начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на покупко-продажба

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот xaxata » 30 Апр 2013, 16:06

здравейте , имам следния въпрос - може ли да се обжалва прехвърлен имот / чрез покупко-продажба/ , имам предвид самата процедура , а не имота , защото е извършено прехвърляне на имот от моите родители , без мое и на сестра ми знание , на името на нашия брат , ако някъде има такъв казус , моля да ми го покажете
xaxata
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Апр 2013, 15:58

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот karanedeff » 30 Апр 2013, 16:30

Каква е сделката! Ако е чиста покупко продажба - НЕ?
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот REVOLUTION » 30 Апр 2013, 16:36

Какво ви притеснява процедурата?
Да не е съсобствен имота?
Ако е собственост на родителите Ви те нямат никакво правно задължение да Ви уведомяват за това дали, кога и на кого се разпореждат с имуществото си.
Покупко-продажбата също може да се атакува ако е симулативна и прикрива дарение, което след откриване на наследството накърнява запазената част за наследниците, които имат такава.Разбира се доказването е много трудно , но не и невъзможно.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот xaxata » 30 Апр 2013, 22:27

а как ще се докаже , че е нищожна или фиктивна продажбата ? и освен това има някаква клауза за гледане на родителите ми , което естествено че не се е случило
xaxata
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Апр 2013, 15:58

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот TheOldMan » 01 Май 2013, 00:52

Изясненте си фактологията. Или има продажба, или има дарение срещу гледане. Не виждам как може да се формулира законово "продавам си апартамента, ама само ако ме гледа"... Ами ако не гледа какво - да връща парите?
Ако е "уж продажба", а всъщност не са трансферирани никакви пари - има начин да се докаже, но това ще е ваше със сестра ви задължение, което без компетентен адвокат няма да можете да го направите.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот xaxata » 13 Май 2013, 18:42

сега видях нотариалния/ новия / акт - в него пише , че се продава на едикой си срещу сумата ...., с право на пожизнено ползване , какво мога да направя - искам да оспоря тази продажба ? а , и между другото апартамента е ипотекиран и по стечение на обстоятелствата държа нотариалния акт
xaxata
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Апр 2013, 15:58

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот bird_of_paradise » 14 Май 2013, 09:33

xaxata написа:сега видях нотариалния/ новия / акт - в него пише , че се продава на едикой си срещу сумата ...., с право на пожизнено ползване , какво мога да направя - искам да оспоря тази продажба ? а , и между другото апартамента е ипотекиран и по стечение на обстоятелствата държа нотариалния акт

Нищо.
REVOLUTION написа:Покупко-продажбата също може да се атакува ако е симулативна и прикрива дарение, което след откриване на наследството накърнява запазената част за наследниците, които имат такава.

надявам се с повече цвят и удебелявания да сте наясно, че нищо означава нищо. Родителите ви са живи и докато са- нищо.

Какво означава " държа НА"?
Тази ипотека в чия полза е, погасяват ли се редовно вноските по ипотечния кредит и от кого ( ако не сте вие ипотекарния кредитор- все тази).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот xaxata » 14 Май 2013, 17:14

ами нотариалния акт е у мен , но жилището е ипотекирано от брат ми и майка ни изплаща ипотеката , но сега е в чужбина и аз видях НА, а баща ми почина през 2009 г, как така може да се атакува покупко-продажбата и ако е направена през 2003 г има ли някаква давност ? благодаря за отговора
xaxata
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Апр 2013, 15:58

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот sunrise » 14 Май 2013, 17:45

И какво според Вас ви дава право да атакувате продажбата? На какво основание?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот kulova » 14 Май 2013, 18:11

На основание например, че питащата и сестра и са лишени от запазена част от наследство.
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот bird_of_paradise » 14 Май 2013, 18:48

:roll: За да дойде дума за запазена част от наследство първо трябва да имате нещо в наследствената маса- нали така или бъркам :D ( реторично, разбира се).
Отделно, че има един сериозен препъни камък от 2003г. валидна сделка, породила транслативен ефект, с която всички ще се съобразяват, а след него - втори: абсолютното съдействие от страна на майката.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот kulova » 14 Май 2013, 21:41

Упс....... :D симулативните сделки са нищожни по природа...... и т.н.
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот xaxata » 14 Май 2013, 21:50

не разбрах може ли да се направи нещо или не ? не само не са ми поискали мнението , но и на практика съм лишена аз и сестра ми от наследство !
Последна промяна xaxata на 14 Май 2013, 22:16, променена общо 1 път
xaxata
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Апр 2013, 15:58

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот sunrise » 14 Май 2013, 21:58

Първо , питащият не твърди да му се нарушава запазената част, а това , че е станало без неговото съгласие. Апропо , такова не може да бъде дадено , защото ще касае неоткрито наследство.
Второ , не се твърди и симулативност на сделката, поради което попитах за основанието. Човекът може просто да е ядосан ,че не му е поискано мнението.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот bird_of_paradise » 15 Май 2013, 02:27

kulova написа:Упс....... :D симулативните сделки са нищожни ...... и т.н.

Горното твърдение е принципно вярно, но в контекста на темата- неуместно.
Какво?- ще претендира симулиране на клаузата за насрещна престация? или ще твърди, по някаква презумпция неведома, че след като е наследник и неговия наследодател приживе се е разпоредил със собствения си имот, то всякога сделката е симулативна, щото видиш ли не му искали съгласието, или щото тя, сделката, целяла да го увреди. При правилно разпределение на доказателствената тежест наследникът, при пълно и главно доказване, ще докаже симулация ( относителна или абсолютна), при липса на съдействие ( а очевадно е налице липса) от страна на преживелия прехвърлител, или на някакво писмено начало - през крив макарон ( упс).

Та, да се върна отново на написаното- за да говорим за иск по чл.30, ал.1 ЗН, първом трябва да има уважен такъв по чл. 26, ал.2 вр. чл. 17, ал.1 ЗЗД. Простото деклариране "симулативите сделки са нищожни по природа" не е доказателство ( все още не е ).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот kulova » 15 Май 2013, 10:45

Е не е, естествено! Въпрос на доказване е. Питащата да реши какво да прави, има варианти :)
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот bird_of_paradise » 16 Май 2013, 08:37

kulova написа:....... има варианти :)

Какви? :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот Melly » 16 Май 2013, 10:46

bird_of_paradise написа:
kulova написа:....... има варианти :)

Какви? :)

Ни-как-ви. :D
Резултат 2:1 срещу твърдението на колегата kulova.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот kulova » 16 Май 2013, 20:09

И да "болдваш" и да не "болдваш" не се познаваме :)
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: Обжалване на покупко-продажба

Мнениеот Melly » 16 Май 2013, 20:20

kulova написа:И да "болдваш" и да не "болдваш" не се познаваме :)

На мен не ми пречи това обстоятелство. :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron