начало

Трима от групата на братя Бобокови се споразумяха за условни присъди Трима от групата на братя Бобокови се споразумяха за условни присъди

Въпрос свързан със смяна на управител на ЕС

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Въпрос свързан със смяна на управител на ЕС

Мнениеот vichkov » 04 Авг 2017, 15:16

Здравейте,
На 26.07.2017г. с решение на ОС беше сменен управителния съвет и управителя на етажната собственост.
В ЗУЕС не е прописано в какъв срок трябва да се изпълни чл.23, ал.6 относно предаване на документите, наличните в касата средства и т.н.
На въпрос към бившия домоуправител, същия отговоря "Има време".
Въпросите ми са:
1.В какъв срок трябва да бъдат предадени документите съхранявани от бившия управител?
2.По какъв законов начин може да бъде принуден да изпълни изискванията на чл.23, ал.6?

Поздрави
vichkov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2017, 15:08

Re: Въпрос свързан със смяна на управител на ЕС

Мнениеот todor72 » 11 Авг 2017, 08:36

Здравейте. Предаването на документите трябва да бъде извършено незабавно. Няма определен срок в Закона за етажнана собственост. Само съдът може да разпореди изземване на документите от новия управител, защото в противен случай ще има самоуправство. Можете да опитате и Ес да вземе специално решение в тази насока ида видите дали старият управител ще се подчини. Не го ли направи доброволно, не можете да го заставите.
За безплатна консултация - адвокат Мангъров, София.

http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron