начало

ВКС разясни кой встъпва в процеса, когато страна почине в хода на делото ВКС разясни кой встъпва в процеса, когато страна почине в хода на делото

продажба на имот в съсобственост

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


продажба на имот в съсобственост

Мнениеот трето лице » 10 Фев 2004, 20:16

Единият съсобственик продава своя дял.Чл. 33 ЗС изисква той да обезпечи писмени доказателства, че е предложил имота на другия съсобственик , но той не желае да купи и едва тогава може да продаде на трето лице. Между продавача и купувача трето лице е постгнато съгласие.За седлката е необходима само декларация , че другият съсобственик не желае да купи. Проблемът е, че съсобственикът, който не продава , а има право да купи дела на другия съсобственик има напълно пасивна позоция - нито изявява желание да купи, нито заявява, че не желае да купи. Освен това той е и извън страната.Въпросът ми е как да се обезпечат тези писмени доказателства, за да може да се сключи сделката ?
трето лице
 

Re: продажба на имот в съсобственост

Мнениеот donna2 » 10 Фев 2004, 20:29

имате ли му адреса на тоя човек в чужбина ,ако го имате или се разберете или му предложете с една телеграма с известие за получаване имота ,като в телеграмата му дадете и срок за отговор

мисля че е най добре да пуснете едно съобщение в ДВ че го издирвате във връзка с еди какво си ,

последно тоя човек оставил ли е някого в България да го представлява
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: продажба на имот в съсобственост

Мнениеот Мими » 10 Фев 2004, 23:58

КАКВИ СА САНКЦИИТЕ ,АКО ПРОЦЕДУРАТА НЕ Е СПАЗЕНА ?
мОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПРОВАЛИ СДЕЛКАТА МЕЖДУ ПРОДАВАЧА И КУПУВАЧА?
Мими
 

Re: продажба на имот в съсобственост

Мнениеот трето лице » 11 Фев 2004, 10:54

Има представител в страната. Чрез него е отправна нотариална покана, но представителят е отказал да я приеме. Контакта със съсобственика е само по телефона. Но както казах той не изявява нищо конкретно - нито дали ще купи, нито дали няма да купи.
трето лице
 

Re: продажба на имот в съсобственост

Мнениеот donna2 » 11 Фев 2004, 11:47

в такъв случай ви остава единствената възможност да поканите другия съсобственик чрез ДВ , след като съобщението излезе подписвате декларация ,че лицето не се е отзовало и не е изявило желание да купи имота при същите услоия както и купувача
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: продажба на имот в съсобственост

Мнениеот donna2 » 11 Фев 2004, 11:50

ако не са спазени условията на чл.33 съсобственика може да предеви иск и да иска да искупи имота при същите условия -иска се предевява в 2 месечен срок от продажбата
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron