начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

конст.нот.акт

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


конст.нот.акт

Мнениеот s » 30 Апр 2004, 21:28

Здравейте колеги,
Търся помощ за следния казус:
брат и сестра са съсобственици на апартамент, като сестрата има 1/2 /с покупко-продажба/ и брата - 1/2 / дарение/. Но имота се ползва вече 9г. от племенниците на сестрата, т.е. дъщерята на брата и семейството й, но без да плащат нищо.
Сега сестрата се притеснява дали е възможно те да придобият имота като недобросъвестни владелци, защото са минали почти 10г. Има ли според вас нотариус, които да им издаде констативен нотариален акт?!
Моля дайте си мнението!!!
s
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 30 Апр 2004, 22:57

няма да стане
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот s » 01 Май 2004, 14:16

Благодаря Донна, че си взела отношение, но защо според теб няма да стане!!!
s
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот sososos » 01 Май 2004, 17:10

Считам, че да се даде отговор трябва да се уточни кога братът и сестрата са придобили имота.
Освен това има ли договореност между племенници и леля.
При някои обстоятелства няма да е чудно да се направи успешна обстоятелствена проверка и да се придобие имота по давност.
sososos
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 01 Май 2004, 18:30

първо фактическият състав на придобивната давност включва -1. владелеца трябва да държи вещта лично или чрез друг като своя и владението да бъде непрекъснато ,второто е срока взависимост от това дали е добросъвестен или не е , в случая смятам че не е налице първата предпоставка да държи веща като своя и в края на краищата нали знаете след като племенницата не е плащала наем това в случая ще е заем за послужване

а и при една обстоятелствена проверка ,вярно от Общината и държавни имоти ще ви дадат справка че имота не е държавна или общинска собственост ,но от данъчното ще изкочи зайо байо защото имота е деклариран там от сестрата и не виждам кой нотариус ще се навие да състави КНА защото той много лесно ще бъде оборен в съда с иск по чл.431от ГПК във връзка с 97 от ГПК или 108 от ЗС
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот s » 01 Май 2004, 19:41

Благодаря за мненията колеги!!!
s
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот george slavov » 04 Май 2004, 11:35

ako imat Not.akt za tehnite 4asti mislia 4e niama problem ,a sto se otnasia do konstativen notarialen akt to niama nikakva garancia 4e niakoi podkupen notarius niama da izdade takav a pak posle neka da se vodiat dela
george slavov
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот Judge Dred » 04 Май 2004, 16:17

Защо не прочетеш внимателно ЗС и да обещаеш да правиш разграничение м/у вещно и облигация преди да даваш мнение и да мамиш народа? Внимавай да не изпълниш състава на чл.209 НК/измама/.
Judge Dred
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 17:59

няма да стане както съм го написала и по-горе не зная кой нотариус ще се съгласи първо след като племенницата не плаща наем то това е заем за послужване ,после от данъчното винаги ще се види чий е имота
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 18:22

аз много добре правя разлика между нещата ,а ти иди си научи правото че много ти куца и до там ли си стигнала да се криеш под друго име , а чл.209 от НК си запази за себе си , явно искаш да кажеш че може да се състави констативка ,е точно ако се състави ще осъществи някой и и друг състав от НК ,ама ти от де да знаеш като не правиш разлика между владение и държание , и явно не ти е известно що ето корпус и анимус /не ги пиша на латински за да не те затредни ако не знаеш какво означават обади се ще ти ги преведа /
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот borneo » 04 Май 2004, 18:46

Донна, а вярно ли е, че мъжът ти е избягал от теб защото си зла и глупава?
borneo
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 18:49

ако ти си зла и глупава или зъл и глупав и никой пет пари не дава за тебе и няма как по друг начин да се докажеш освен изтъквайки на преден план простотията си не прави изводи и за другите
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот borneo » 04 Май 2004, 18:52

Въпросът е елементарен дори за елементарен селски юрисконсулт като теб. Отговори или се скрий.
Понеже бавно мислиш ще повторя - Донна, а вярно ли е, че мъжът ти е избягал от теб защото си зла и глупава?
borneo
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 18:57

о велико невежество аз много ясно ти отговорих , въпроса е елементарен за мен ,но и за теб ,аз не срамувам от това коеуто работя не се крия зад разни измислени имена , не говоря глупости за разлика от тебе и за разлика от теба невежество такова струвам много , що не се покажеш кой/я си ,да ти кажа ли защото те е страх да не те натикам където ти е мястото ,а то е сто процента е в блатото

я да те видим г-н /г-жо/ правно величие кой си
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот borneo » 04 Май 2004, 18:59

Натикай ми го, о госпожо дунавско величие. Натикай ми го :)
Като не се срамуваш отговори на простичкия въпрос - Донна, а вярно ли е, че мъжът ти е избягал от теб защото си зла и глупава?
borneo
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 19:13

ха ха ха .............я кой ли в случая е зъл и глупав че и упорито тъп ,ако толкова се интересуваш иди и питай съпруга ми ще те изхвърли след такъв въпрос после иди се оплаквай
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот borneo » 04 Май 2004, 19:14

Питам те теб. Проблем ли ти е да признаеш, че си тъпа и глупава и никой не те търпи? :)
borneo
 

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna2 » 04 Май 2004, 19:16

ивинявай я да те питам тебе за това ли те зарязаха че сега си мислиш че всички са като теб отговори ми моляте много ми е интересно да получа отговор от един комплесар/ка
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: конст.нот.акт

Мнениеот donna » 04 Май 2004, 19:18

ще ти се умна съм и много по -интелегентна от теб и ти го знаеш ,какво да се прави
завиждаш ли завиждай не ми пука
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: конст.нот.акт

Мнениеот borneo » 04 Май 2004, 19:22

Първо се уточни дона ли си или дона2. После не измествай темата. Кой/Коя съм аз не е важно. В момента дискутираме защо всички във форумите те мразят и дали е вярно , че мъжът ти е избягал от теб защото си зла и глупава?
Донна2, избяга от теб защото си зла и глупава или защото си глупава и зла.
Това е въпросът. Не се пъни с членове, които не ти достигат :) а отговори с ДА или НЕ
borneo
 

Следваща

Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron