начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Споделена отговорност Вход Мениджър

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Споделена отговорност Вход Мениджър

Мнениеот slid3ra » 16 Май 2023, 14:49

Здравейте,

Прегледах темите свързанис любимата фирма Вход мениджър, но за съжаление не намерих такава с подобен казус, като цяло ситуацията ще я отведем към адвокат най-вероятно, но това ще го решим на събрания вдругиден.

Договорът ни с тях е сключен 2016та година и е със срок 2г без клаузи за самоподновяване (които доколкото разбирам и са невалидни според ЗУЕС)

Като цяло за това време те изпълняват основните си функции (почистване, плащане на сметки за ток и асансьор), но не и търсене на събираемост към нередовните платци.
Миналта година ни връчиха и изравнителна сметка в размер на почти 100лв с обяснението, че дори при 100% събираемост няма да се покриват нуждите на входа (18 апартамента) и месец по-късно преустановиха да плащат сметки и да заплащат на чистачката.
Входът сравнително бързо се организира платихме си няколко сметки за асансьор и ток (който не беше плащан от юни/юли миналата година, през това време те продължаваха да търсят пари от нас, като част от тях би следвало да са именно за сметки, които ние вече сме платили.

На 17ти Февруари т.г. изпратихме подписка (над 50%) с искане да свикат общо събрание в 10 дневен срок с установен от нас дневен ред, за което не получихме никакъв отговор. След този срок, а и на база това че повече от една година не е имало ОС свикахме общо събрание отново и им предоставихме искане за прекратяване на отношения.
Тогава се сетиха да свикат общо събрание на 26ти март, дойде едно девойче, което въобще не беше подготвено за каквото и да било, отново им предоставихме искането си да приключим взаимотношения.

Малко след това получихм мейл, който беше в духа на "ясно е че искате да се разделим няма нужда да правим нови събрания, защото вашите са били нелегитимни щом са били без нас, за това от 30 април договора ще се прекрати"

И идваме до днешна дата, когато получхме съобщение за това кой колко има да плаща и един удебелен текст за това че ако не заплатят всички ще се смята за споделена отговорност и индивидуалните задължения ще се разпределят на всички.

1. Има ли такава възможност това да се случи по този начин, не говорим за много пари под 100лв на апартамент, но въпроса за мен е принципен?
2. Щом те не плащат сметки от ноември насам, парите които са им заплатени от мен (според разбивка колко за какво перо отиват има в тяхната система) дължат ли им се, тъй като те не са платени и няма да бъдат платени от тях?
3. Разбирам че щом договора е изтекъл преди почти 5г и ние продължавайки да плащаме даваме един вид съгласие с него, попадаме в една сива зона, но следва ли да изискват те пари за администриране след като се преустановили плащания и реално не поддържат нищо?
4. Ако е възможно и не е против правилата на форума, бихте ли ми препоръчали адвокат в София, който се занимава с такива дела защото предполагам след 2 дни ще решим да се заемем по този път със тях?

Благодаря ви предваритело :)
slid3ra
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2023, 14:27

Re: Споделена отговорност Вход Мениджър

Мнениеот atanasov_law » 16 Май 2023, 16:29

Свикайте си вие общо събрание. Напишете си протокол, в който вземате решение, да прекратите взаимоотношенията с вход мениджър и после им го представете. Мога да се ангажирам да ви изготвя план как да ги разкарате от блока, без да е необходимо да се водят дела.
atanasov_law
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Юни 2012, 11:34

Re: Споделена отговорност Вход Мениджър

Мнениеот slid3ra » 16 Май 2023, 16:38

Здравейте, ние вече свикахме събрание, съставихме протокол и им го предадохме.

Те ни изпратиха и залепиха във входа че договора вече е прекратен от 30.април насам, но касата ни е на минус и всеки има различни задължения за различни периоди, но казват че ако всички не си ги изплатят индивидуално доброволно ще ги разпределят чрез цитирам "споделена отговорност" на всички апартаменти и това е, което мен ме дразни най-вече и искам да разбера на какво се основава и дали е възможно.
slid3ra
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2023, 14:27

Re: Споделена отговорност Вход Мениджър

Мнениеот atanasov_law » 16 Май 2023, 16:46

Абсурд!
Ако прокарат подобно дело, ще бъде прецедент!
Разпределено ли е ФРО? /Подгответе протокол/;
Вземете справка за приходите и разходите.
Ако са плащали режийни разходи със събраното и неизразходено ФРО, пускате им една искова молба по чл.45 ЗЗД и ще се накендзат :mrgreen:
atanasov_law
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Юни 2012, 11:34

Re: Споделена отговорност Вход Мениджър

Мнениеот slid3ra » 06 Юни 2023, 12:49

Здравейте отново :)

Доколкото мога да се ориентирам в аппа им не са правили плащания от Фонда за ремонти, но си приспадат съмата която са обявили, че дължим.

След среща на съседите някой се беше консултирал с хора изпаднали преди нас в подобна ситуация с Вход Мениджър и беше обяснено нещо от сорта на това, че вече имаме регистриран домоуправител ги спира да създадат общ иск срещу входа и съответно да има някаква споделена отговорност. И също така че не могат да наложат запор на хора със задължения под 100 и нещо лв.
Аз не харесвам такива неща от типа "една жена каза" и нямам доверие.
Днес ни обявиха че след на основа на договора ни който е подписан според тях 2015та година, а на копието което имам 2016та и никога не е подновяван ако не платим в 6 дневен срок на базата на чл. 79 от ЗЗД и чл.52 ал2 от общите им условия ще предприемат съдебни действия и заплашват с ЧСИ, запори на банкови сметки и тн.

Отдолу слагам двата члена които те споменават, честно казано не знам какви биха били най-правилните действия.

Чл. 79. Ако длъжникът не изпълни точно задължението си, кредиторът има право да иска изпълнението заедно с обезщетение за забавата или да иска обезщетение за неизпълнение.
Когато се иска обезщетение вместо изпълнение, длъжникът може да предложи първоначално дължимото заедно с обезщетение за забавата, ако кредиторът има още интерес от изпълнението.

Чл. 52.(2). В случай че касовата наличност е отрицателна, Възложителят е длъжен да възстанови в 30 /тридесет/дневен срок, считано от датата на прекратяване надоговора, всички дължими суми към момента на прекратяване на договора
slid3ra
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2023, 14:27


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron