начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Моля, за вашата помощ за делба

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот tz.popova » 05 Яну 2009, 14:20

Здравейте!
Честита Нова година на всички посетители на форума.
Въпроса ми към Вас е малко първоначално неясен, но се надявам на Вашата помощ.
Така. Трима братя и една сестра притежават недвижим имот. В саморъчно написан и подписан документ сестрата се отказва от наследсво, като за това и е заплатено от братята. След смърта на нашия роднина, живи роднини остават моя дядо/син на единия брат/, братовчед му /син на сестрата на съпругата на единия от братята/и още една баба, която е внучка на отказалата се сестра.Върпоса ми е кой има наследство върху имота?
Надявам се да ми помогнете, защото живея в малък град, където точна и компетентна информация не можах да получа до сега.
Предварително благодаря на всеки отзовал се!
tz.popova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Апр 2006, 16:57

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот sunrise » 05 Яну 2009, 14:27

Здравейте!
Честита Нова година на всички посетители на форума.
Въпроса ми към Вас е малко първоначално неясен, но се надявам на Вашата помощ.
Така. Трима братя и една сестра притежават недвижим имотпридобит по всяка вероятност по наследство, така ли :roll: . В саморъчно написан и подписан документ сестрата се отказва от наследсво, като за това и е заплатено от братята/ саморъчно написан и подписан документа няма сила, щом са и плащали нещо , явно е било продажба, а отказ от наследство се прави по друг ред и там нищо не получаваш. /След смърта на нашия роднина, живи роднини остават моя дядо/син на единия брат/, братовчед му /син на сестрата на съпругата на единия от братята/как решихте ,че той наследява, зависи кой кога е починал и т.н./и още една баба, която е внучка на отказалата се сестра.Върпоса ми е кой има наследство върху имота?
Надявам се да ми помогнете, защото живея в малък град, където точна и компетентна информация не можах да получа до сега.
Предварително благодаря на всеки отзовал се!

От това , което написах става ясно ,че не сте изяснили казуса и не може да Ви бъде отговорено коректно. Дайте подробности и най-малко кой кога е починал, как са го придобили има ли жена ,деца и т.н. :wink:
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот punisher » 05 Яну 2009, 14:32

Чл.52 от ЗН-Отказът от наследството става по реда, указан в чл. 49, ал. 1; той се вписва по същия ред.
Чл. 49. (1) Приемането може да стане с писмено заявление до районния съдия, в района на който е открито наследството; в този случай приемането се вписва в особена за това книга.
Следователно така извършеният отказ от сестрата е недействителен,оттам няма никакво значение плащането и наследници на въпросния имот са тримата братя и сестрата.Разбира се вече техните наследници.За изредените от вас лица
След смърта на нашия роднина, живи роднини остават моя дядо/син на единия брат/, братовчед му /син на сестрата на съпругата на единия от братята/и още една баба, която е внучка на отказалата се сестра
това вече не може по форума.Трябват конкретни документи,наслагван на картината и т.н.Че виж послесе появи и някой друг.
Потърсете колега от голям град.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот sunrise » 05 Яну 2009, 14:36

Защо пък от голям град , колега? То и малък може , стига да питаш правилните хора, юристите. Съмнявам се , че така изложен казусът ще затрудни някой , освен ,ако тук не ни изнасят подробностите .
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот punisher » 05 Яну 2009, 14:55

Защото питащият не е доволен
Надявам се да ми помогнете, защото живея в малък град, където точна и компетентна информация не можах да получа до сега.

То и малък може , стига да питаш правилните хора, юристите
Абсолютно съм съгласна с вас.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот tz.popova » 05 Яну 2009, 15:05

Благодаря за бързата отзивчивост на всички.
Документа за отказ от наследтсво на сестрата няма видни официални печати и прочие. След изложеното от Вас, значи остават живи - един син, една внучка и син на сестрата на съпругата на единия от братята. Всички други са умрели. Има ли ред на наследство в случая или всички взимат равни дялове.
Искам да споделя, че сина е този, който е живял и се е грижил за последния останал и вече не между живите човек. Другите две лица до момента на смърта,бяха чужди за нас.
tz.popova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Апр 2006, 16:57

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот sunrise » 05 Яну 2009, 15:34

До чия смърт? На наследодателят ли , на кого. Затова е важно да се знае , точната последователност на смъртта на всеки .
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот tz.popova » 05 Яну 2009, 15:39

Да, до смърта на наследодателя сина се грижеше за него, останалите две лица никога до преди смъртта му не са се интересували от него/за съжаление/.
tz.popova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Апр 2006, 16:57

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот portokal » 05 Яну 2009, 15:44

Той наследодателят на всичкото отгоре не е един. Всеки си е наследодател за неговия си дял. 8)
Изобщо не сте описали случая ясно, но както го описвате, внучката наследява дела на баба си (ако тя е имала такъв, т.е. ако не се е отказала от наследството навремето, както си му е редът), синът наследява баща си, а за сина на сестрата на съпругата (последният да затвори вратата) много зависи кой кога е починал и какви други роднини е имал при смъртта си.
Със сигурност и в малките градове има адвокати, които да Ви свършат работа. Пък като няма, хванете автобуса и отидете до най-близкия голям град. :wink:
Последна промяна portokal на 05 Яну 2009, 15:46, променена общо 1 път
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Моля, за вашата помощ за делба

Мнениеот sunrise » 05 Яну 2009, 15:46

tz.popova, ако действително се нуждаете от отговор, прочетете все пак това, което Ви се пише.
Значи важно в случая е следното :Кога е починал наследодателят, кога всяко от децата му , респ. съпрузите им , имали ли са деца, кога са починали те и т.н., за да стигнете до племеника на съпругата на братята.
Иначе , надявам се разбрахте, че отказът на сестрата не е породил действие.
А що се отнася до това , кой се е грижил за наследодателят, не може да лиши останалите от наследство.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron