнат да ви звънят агенции за да го продават, кажете им че не може да платите комисионна и те ще се съгласят да го продават и така за да имат какво да предлагат на купувачите, ако пък искате да купите прочетете моя пост по горе.....
pavilion
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2015, 20:25

Re: Проблем с агенция

Мнениеот ivanov_p » 25 Окт 2015, 20:17

Макар адвокатите често да подучват длъжниците да не си плащат веднага и точно, понякога могат и да са полезни. Особено когато си купуваш жилище!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Предишна

Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron