начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот julyanvonemona » 04 Ное 2013, 15:09

emilgrigorov написа:До колко този озеленителен пояс е ПОС/ПДС?
Трябва да се прегледа тази регулация отпреди 30 и повече години.

Трябва ама никой не ти дава! Тук разполагаме само с информация че е отпаднало някакво мероприятие наречено "озеленителен пояс", но все още не е известно дали това е мероприятие свързано с тгава действащия ЗТСУ или е мероприятие по плановете за залесяване на горското стопанство. До тук, при това съвсем условно, съм развил хипатезата, че става въпрас за мероприятие по ЗРП по който територията е изключена от регулация. Във ръзка с това съм обсъдил отражението, което това изключване дава към днешно време, макар че напълно е възможно фактите да са от съвсем друго естество. А дали и как тази територия е станала ПОС или ПДС това въобще не е предмет на разискване. Да не говорим, че изключването извън регулация на имоти на граждани в никое време на соца не ги прави автоматично държавна собственост от която по късно въз основа на съответните закони да произтекат евентуално ПОС или ПДС, така че emilgrigorov не виждам защо навеждаш беседата в тази посока.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот emilgrigorov » 04 Ное 2013, 17:16

За да прегледа сериозно въпросният план, Емонски. С листчета, заповеди и пр. към него.

Не виждам защо подскачаш? :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот julyanvonemona » 04 Ное 2013, 18:02

sunrise не е от вчера и знае, че требе дапрегледа ЗРП-то и евентуалнитенегови изменения основно, както и административните актове с които тези пленове иизменения са одобрени. Не е публикувала нови данни по въпроса, от което е ясно, че за себе си е приела не'кво решение. Какво е то, мисля че никой не ни е овластил да питаме. Ако реакцията ми наричаш "подскачане" то е защото имам вътрешен усет че в нейния казус няма имоти ПОС и ПДС
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот bird_of_paradise » 05 Ное 2013, 00:52

julyanvonemona написа:А дали и как тази територия е станала ПОС или ПДС това въобще не е предмет на разискване.

О-хо, вметката е съвсем на място и тази пътека трябва да се провърви, защото има имоти изключени от гражданския оборот, без значение дали мероприятието е реализирано или не.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот julyanvonemona » 06 Ное 2013, 13:48

bird_of_paradise написа:......, защото има имоти изключени от гражданския оборот, без значение дали мероприятието е реализирано или не.........
има разбира се, но в случая "надали". Все пак sunrise сигурно е отиграла това, преди достопочтаемия специалист по алкохолни деривати от маслини - emilgrigorov току изведнъж да го дестилира.
P.S. bird_of_paradise, нали сме на едно мнение, че не само имотите ПОС и ПДС са имоти изключени от гражданския оборот или не?
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот sunrise » 07 Ное 2013, 10:16

Здравейте отново! Съжалявам, че нямах възможност известно време да Ви запозная всички с развитието и по-нататък на тази , вече мога да я нарека спокойно "сага".
Едно време , нас юристите ни учиха, че плана на населеното място, влязал в сила има силата на закон. Сега окончателно се убедих, че за техниците обаче, кой знае защо, планът е един вид художествено творчество. Това там, разните му чертички са нищо повече от екскизи на незнаен общинар. :D Съобразяването на "рисунъка" с правото на собственост е просто кауза пердута.
Имотът не е актуван като държавен или общински. Озеленителният пояс, всъщност не бил такъв и земята не е урегулирана, но е в строителните граници на населеното място. Тъй като , урегулираната част от имота е разделена , от общината са продължили имотната граница и върху неразделената част, без да се съобразят с нотариалния акт. Засега няма отговор зали е приложена регулацията в останалата част, която в настоящия случай се явява първоначална за населеното място. Те общо взето не разбраха, защо след като от общината не претендира имота, сме тръгнали да уреждаме тази част от имота . Най-вероятно,ще се върви към чл. 17, ал.2 ЗУТ.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот julyanvonemona » 09 Ное 2013, 09:58

sunrise написа:..... Сега окончателно се убедих, че за техниците обаче, кой знае защо, планът е един вид художествено творчество. Това там, разните му чертички са нищо повече от екскизи на незнаен общинар. Съобразяването на "рисунъка" с правото на собственост е просто кауза пердута......

Не обобщавайте, а още веднъж прегледайте поста си! Ако имате възможност качете графика с Ваши пояснения по нея.
Продължавам да твърдя, че за урегулираната част от имота/тите чл.17 (2) ЗУТ е неприложим! За неурегулираната - още по малко!!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот emilgrigorov » 10 Ное 2013, 08:23

sunrise написа:...
Едно време ... ни учиха, че плана на населеното място, влязъл в сила, има силата на закон. Сега окончателно се убедих, че за техниците обаче, кой знае защо, планът е един вид художествено творчество. Това там, разните му чертички са нищо повече от екскизи на незнаен общинар ...


sunrise, този текст си го открадвам и ще бъде разпечатан, ламиниран и поставен на видно място на стената в офиса ми. Благодаря.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот sunrise » 10 Ное 2013, 18:23

julyanvonemona написа:
sunrise написа:..... Сега окончателно се убедих, че за техниците обаче, кой знае защо, планът е един вид художествено творчество. Това там, разните му чертички са нищо повече от екскизи на незнаен общинар. Съобразяването на "рисунъка" с правото на собственост е просто кауза пердута......

Не обобщавайте, а още веднъж прегледайте поста си! Ако имате възможност качете графика с Ваши пояснения по нея.
Продължавам да твърдя, че за урегулираната част от имота/тите чл.17 (2) ЗУТ е неприложим! За неурегулираната - още по малко!!

Прочетох го, но не разбрах какво имате предвид. Идеята за чл.17 е тяхна, не моя.
emilgrigorov, не разбрах с какво заслужих това? :roll:
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Имот, попадащ отчасти в регулация. Нотариален акт.

Мнениеот julyanvonemona » 10 Ное 2013, 19:39

Съществува една макар и много малка вероятност, чл.17 (2) ЗУТ да намери приложение и тя е ако за населеното място за което става дума има ОУП и съгласно този план имотите за които става дума попадат в урбанизирана територия. Да не би да сте пропуснала да го съобщите?
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Предишна

Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron