начало

След години откази, жалби и дела, Съдийската колегия назначи двама от конкурс от 2016 г. След години откази, жалби и дела, Съдийската колегия назначи двама от конкурс от 2016 г.

Деклариране и данъци на имот при прехвърляне срещу издръжка

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Деклариране и данъци на имот при прехвърляне срещу издръжка

Мнениеот user1394 » 25 Юни 2014, 16:27

Здравейте. Моля за помощ, ако някой е наясно какво трябва да се направи в случая на прехвърляне на имот срещу издръжка и гледане като собствениците си запазват правото на ползване. Родителите ми ми прехвърлиха апартамента си по този начин, получихме нотариален акт след като заплатихме съответните такси. Този, който получава имота какво трябва да направи след това? Трябва ли някъде да декларира този имот или да се направи още нещо след като договора влезе в сила? Трябва ли примерно да подавам данъчна декларация докато те си запазват правото на ползване? Не съм на ясно и никак не ми се иска да пропусна някоя подробност. Предварително благодаря.
user1394
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2014, 16:15

Re: Деклариране и данъци на имот при прехвърляне срещу издръ

Мнениеот n_ikito » 25 Юни 2014, 16:37

Новият собственик декларира пред съответната Община, като в декларацията се посочват и обстоятелствата свързани с ползването!
Успех!
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 929
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Деклариране и данъци на имот при прехвърляне срещу издръ

Мнениеот user1394 » 25 Юни 2014, 16:40

Много благодаря. А можете ли да ми кажете и какъв е срока за декларирането?
user1394
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2014, 16:15

Re: Деклариране и данъци на имот при прехвърляне срещу издръ

Мнениеот bird_of_paradise » 26 Юни 2014, 08:46

За деклариране- до 2 месеца от дата на сделката ( чл. 14 ЗМДТ), но обърнете внимание за вешното право на ползване, за което писа Ники- в този случай данъчно задължени са вашите родители - чл. 11, ал.2 ЗМДТ ( те ще плащат данъка).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron