начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Ваканционно селище от затворен тип

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот dimitar_g_d » 28 Апр 2020, 20:31

Здравейте имам следния казус.
Става въпрос за ВС (Ваканционно селище) от затворен тип в к.к Слънчев Бряг.
Комплекса е от затворен тип и всяка година се плащат такси за поддръжка на комплекса басейн, охрана, ремонти и др. Поради създалата се обстановка с коронавируса не мисля да ходя тази година но тези които управляват (и ни крадат от години) настояват да се плащат таксите за комплекса.
Въпроса ми е следния
ДЛЪЖЕН ЛИ СЪМ ДА ПЛАЩАМ ТАКСАТА ЗА КОМПЛЕКСА АКО НЯМА ДА ХОДЯ ТАМ ТОЗИ СЕЗОН ИЗОБЩО??
dimitar_g_d
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2020, 20:26

Re: Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот ina53 » 28 Апр 2020, 21:41

Здравейте, отговорът се намира в Закона за управление на етажната собственост, според който при отсъствие повече от 30 дни трябва да уведомите писмено домоуправителя, а той да свика Общо събрание, на което да се вземе решение да Ви освободят от таксата за годината или да плащат половината от нея:
Чл. 51. (1) Разходите за управление и поддържане на общите части на етажната собственост се разпределят поравно според броя на собствениците, ползвателите и обитателите и членовете на техните домакинства независимо от етажа, на който живеят.
(2) Не се заплащат разходите по ал. 1 за деца, ненавършили 6-годишна възраст, както и от собственик, ползвател и обитател, който пребивава в етажната собственост не повече от 30 дни в рамките на една календарна година.
(3) Общото събрание с мнозинство повече от 50 на сто от идеалните части от общите части може да реши собственик, ползвател или обитател, който отсъства повече от 30 дни в рамките на една календарна година да заплаща за времето на отсъствие 50 на сто от разходите за управление и поддържане по ал. 1. [url]За отсъствието се уведомява писмено председателят на управителния съвет (управителят).[/url]
(4) Когато по решение на общото събрание на собствениците или на сдружението в сградата има портиер, разходите за него се разпределят при условията и по реда на ал. 1 и 3.
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот teogeo » 01 Май 2020, 23:20

dimitar_g_d написа:Здравейте имам следния казус.
Става въпрос за ВС (Ваканционно селище) от затворен тип в к.к Слънчев Бряг.
Комплекса е от затворен тип и всяка година се плащат такси за поддръжка на комплекса басейн, охрана, ремонти и др. Поради създалата се обстановка с коронавируса не мисля да ходя тази година но тези които управляват (и ни крадат от години) настояват да се плащат таксите за комплекса.
Въпроса ми е следния
ДЛЪЖЕН ЛИ СЪМ ДА ПЛАЩАМ ТАКСАТА ЗА КОМПЛЕКСА АКО НЯМА ДА ХОДЯ ТАМ ТОЗИ СЕЗОН ИЗОБЩО??


да, длъжен сте.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот tochotocho » 03 Май 2020, 20:11

категоричен отговор " Длъжен си ! " По морето е такава бъркотия- там не важат Закон за ЕС, Правилник и въобще закони ! Там си е чист ТОТАЛИРИЗЪМ. Напр. / а то си е конкретно : Собственикът на комплекса има 50 апартамента и 100 % ид. части. Започва да продава - продава напр. 2 апартамента и му остават 90% ид.части. Прави събрание . Избира себе си за Управител1 Правилник, Договор за УП с купувачите и т.н. Искаш да купиш апартамент- при неговия Нотариус и към Нот.акт задължително и договор с Управителя за ПУ. Иначе няма сделка ! Общо събрание - нещо нечувано! Просто си длъжен безропотно да плащаш. Имаше случаи,когато собственицата-Управител ПУ не допускаше до басейна. Пропуснах. при сделка-покупка на апартамент собственикът не продава ид.части от земята-терена. Той си остава негов и така изнудва! Басейнът е на негова земя ! Ако искаш бори се!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот kociboss » 28 Юни 2020, 12:37

Често се случва по морето в затворените комплекси да не е и режим на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ а баш Тоталитаризъм. Пример е с един много известен и голям комплекс в с. Лозенец. Фирмата управител (която събира такси, плаща охрана, поддръжка, басейни и т.н.) си прави каквото поиска - сами си пишат и приемат правилник за вътрешния ред, искат отчет кой посещава имотите ти (без значение че си собственик). Общо взето е загубена кауза да се бориш с тях - да не говорим и какви лица стоят зад тези комплекси...
kociboss
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Окт 2017, 14:50
Местоположение: София

Re: Ваканционно селище от затворен тип

Мнениеот jhoro » 29 Юни 2020, 13:51

tochotocho написа:категоричен отговор " Длъжен си ! " По морето е такава бъркотия- там не важат Закон за ЕС, Правилник и въобще закони ! Там си е чист ТОТАЛИРИЗЪМ. Напр. / а то си е конкретно : Собственикът на комплекса има 50 апартамента и 100 % ид. части. Започва да продава - продава напр. 2 апартамента и му остават 90% ид.части. Прави събрание . Избира себе си за Управител1 Правилник, Договор за УП с купувачите и т.н. Искаш да купиш апартамент- при неговия Нотариус и към Нот.акт задължително и договор с Управителя за ПУ. Иначе няма сделка ! Общо събрание - нещо нечувано! Просто си длъжен безропотно да плащаш. Имаше случаи,когато собственицата-Управител ПУ не допускаше до басейна. Пропуснах. при сделка-покупка на апартамент собственикът не продава ид.части от земята-терена. Той си остава негов и така изнудва! Басейнът е на негова земя ! Ако искаш бори се!

Категоричен или не - това е Отговора! Виж по-горе „Чл. 51. (1)

А за казуса - „Искаш да купиш апартамент...“, предлагат ти „кофти“ условия - не купуваш! Оставаш си с желанието.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron