начало

Назначиха още един български европейски делегиран прокурор, други двама са отхвърлени Назначиха още един български европейски делегиран прокурор, други двама са отхвърлени

Преустройство на таванско помещение

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Преустройство на таванско помещение

Мнениеот georgi_spasov12 » 12 Май 2017, 16:59

Здравейте, наскоро купих втори апартамент в блока ми и сега притежавам две съседни тавански помещения с общ размер около 40 кв.м. Искам да ги преустроя в едно цяло жилище и съответно да го пускам под наем. Какви законови условия трябва да изпълня за да се случи това ?
georgi_spasov12
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Май 2017, 16:51

Re: Преустройство на таванско помещение

Мнениеот kalahan2008 » 13 Май 2017, 00:35

Мисля, че чл. 40 ЗУТ забранява такова преустройство, тъй като двата апартамента ще останат без складови помещения (тавани).
Ползването на адвокат не е задължително, но е препоръчително.
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 3756
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Преустройство на таванско помещение

Мнениеот georgi_spasov12 » 13 Май 2017, 19:36

Към апартаментите са две тавански помещения и две мази. Какво ми е необходимо за да се получат нещата?
georgi_spasov12
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Май 2017, 16:51

Re: Преустройство на таванско помещение

Мнениеот kalahan2008 » 15 Май 2017, 13:12

Ако апартаментите имат и мазета (също складови помещения), то тогава ограничението по чл. 40 ЗУТ ще е спазено и таваните могат да се преустроят и обединят с общо жилищно помещение.
Трябва да се изготви инвестиционен проект за преустройството, да се снабдите с разрешение за строеж и да се изготвят всички необходими строителни документи във връзка със строежа, доколкото преустройството представлява строеж по смисъла на § 5, т. 38 от ДР на ЗУТ.
Най-добре е да се обърнете към архитект.
Ползването на адвокат не е задължително, но е препоръчително.
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 3756
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron