начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

проверка за задължения на имото

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


проверка за задължения на имото

Мнениеот neznam86 » 18 Апр 2021, 18:41

Как може да се провери дали даден имот има задължения? Може ли и аз примерно да направя проверка сама или само определени хора имат?
И всъщност какво трябва да знам преди да закупя имот?
Каква цена е добре да се запише при нотариуса? Брокера каза, че било добре да е по данъчна оценка, защото е по -ниска и съответно таксата ще е по-ниска, но да няма някаква уловка?
neznam86
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:21

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот katerinakuch » 20 Апр 2021, 00:28

Как може да се провери дали даден имот има задължения? - Справката се прави в Агенция по вписванията по местонахождение на недвижимия имот.

Може ли и аз примерно да направя проверка сама - Можете, разбира се.

И всъщност какво трябва да знам преди да закупя имот? - Нотариусът, който ще изповядва сделката, ще Ви обясни какви са изискванията му.

Брокера каза, че било добре да е по данъчна оценка - Прав е.

но да няма някаква уловка? - Не, няма.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот ykovachev » 20 Апр 2021, 10:13

neznam86 написа:Как може да се провери дали даден имот има задължения? Може ли и аз примерно да направя проверка сама или само определени хора имат?
И всъщност какво трябва да знам преди да закупя имот?
Каква цена е добре да се запише при нотариуса? Брокера каза, че било добре да е по данъчна оценка, защото е по -ниска и съответно таксата ще е по-ниска, но да няма някаква уловка?

Имотът сам по себе си не може да има задължения. Аз, като по-прост, не разбирам: имате предвид да не са си платили данък сгради и такса смет ли, или да не би нещо да е ипотекиран, с учредено право на ползване и т.н. Ако е първото, без друго преди сделката продавачът ще си ги изчисти, ако е второто - важи отговорът на колегата.
Можете да направите справка, ама дали знаете точно как, не съм наясно.
Какво трябва да знаете, зависи от много неща, включително какъв е имотът, как е бил придобит от продавача и т.н. Това във форум не може да се обясни. Аз само на нотариус не бих разчитал, но преценката е Ваша.
Брокерите са едни гении просто, не знам що има въобще юридически факултети в тая държава. А иначе, мнението ми, като по-елементарно разсъждаващ от брокера е: понякога е добре, а понякога - не. Даже по-често не. Та от отговора на този въпрос зависи дали има някаква уловка.
Съжалявам, че отговорите ми се различават донякъде от предходните, ама то си е така: двама юристи, три мнения :D
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот neznam86 » 18 Авг 2021, 16:20

katerinakuch написа:Как може да се провери дали даден имот има задължения? - Справката се прави в Агенция по вписванията по местонахождение на недвижимия имот.

Може ли и аз примерно да направя проверка сама - Можете, разбира се.


Как?
neznam86
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:21

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот miko_pk » 18 Авг 2021, 20:14

Аз, искам да повдигна въпросът за това ЧУЧУЛУ, дето ще вземе по-голяма комисионна и от нотариусът! Някой сеща ли се за какво говоря.............. ОТ КАДЯ НА КЪДЯ, БА!? ОТ ДЕК НА ДЕК, БЕ? Какво прави това ЧУЧУЛУ брокерът / каквото и да значи това/ за Вас, уважаеми питащ, че ще му платите сумарно, колкото на Столична Община и на Нотариусът. Едно голямо НИЩО. Вдига си телефона по обява в публичен сайт.
Нито ще ви минимизира риска от публични задължения или несъстоятелност на продавача, ако е юридическо лице.
Нито ще ви осигури всички документи касаещи семейно-правният статут на продавача, ако е физическо лице.
Едни тежести, най-много да заяви, но едва ли ще за пълният период на проверка и за всички лица. За Купувачът, брокерът не прави нищо, освен да наглее, лъже и да се дължи, като магла батка/селска простакеса.
Че чак и стоп капаро иска и арбитър го играе. МОЛЯ! Призовавам всеки средно грамотен български гражданин да осъзнае, че това е ПАПЛАЧ и СГАН, на която не трябва да се дава. Не подписвайте нищо, представете се с чуждо име. Разбийте му муцуната ако трябва.
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот guest1 » 18 Авг 2021, 20:33

ykovachev написа:Можете да направите справка, ама дали знаете точно как, не съм наясно.

За другите неща от поста съм напълно съгласен.
Колкото до цитирания текст ... Понеже и аз не съм наясно - кой и какво знае - ще сложа линк.
Единен портал за заявяване на електронни административни услуги
    1. правите си регистрация,
    2. "влизате" / "логвате се" с КЕП или ПИК на НАП,
    3. отивате на "Имотен регистър > Електронни услуги"
    4. плащате си таксата и си правите:
      - 3099 Справка чрез отдалечен достъп за документ от имотен регистър
      - 3100 Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър
      - 3097 Справка чрез отдалечен достъп за лице от Имотен регистър за всички служби по вписвания
      - 3102 Справка чрез отдалечен достъп за лице от имотен регистър за избрана служба по вписвания
      - 3096 Справка чрез отдалечен достъп от електронна партида за имот

Подробностите ги пише на страницата.

Пп.
"Описание на услугата".
"Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър" показва данните за всички вписвания, отбелязвания и заличавания, вписани в Имотен регистър, свързани с избрания имот.
Периодът на справката обхваща най-ранната дата, за която в Информационната система на Имотен регистър са налични данни за вписвания, отбелязвания или заличавания за избрания имот, в съответната Служба по вписване по местонахождение на имота.
За услугата се заплаща такса
Съгласно "Тарифа за държавните такси, събирани от Агенцията по вписванията" за справка, извършвана чрез отдалечен достъп до Информационната система на имотен регистър, се събира такса в размер на 1 лв.
Последна промяна guest1 на 19 Авг 2021, 13:22, променена общо 1 път
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот n_ikito » 19 Авг 2021, 08:58

Недей Фърля хората в дълбокото. Тези ел. услуги ги има само зада се усвоят едни пари. Евентуално справките по персонална партида са ОК, при това зависи за какъв период е справката, защото различните служби са на електронен носител от различно време.
""Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър" показва данните за всички вписвания, отбелязвания и заличавания, вписани в Имотен регистър, свързани с избрания имот." особено това...смяяях. :idea:
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот neznam86 » 23 Авг 2021, 17:14

guest1 написа:
ykovachev написа:Можете да направите справка, ама дали знаете точно как, не съм наясно.

За другите неща от поста съм напълно съгласен.
Колкото до цитирания текст ... Понеже и аз не съм наясно - кой и какво знае - ще сложа линк.
Единен портал за заявяване на електронни административни услуги
    1. правите си регистрация,
    2. "влизате" / "логвате се" с КЕП или ПИК на НАП,
    3. отивате на "Имотен регистър > Електронни услуги"
    4. плащате си таксата и си правите:
      - 3099 Справка чрез отдалечен достъп за документ от имотен регистър
      - 3100 Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър
      - 3097 Справка чрез отдалечен достъп за лице от Имотен регистър за всички служби по вписвания
      - 3102 Справка чрез отдалечен достъп за лице от имотен регистър за избрана служба по вписвания
      - 3096 Справка чрез отдалечен достъп от електронна партида за имот

Подробностите ги пише на страницата.


[/quote]


Какви документи и данни за собствениците и имота ще са ми необходими, за да пусна всички тези справки?



n_ikito написа:Недей Фърля хората в дълбокото. Тези ел. услуги ги има само зада се усвоят едни пари. Евентуално справките по персонална партида са ОК, при това зависи за какъв период е справката, защото различните служби са на електронен носител от различно време.
""Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър" показва данните за всички вписвания, отбелязвания и заличавания, вписани в Имотен регистър, свързани с избрания имот." особено това...смяяях. :idea:


Сградата е строенна през 2001 - поне така твърди брокерът. Показа ни копие от натурален акт от 1996 (тогава бил закупен апартамента). Не би ли трябвали всички вписвания да са на електронен носител?
neznam86
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:21

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот guest1 » 23 Авг 2021, 19:24

neznam86 написа:Какви документи и данни за собствениците и имота ще са ми необходими, за да пусна всички тези справки?

Никакви! Трябва ви само идентификатора на имота.
neznam86 написа:Сградата е строена през 2001 - поне така твърди брокерът. Показа ни копие от натурален акт от 1996 (тогава бил закупен апартамента). Не би ли трябвали всички вписвания да са на електронен носител?

Тост -продажбата е била "на зелено" ли?
n_ikito написа:Недей Фърля хората в дълбокото.

Това ми прозвуча, като:
В началото - тренировките по "Скокове в басейн" ще са сухи! По-късно ще напълним басейна.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: проверка за задължения на имот

Мнениеот neznam86 » 02 Сеп 2021, 21:32

guest1 написа:
neznam86 написа:Какви документи и данни за собствениците и имота ще са ми необходими, за да пусна всички тези справки?

Никакви! Трябва ви само идентификатора на имота.
neznam86 написа:Сградата е строена през 2001 - поне така твърди брокерът. Показа ни копие от натурален акт от 1996 (тогава бил закупен апартамента). Не би ли трябвали всички вписвания да са на електронен носител?

Тост -продажбата е била "на зелено" ли?

Сигурно. Отказахме се от това жилище. Сега намерихме друго.
Все пак аз на какви документи имам право като купувач. Как мога да проверя реално кои са собствениците?

n_ikito написа:Недей Фърля хората в дълбокото. Тези ел. услуги ги има само зада се усвоят едни пари. Евентуално справките по персонална партида са ОК, при това зависи за какъв период е справката, защото различните служби са на електронен носител от различно време.
""Справка чрез отдалечен достъп за имот от имотен регистър" показва данните за всички вписвания, отбелязвания и заличавания, вписани в Имотен регистър, свързани с избрания имот." особено това...смяяях. :idea:


Ами доколкото разбрах след 1997 всичко трябва да е въвъдено. Пуснах си справка и ми излязоха движения по партидата след тази година мен не трябва ли да ме интересува реално последното? Щом е вписано не е ли окончателно?

ykovachev написа:Имотът сам по себе си не може да има задължения. Аз, като по-прост, не разбирам: имате предвид да не са си платили данък сгради и такса смет ли, или да не би нещо да е ипотекиран, с учредено право на ползване и т.н. Ако е първото, без друго преди сделката продавачът ще си ги изчисти, ако е второто - важи отговорът на колегата.

Ипотеката не си ли върви с имота? Нали точно той е залога за кредита? Може ли някои да обясни как стоят нещата? Може ли изобщо ипотекиран имот да бъде продаден? И в справката от имотния регистър в частта за ипотеките какво излиза - дали изобщо има такава или само когато вече се появи просрочено задължение например?

Имам въпрос за момента в който се изпълнява сделката. Как точно физически се осъществява плащането, подписването на нотариалния акт , вписването на сделката и получаването на акта. Кое след кое следва?
Тук не сме говорили още , но предния път казаха (доколкото си спомням), че първо подписваме акта, плащаме, носим бордеро на нотариуса, той приключва с акта и след това на другия ден може да си го вземем. Но мен това ме притеснява. В смисъл - в един момент парите са преведени, но няма и акт. Какво гарантира коректност и вписването му и получването му?
neznam86
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:21

Re: проверка за задължения на имот

Мнениеот guest1 » 02 Сеп 2021, 22:51

neznam86 написа:Ами доколкото разбрах след 1997 всичко трябва да е въвъдено. Пуснах си справка и ми излязоха движения по партидата след тази година мен не трябва ли да ме интересува реално последното? Щом е вписано не е ли окончателно?

Да - принципно е така. Гледа се състоянието в момента.
Има една вероятност, но е по-скоро хипотетична. Да има сделка, засягаща имота, но все още да не е вписана.
neznam86 написа:Ипотеката не си ли върви с имота? Нали точно той е залога за кредита? Може ли някои да обясни как стоят нещата? И в справката от имотния регистър в частта за ипотеките какво излиза - дали изобщо има такава или само когато вече се появи просрочено задължение например?
Може ли изобщо ипотекиран имот да бъде продаден?

Всички тежести - точния термин, защото не са само ипотеки/възбрани, има и право на ползване - се вписват в партидата на имота. Тези вписвания трябва да са видими постоянно!
Може, но ... кредитора трябва да е поне съгласен!
neznam86 написа:Имам въпрос за момента в който се изпълнява сделката. Как точно физически се осъществява плащането, подписването на нотариалния акт , вписването на сделката и получаването на акта. Кое след кое следва?
Тук не сме говорили още , но предния път казаха (доколкото си спомням), че първо подписваме акта, плащаме, носим бордеро на нотариуса, той приключва с акта и след това на другия ден може да си го вземем. Но мен това ме притеснява. В смисъл - в един момент парите са преведени, но няма и акт. Какво гарантира коректност и вписването му и получването му?

Нотариуса е последния вид юрист - в който бих се съмнявал.
Да - има технологично време, между подписването, реалното вписване и получаването на НА!
Това е процедурата - за всички.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: проверка за задължения на имот

Мнениеот kalahan2008 » 03 Сеп 2021, 08:31

neznam86 написа:Може ли изобщо ипотекиран имот да бъде продаден?

guest1 написа:Може но ... кредитора трябва да е поне съгласен!

Пълни глупости. От филма "От глупав-по-глупав". Никакво съгласие на кредитора не се изисква, за да се прехвърли имот с ипотека. Просто купувачът придобива имота с тежест, което означава, че ако кредитът бъде обявен за изискуем, имотът ще бъде изнесен на публична продан и ипотекарният кредитор ще бъде удовлетворен от продажната цена. Собственикът обаче винаги може на осуети проданта, ако задължението се погаси, напр. чрез плащане /има и други способи за погасяване, напр. давност/.
Няма никаква пречка и това е често практикувано-купувачът придобива ипотекиран имот с ипотечен кредит, втората банка учредява втора ипотека в деня на покупката, втората банка плаща на първата и погасява първия дълг, първата банка вдига първата ипотека и остава само ипотеката на втората банка. И всичко това става БЕЗ СЪГЛАСИЕТО ИЛИ ОДОБРЕНИЕТО на първата банка.
neznam86 написа:Имам въпрос за момента в който се изпълнява сделката. Как точно физически се осъществява плащането, подписването на нотариалния акт , вписването на сделката и получаването на акта. Кое след кое следва?
Тук не сме говорили още , но предния път казаха (доколкото си спомням), че първо подписваме акта, плащаме, носим бордеро на нотариуса, той приключва с акта и след това на другия ден може да си го вземем. Но мен това ме притеснява. В смисъл - в един момент парите са преведени, но няма и акт. Какво гарантира коректност и вписването му и получването му?

guest1 написа:Нотариуса е последния вид юрист - в който бих се съмнявал.
Да - има технологично време, между подписването, реалното вписване и получаването на НА!
Това е процедурата - за всички.

Изобщо не става въпрос за съмнение в нотариуса, а за това, че:
1. Съдията по вписванията може да постанови отказ за вписване, поради различни причини и на различни основания.
2. Възможно е продавачът в един и същи ден да продаде имота на двама купувачи едновременно /ако е измамник/. В този случай е важно кой от двамата нотариуси първи ще впише нотариалния акт в Службата по вписванията. Понякога става въпрос за разлика от минути.
Това, което проф. Жоро пропуска, е, че има известен риск за купувача, освен ако парите не се превеждат по специална сметка на нотариуса или по ескроу сметка. Но на проф. Жоро му е все тая, ако някой "изгори"-ми да не е питал анонимни некадърници в интернет, вместо да си плати за консултация при адвокат!
Не разбирам-защо лъжете хората?
Тъп ли сте или сте просто безотговорен?
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот ina53 » 03 Сеп 2021, 09:15

Здравейте,
1. По този въпрос:
neznam86 написа:Каква цена е добре да се запише при нотариуса? Брокера каза, че било добре да е по данъчна оценка, защото е по -ниска и съответно таксата ще е по-ниска, но да няма някаква уловка?

Проблем може да възникне, ако се установи, че имотът е с тежести или има някакви претенции на други лица върху него и се стигне до водене на съдебни дела. В такъв случай не може да докажете, че сте дали повече от сумата, записана в нотариалния акт и ще имате право да претендирате в Съда само за нея.
2. Съвет: Агенция по вписванията предлага платена услуга, според която срещу годишен абонамент от ок. 6 лв. може да получавате СМС за вписвания за имоти на до 10 ЕГН-та. Абонирате се и ако има вписване на този имот преди сделката, ще получите СМС. Освен това винаги може да се обадите в съответната Служба по вписванията в деня преди сделката и да разберете с устна справка дали има вписване. Тази информация е публична и всеки има право на инфо.
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: проверка за задължения на имот

Мнениеот n_ikito » 03 Сеп 2021, 10:07

guest1 написа:
neznam86 написа:Всички тежести - точния термин, защото не са само ипотеки/възбрани, има и право на ползване - се вписват в партидата на имота. Тези вписвания трябва да са видими постоянно!
Може, но ... кредитора трябва да е поне съгласен!

Колко неверни твърдения има тук? :?: Каква партида на имот, кое е "видимо постоянно"? Качествената проверка на недвижим имот не е елементарна работа, независимо от тиражираните глупости. :idea:
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот n_ikito » 03 Сеп 2021, 10:11

ina53 написа:Здравейте,
1. По този въпрос:
neznam86 написа:Каква цена е добре да се запише при нотариуса? Брокера каза, че било добре да е по данъчна оценка, защото е по -ниска и съответно таксата ще е по-ниска, но да няма някаква уловка?

Проблем може да възникне, ако се установи, че имотът е с тежести или има някакви претенции на други лица върху него и се стигне до водене на съдебни дела. В такъв случай не може да докажете, че сте дали повече от сумата, записана в нотариалния акт и ще имате право да претендирате в Съда само за нея.
2. Съвет: Агенция по вписванията предлага платена услуга, според която срещу годишен абонамент от ок. 6 лв. може да получавате СМС за вписвания за имоти на до 10 ЕГН-та. Абонирате се и ако има вписване на този имот преди сделката, ще получите СМС. Освен това винаги може да се обадите в съответната Служба по вписванията в деня преди сделката и да разберете с устна справка дали има вписване. Тази информация е публична и всеки има право на инфо.

И това не е гаранция. "Правилната" схема /затова е и по-скъпа/ е - Реална цена, която минава през доверителната сметка на нотариуса..........купувача ги внася преди подписване и се предават на продавача след вписване и проверка....ама пусто му......рядко се случва
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот ykovachev » 03 Сеп 2021, 10:57

Въпросите на питащата са много и аз лично я съветвам да си осигури една консултация с колега лично, защото с подпитване тук по форума в един момент може да се стигне до необходимост да се вземе бързо решение - сделка или не - а да не са ясни всички отговори. В този смисъл колегата kalahan2008 вече е казал това, аз да го потвърдя, белким надделее предпазливостта у един потенциален купувач.
Форумът може да бъде полезен не за "разкостване" на цялостен казус, а за изясняване на конкретни въпроси със сравнително кратки отговори. Случаят не е такъв, защото се почна: "а това може ли? а това не е ли така?" и прочее. Затова този форум не може да даде всички отговори цялостно, а дори и да ги даде, това няма да стане в разумен срок. Още повече, че историята на всеки имот си има специфики, има документи, които не се вписват в Службата по вписванията, изобщо по конкретния казус се прави индивидуална проверка и картинката се изяснява поетапно - понякога трябва да се види и провери едно, а понакога - съвсем друго.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот neznam86 » 03 Сеп 2021, 11:19

Благодаря за отговорите на всички.
Вчера забравих за нещо.
От справката по партида ми излезе това:

ЧАСТ "В" ДАННИ ЗА УЧРЕДЯВАНЕ И ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ДРУГИ ВЕЩНИ ПРАВА И ЗА ПОДЛЕЖАЩИТЕ НА ВПИСВАНЕ ЮРИДИЧЕСКИ ФАКТИ И ОБСТОЯТЕЛСТВА ОСВЕН ИПОТЕКИ И ВЪЗБРАНИ Партида № хххх, Идентификатор хххх Носителят на правото не е установен Жалба по чл. 49, ал. 2 от ЗКИР от адм. д. №......../.......по описа на окръжен съд гр. ...........

Какво е тази жалба?
neznam86
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:21

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот guest1 » 03 Сеп 2021, 12:14

kalahan2008 написа:Тъп ли сте или сте просто безотговорен?

Факта, че задавате подобен въпрос - с толкова арогантност - не говори добра за Вас!

В живота всеки получава толкова, за колкото си е платил! Нито повече, нито по-малко.
n_ikito написа:"Правилната" схема /затова е и по-скъпа/ е - Реална цена, която минава през доверителната сметка на нотариуса..........купувача ги внася преди подписване и се предават на продавача след вписване и проверка....ама пусто му......рядко се случва

Евтиното винаги излиза скъпо!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот kalahan2008 » 03 Сеп 2021, 13:09

guest1 написа:В живота всеки получава толкова, за колкото си е платил! Нито повече, нито по-малко.

Искрено се надявам да си получите заслуженото за безотговорното си поведение да заблуждавате хората с некомпетентните си съвети. Само че когато наистина някой питащ /или четящ/ изгори, петното ще бъде лепнато на юристите, а не на някакъв си анонимник-неюрист, който създава измамното впечатление, че е юрист. Затова ще се държа с Вас подобаващо, защото очевидно не разбирате от друго /възпитано/ отношение.
Нека и админите на сайта си вземат бележка най-сетне.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: проверка за задължения на имото

Мнениеот guest1 » 03 Сеп 2021, 14:35

kalahan2008 написа:
guest1 написа:В живота всеки получава толкова, за колкото си е платил! Нито повече, нито по-малко.

Искрено се надявам да си получите заслуженото за безотговорното си поведение да заблуждавате хората с некомпетентните си съвети. Само че когато наистина някой питащ /или четящ/ изгори, петното ще бъде лепнато на юристите, а не на някакъв си анонимник-неюрист, който създава измамното впечатление, че е юрист. Затова ще се държа с Вас подобаващо, защото очевидно не разбирате от друго /възпитано/ отношение.
Нека и админите на сайта си вземат бележка най-сетне.


"Вярвай и се надявай!"
Александър Дюма-баща, "Граф Монте Кристо"
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron