начало

Боян Магдалинчев определи като недопустимо поведението на шефа на ВКС по казуса „Полфрийман“ Боян Магдалинчев определи като недопустимо поведението на шефа на ВКС по казуса „Полфрийман“

Реална част от имот без делба?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Реална част от имот без делба?

Мнениеот ivanov_p » 11 Ное 2017, 14:11

През 2006 г. собственик продава на ТД "реална част" от 700 кв.м. от имот с площ 1600 м2. Реална част, а не ИЧ. Към НА е приложена скица-проект за изменение на кадастралния план, неразделна част от него. Кадастралният план обаче не е изменян и целият имот от 1600 м2 е с един идентификатор. Няма и делба на имота.
Възможна ли е такава сделка, доколкото квадратурите надхвърлят изискуемите?
Ако е нищожна може ли купувачът, съответно негов правоприемник да искат връщане на даденото, като се има предвид, че през 2006 г. цените бяха сериозни?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 3214
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Реална част от имот без делба?

Мнениеот teogeo » 11 Ное 2017, 22:45

ivanov_p написа:През 2006 г. собственик продава на ТД "реална част" от 700 кв.м. от имот с площ 1600 м2. Реална част, а не ИЧ. Към НА е приложена скица-проект за изменение на кадастралния план, неразделна част от него. Кадастралният план обаче не е изменян и целият имот от 1600 м2 е с един идентификатор. Няма и делба на имота.
Възможна ли е такава сделка, доколкото квадратурите надхвърлят изискуемите?
Ако е нищожна може ли купувачът, съответно негов правоприемник да искат връщане на даденото, като се има предвид, че през 2006 г. цените бяха сериозни?


Да не би да е имало разпределение на позлването на имота по чл. 32/2 от ЗС и някой пишман нотариус да го е изтълкувал по превратен начин ?

Да, такава сделка е валидна (ако в последствие може да се образува отделен имот, ако няма законови пречки за това). Нали и ТР излезе по тази тема.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1443
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28
Местоположение: Lovech,Ruse,Sevlievo


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron