начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Сдружение на собствениците за саниране

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот herman » 28 Яну 2015, 23:56

Здравейте! Търсих във форума ,но не намерих задоволителен отговор на въпроса дали крие рискове регистрацията на Сдружение на собствениците за саниране на жилища с пари от ЕС. Например ако алкохолика от съседният вход не си е платил парното Топлофикация няма ли да заведе дело срещу Сдружението и кой ще плаща сметките? Като ЮЛ не трябва ли да се подава данъчна декларация и ако не се подаде в срок кой ще плаща глобите?
herman
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Май 2012, 22:22


Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот ivanov_p » 30 Яну 2015, 19:07

Не ви трябва таралеж в гащи! А няма и аванта. Преди имаше една програма "Красива София". Тези дето се напънаха за помощи плащаха половината - 30 хил. лв., толкова давашее и държавата. Същото го направих сам, без красотата и ми излезе 22 хиляди.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот TheOldMan » 31 Яну 2015, 01:28

И аз имам няколко въпроса, които ме глождят.
Единия е повдигнат по-горе. Какво пречи на Топлофикация да реши да предоставя една фактура на юридическото лица, представляващо сдружението, и при неплащането й просто да спре кранчето и да остави всички на студено? Какво ще стане ако Топлофикация заведе дело срещу това сдружение? Кой и с какво ще е отговорен при финансови претенции към това юридическо лице?
Ако някоя фирма на "батко и братко" спечели поръчката за саниране, санира сградата, но общината откаже да плати (примери много) - може ли мутрите да насочат финансовите си претенции директно към консумиралите предмета на договора? Защото всъщност именно живущите са получили "услугата".

И малко така ... съвсем отнесено...
Ае, някой да е видял в последните 25 години държавата да раздава пари или да "прави добро" просто ей-така, без да иска нещо в замяна или някаква "задна мисла"? Аз лично не вярвам че вълка ще заблее и ще ме близне по гушката.
И ... на някой да му се привижда ... ТКЗС? Щот точно това искат - да ни "сдружат" против волята ни и после да ни онождат групово. Поне на мен това е първата асоциация която изплува като чуя за тази инициатива.
А и ... много бързат бре, голям зор, голяма патаклама. Всички по всички тАлАвизии се появяват, да ни обясняват колко е гот, как ще потече мед и масло от чешмите, обаче трябва да решим до довечера, най-късно до утре сутрин... иначе далаверата спира. Много, ама много ми намирисва тая работа.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 31 Яну 2015, 15:53

едва ли ще бъде по мед и масло всичко, но едва ли ще бъде "да ни онождат групово. Поне на мен това е първата асоциация".

Не съм адвокат / защитник нито на тази теория, нито на сестра Галева, нито на горното казано, нито на идеята че някой ще търси някакви, да не казвам какви, дивиденти. При едно добро желание, това е осъществимо. Смея да го твърдя като идея, а дали някой има апетити, мераци и други подобни, може и да не им се позволи. При всички положения сградите ще имат по-добър вид отколкото сивотата им сега, и ще тръгне някакво благоустрояване, колкото и утопично да звучи. Едно благоустрояване което има за целта да извади атакаджии, гербери, абвисти, и пр. люде от блатно-алигаторната летаргия, за да предприемат нещо с/у течащите си покриви, убиийствено падащи мазилки /и...стени/, запушващи се вътрешни отходни канализационни инсталации, щрангове за подмяна, нещо продължаващо живота на тези сгради в режим ЕС.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот georgiev_sfbg » 04 Фев 2015, 22:24

herman написа:Здравейте! Търсих във форума ,но не намерих задоволителен отговор на въпроса дали крие рискове регистрацията на Сдружение на собствениците за саниране на жилища с пари от ЕС. Например ако алкохолика от съседният вход не си е платил парното Топлофикация няма ли да заведе дело срещу Сдружението и кой ще плаща сметките? Като ЮЛ не трябва ли да се подава данъчна декларация и ако не се подаде в срок кой ще плаща глобите?


TheOldMan написа:И аз имам няколко въпроса, които ме глождят.
Единия е повдигнат по-горе. Какво пречи на Топлофикация да реши да предоставя една фактура на юридическото лица, представляващо сдружението, и при неплащането й просто да спре кранчето и да остави всички на студено? Какво ще стане ако Топлофикация заведе дело срещу това сдружение? Кой и с какво ще е отговорен при финансови претенции към това юридическо лице?
Ако някоя фирма на "батко и братко" спечели поръчката за саниране, санира сградата, но общината откаже да плати (примери много) - може ли мутрите да насочат финансовите си претенции директно към консумиралите предмета на договора? Защото всъщност именно живущите са получили "услугата".

И малко така ... съвсем отнесено...
Ае, някой да е видял в последните 25 години държавата да раздава пари или да "прави добро" просто ей-така, без да иска нещо в замяна или някаква "задна мисла"? Аз лично не вярвам че вълка ще заблее и ще ме близне по гушката.
И ... на някой да му се привижда ... ТКЗС? Щот точно това искат - да ни "сдружат" против волята ни и после да ни онождат групово. Поне на мен това е първата асоциация която изплува като чуя за тази инициатива.
А и ... много бързат бре, голям зор, голяма патаклама. Всички по всички тАлАвизии се появяват, да ни обясняват колко е гот, как ще потече мед и масло от чешмите, обаче трябва да решим до довечера, най-късно до утре сутрин... иначе далаверата спира. Много, ама много ми намирисва тая работа.


:idea: :arrow: ...В "Топлофикация", в предстоящите местни избори и във фирмите на "батко и братко" (които ще извършат санирането), е "заровено" "кучето" на първо място (...но и не само там)! :wink:

П.П. ...Не случайно, едно от основните изисквания за кандидатстване, е въпросните сгради, да се отопляват от "Топлофикация" (в районите на страната, където има такава).
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот sisi19 » 05 Фев 2015, 14:51

Няма драма в едно сдружение което се прави по закона за етажната собственост с цел усвояване на средства по определена програма. Отворете закона и го прочетете внимателно. Там е писано точно и ясно.
Спрете да вярвате на спекулации и да се подвеждате под паника.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот georgiev_sfbg » 07 Фев 2015, 14:25

Ще плащаме данъци за санираните с държавни пари блокове
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2015/02/07/shte-plashtame-danyci-za-saniranite-s-dyrjavni-pari-blokove.253796

Сгради отпадат от програмата за саниране, ако откажат укрепване на конструкцията

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1393181
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот sisi19 » 09 Фев 2015, 12:27

georgiev_sfbg написа:Ще плащаме данъци за санираните с държавни пари блокове
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2015/02/07/shte-plashtame-danyci-za-saniranite-s-dyrjavni-pari-blokove.253796

Сгради отпадат от програмата за саниране, ако откажат укрепване на конструкцията

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1393181


Най-искрени уважения към Вас, НО определени статии НЕ могат да бъдат твърдения за изпълнението на една програма , в случая енергийната ефективност на сградите.
Извън това - подаването на документи по НОВАТА ПРОГРАМА, започна едва на 2.02.2015, така че няма как да отпадне нещо което все още не е било осъществено или не са минали всички процедури по това. Дали една сграда ще отпадне или не, то ще се разбере ЕДВА след няколко месеца СЛЕД като минат всички процедури. Именно това е една от причините започването по действителната част на програмата (санирането) да е към м Април -Май.
Спекулациите с това, че сдружението щяло да вземе имотите на хората са неоснователни. Що се отнася до конструкцията - именно ТЯ е една от основите залегнали в програмата, респективно няма как да се получи ОТКАЗ на определени собственици, след като вече са си дали съгласието за саниране на сградата.

Относно, това че ще плащаме санирането на сградите от нашите данъци - практически ние вече сме ги платили, тъй като всички плащаме данък сграда, респективно същият данък се връща обратно при нас с визираната програма. Т.е - това е една програма която се реализира с точната насока за това къде трябва да се разходва данък сгради, а именно за подобренията на самите сгради за които плащаме същият данък. Видно, поне знаем къде отиват тези 25% от общият размер на данъка който плащаме.

Извън това - програмата е по етапна,и обхваща всички жилищни сгради, като се започва от най-големите .

Много хора се бъркат със старата програма, а това е вина на Министерството и Общините, тъй като в официалните им сайтове, никой не си е направил труда да обнови информацията. Което за мен означава АБСОЛЮТНА НЕБРЕЖНОСТ на отговарящите за това.

Относно сроковете на сдружението: В закона за етажната собственост е писано, че сдружението НЕ може да бъде за срок по-малък от 5 години. Този срок е даден с оглед гаранцията на направата на сградата, за да може собствениците да бъдат защитени в случай че има нередности по изпълнението. Това от своя страна НЕ означава , че едно сдружение не може да се направи за срок по-голям от установеният по закон, както и че в случай сградата не бъде одобрена, то сдружението си остава задължително за минималният период. Напротив, с оглед последното - ако се направи сдружение за целта по програмата и ако сградата не е одобрена, то с решение на ОС , сдружението може да се развали по законно установеният път.

Но, човек трябва да чете внимателно, преди да се доверява на статии и най вече на каквито и да било медии ;)
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот georgiev_sfbg » 12 Фев 2015, 00:29

herman написа:Здравейте! Търсих във форума ,но не намерих задоволителен отговор на въпроса дали крие рискове регистрацията на Сдружение на собствениците за саниране на жилища с пари от ЕС. Например ако алкохолика от съседният вход не си е платил парното Топлофикация няма ли да заведе дело срещу Сдружението и кой ще плаща сметките? Като ЮЛ не трябва ли да се подава данъчна декларация и ако не се подаде в срок кой ще плаща глобите?


TheOldMan написа:И аз имам няколко въпроса, които ме глождят.
Единия е повдигнат по-горе. Какво пречи на Топлофикация да реши да предоставя една фактура на юридическото лица, представляващо сдружението, и при неплащането й просто да спре кранчето и да остави всички на студено? Какво ще стане ако Топлофикация заведе дело срещу това сдружение? Кой и с какво ще е отговорен при финансови претенции към това юридическо лице?
Ако някоя фирма на "батко и братко" спечели поръчката за саниране, санира сградата, но общината откаже да плати (примери много) - може ли мутрите да насочат финансовите си претенции директно към консумиралите предмета на договора? Защото всъщност именно живущите са получили "услугата".

И малко така ... съвсем отнесено...
Ае, някой да е видял в последните 25 години държавата да раздава пари или да "прави добро" просто ей-така, без да иска нещо в замяна или някаква "задна мисла"? Аз лично не вярвам че вълка ще заблее и ще ме близне по гушката.
И ... на някой да му се привижда ... ТКЗС? Щот точно това искат - да ни "сдружат" против волята ни и после да ни онождат групово. Поне на мен това е първата асоциация която изплува като чуя за тази инициатива.
А и ... много бързат бре, голям зор, голяма патаклама. Всички по всички тАлАвизии се появяват, да ни обясняват колко е гот, как ще потече мед и масло от чешмите, обаче трябва да решим до довечера, най-късно до утре сутрин... иначе далаверата спира. Много, ама много ми намирисва тая работа.


:idea: :arrow: ...В "Топлофикация", в предстоящите местни избори и във фирмите на "батко и братко" (които ще извършат санирането), е "заровено" "кучето" на първо място (...но и не само там)! :wink:

П.П. ...Не случайно, едно от основните изисквания за кандидатстване, е въпросните сгради, да се отопляват от "Топлофикация" (в районите на страната, където има такава).
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 13 Фев 2015, 12:56

Всички по всички тАлАвизии се появяват, да ни обясняват колко е гот, как ще потече мед и масло от чешмите, обаче трябва да решим до довечера, най-късно до утре сутрин... иначе далаверата спира. Много, ама много ми намирисва тая работа.
Така е намирисвало и е имало и тогава сестри Галеви и Ташеви преди 110 години години когато през февруари са се гласували първо 800 000 лв, а впоследствие и още 300 000 лв /след няколко дни/ за бежанците идващи от съседни, и недотам съседни, държави на нашата. И пак са поставяли въпроса за вълка дето ближе агънцето по врата. А още преди хиляди година се появата притчата и за неверния Тома...Така не се е вярвало и на намерението за освобождаването на православните християни около босфора и на балканите, но не и освобождаване на нещо друго...
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот mar_kol » 13 Фев 2015, 13:52

Казано с няколко думи- собствениците прехвърлят голяма част от правата си на собственост върху жилищата си на кметовете, които от тяхно име придобиват права да сключват договори за строителство (върху което собствениците нямат никакъв контрол), за поемане на заем от банка и т.н. Не знам доколко това се вписва в рамките на действащите закони на страната и докъде може да доведе всичко това. Единствената причина собственик да сключи такова споразумение е думичката БЕЗПЛАТНО. Ама и сиренцето в капана е безплатно, нали!
mar_kol
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 23 Ное 2010, 10:29

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот n_ikito » 13 Фев 2015, 14:03

mar_kol написа:Казано с няколко думи- собствениците прехвърлят голяма част от правата си на собственост върху жилищата си на кметовете, които от тяхно име придобиват права да сключват договори за строителство (върху което собствениците нямат никакъв контрол), за поемане на заем от банка и т.н. Не знам доколко това се вписва в рамките на действащите закони на страната и докъде може да доведе всичко това. Единствената причина собственик да сключи такова споразумение е думичката БЕЗПЛАТНО. Ама и сиренцето в капана е безплатно, нали!

Лаф да става....затъваме, не толкова бавно, колкото сигурно.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 13 Фев 2015, 14:36

Не са искали, не са упражнили контрол, карай лаф ....да става :D. Ако ние не искаме да променим "действащите закони", няма да се получи. Такива песимисти е имало още от разпадането на Римската империя, която долу горе е властвала тук ту като римска, ту като византийска, в продължение на повече от 1000 години. И сме оплювали всяко решение на тогавашните сенати, парламенти и пр. Мислите ли че и тогава не е имало сестра Галева?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 13 Фев 2015, 16:47

Не знам доколко това се вписва в рамките на действащите закони на страната и докъде може да доведе всичко това. ЦЕНАТА НА СИРЕНЦЕТО Е ТАКАВА, ЧЕ АКО НЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОНИЯ ОТ ЕС /този път не е ет. собственост/, респективно ОНИЯ ОТ ПРОТИВОСТОЯЩИТЕ НА СЕСТРА ГАЛЕВА, МОЖЕ ДА ПОЧНАТ ДА ПАДАТ ТИЯ КОЛОСАЛНИ ПОДОБИЯ НА СГРАДИ, НАРЕЧЕНИ СГРАДИ В РЕЖИМ НА ЕС, но за съжаления неподдържани, във всяко отношение. НЕ САМО МАЗИЛКИТЕ ИМ, ОТВЪН. ЗАЩОТО ПЪРВО ПОЧВАТ ДА ПАДАТ ОТВЪН И ПОСЛЕ - ЦЯЛАТА СГРАДА. И ДОКЪДЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ТОВА? До поумняване на n_ikito? ИЛИ ДО НЕЩО ДРУГО, ЗА КОЕТО ИМА РЕЛИГИОЗНИ РИТУАЛИ НА УТРЕШНИЯ ДЕН - ЗАДУШНИЦА.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот mar_kol » 13 Фев 2015, 20:10

lakavitsa написа:Такива песимисти е имало още от разпадането на Римската империя

Няколко въпроса към оптимистите:
1. Защо сдруженията на собствениците на са бенефициенти, а трябва за ремонта на техните собствени сгради възложител по смисъла на ЗУТ да се явява друг, кмета на общината, а не те самите?
2. Допустимо ли е възложител на строителство да не е собственика на имота? Ако четем ЗУТ.
3. Какви реални права на контрол ще имат собствениците върху строителство, извършвано в собствените им имоти?
4. Каква отговорност ще носи кмета ако една фирма просрочи сроковете, например? С месеци, с години. Само не казвайте, че това не е възможно.
5. Какво ще стане, ако чичото от ап. 32, например, замине в чужбина и няма кой да пусне строителите в апартамента му. Само не казвайте, че това не е възможно.

Затова съм песимист. Не за санирането, то трябва да стане, ама моля, не така... Аз като собственик искам от мен да зависят плащанията към строителя в зависимост от това как и какво строи. Не от кмета.
mar_kol
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 23 Ное 2010, 10:29

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 15 Фев 2015, 21:44

Мислех си тия дни за точните и коректни въпроси. Започвам с уговорката, че никак не съм оптимист, но имам желанието. И не само аз. За санирането. Идеята не е лоша, въпреки взиранията за купуване на избори. Предстоящи.
1. Сдруженията не са бенефициенти, защото кметът с администрацията си, ако не е корумпиран/.../има по-големи възможности, най-общо казано. От гражд. общество, чиято сила нараства, зависи в голяма степен отпора с/у тези му намерения, на кмета.
2. По тази точка давам възможност за изява на други форумци.
3. Правата на собствениците за контрол, въпреки организацията по надзора, която би следвало да я има са, че могат да сигнализират пред общината за нередности, още повече че са най-близо до ставащото.
4. Просрочието може да бъде санкционирано, за да го няма. Може да се помисли за по-големи стойности за санкциите. Още повече че строителите в бг са печално известни с подобно поведение.
5. Чичото от ап. 32 може и да почака с пътуването или да възложи на близък, с пълномощно например, при отсъствие в чужбина. Пак въпрос на организация.
Всички тези коментари могат да са и по-точни, но те и съответстват на равнището на държавата ни в сравнение с останалите в ЕС. Колелото на санирането на сградите се завърта. Другото е усуквания, нежелание, политически пристрастия, нацупеност, че може да бъде използвано за определени дивиденти, на някого.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот n_ikito » 16 Фев 2015, 09:38

mar_kol написа: Аз като собственик искам от мен да зависят плащанията към строителя в зависимост от това как и какво строи. Не от кмета.

Когато извадите от джоба си няколко хиляди лева....ще зависи. Дотогава, или сте съгласни с условията, или наблюдавате отстрани. Имате избор. :idea:
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот zmeyan » 16 Фев 2015, 11:45

Практическият проблем ще бъде именно...:

5. Какво ще стане, ако чичото от ап. 32, например, замине в чужбина и няма кой да пусне строителите в апартамента му.

Какво ще стане, ако по вина на чичото от ап. 32, въпреки че е дал съгласие с някаква си декларация да санират апартамента му, същият "пропусне" къде небрежно, къде умишлено или злоумишлено, да...
да осигури достъп до апартамента си
или напълно откаже да осигури достъп до апартамента си, защото не иска да пусне хасан бояджията вкъщи да му гледа колекцията от снимки на Сталин, Ленин и Живков... (да не се засягат комунягите)...

Как ще се влиза в такъв апартамент, за който има декларация за съгласие за саниране, но не е осигурен реален достъп? За чия сметка, кой ще извършва действията, на какво правно основание, някаква санкция ... за индивида от ап.32 или за сдружението на съсобствениците? Ще се приеме ли саниран блок със 35 апартамента, но без ап.32....?

А ако са 10 апартамента в 100 партаментен блок?

Отделно че...
"сложил съм си 10см изолация, а новите майстори санират с 3см, не ща да я махат... няма да ги пусна при мен! Кво като съм написал декларация?! Да ме съдят! За какво точно ще ме съдят? Че съм провалил БЕЗВЪЗМЕЗДНА програма, колко ще е санкцията?" .....
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Сдружение на собствениците за саниране

Мнениеот lakavitsa » 16 Фев 2015, 12:58

Българинът още не е разбрал колко е страшна декларацията, писмената декларация. Щото устните такива се знаят още от римско време, че работа не вършат. Казаното отлита, писаното остава...Да, този проблем с чичото от ап. 22 или 32 заминал за Аляска сега възниква. Преди около 50 години и насам, нямаше самолетни пътувания или ако е имало те са били милион пъти по-малко. Ако проваляш СМР за стотици хиляди левове, санкцията може да бъде завишена също толкова пъти...с последствията за чичото. Който не му дреме, понеже имал права, но за задължения не ще изобщо да мисли. Като сестра Галева, на която не й дреме за сивите събарящи се панелни блокове, в които живее повече от половината от бг...Тя търси правата, които са милион пъти повече в нейна полза. А задълженията кучета ги яли. Правата на Галеви и други герои на "прехода". Не съм сторонник на Лиляна, още по-малко на Мая. Сторонник съм завъртащото се колело на санирането на хиляди, нуждаещи се от такова саниране, сгради. Ако има друг вариант, предложете го. Дали е 3 см или 10 см изолацията има си хора които да го установят и ще Ви го покажат.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron