начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 24 Ное 2022, 19:10

Здравейте,
На собствен урегулиран имот започнахме през 2008 изграждане на еднофамилно жилище по стопански начин, категория V с одобрен инвестиционен проект, строителна линия и разрешително за строеж. В края на 2010 бяхме приключили с грубия строеж, но строителния техник, чиито услуги ползвахме , след като си получи парите замина за Германия и ни остави в невидение.
Междувременно в семейството ни се появиха здравословни проблеми и се забавихме с поставянето на дограми и други довършителни работи.
В края на 2019 къщата беше почти готова и подготвях документи за искане на удостоверение за въвеждане в експлоатация. Дори празнувахме с родителите си Коледа в не съвсем довършената къща. Но когато през март 2020 ни затвориха с КПП не успях да ги внеса в общината, защото се бяхме изнесли вече да живеем в тази къща на село макар и не съвсем довършена, но пък с дворче.
В последствие се случиха доста неприятни събития-боледуваха от ковид и починаха през 2020-2021 г. родителите на съпруга ми, а след това се разболя моя баща и той почина през юли 2022. И така доста забавихме внасянето на документите.
Въпросът ми е: след като имаме одобрен инвестиционен проект и разрешително за строеж и сме завършили грубия строеж за 2 години, но техникът ни не е съставил доклад ще имаме ли проблеми с получаването на удостоверение за експлоатация? Какво да очакваме и как да подходим?
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 24 Ное 2022, 19:24

Изчезналия техник съставил ли вие всички актове по време на строителството! Желателно е да имате поне акт 14, ако нямате акт 15! Възможно е да имате и удостоверение за завършен груб строеж (съставя се от общината)!
После вече ще се определи дали сте закъсняли или просто закъсали!
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 25 Ное 2022, 15:29

probcho написа:Изчезналия техник съставил ли вие всички актове по време на строителството! Желателно е да имате поне акт 14, ако нямате акт 15! Възможно е да имате и удостоверение за завършен груб строеж (съставя се от общината)!
После вече ще се определи дали сте закъсняли или просто закъсали!


Не намирам в наличната документация никакви актове. Най-вероятно няма такива. Ще бъда благодарна ако някой от форума ни даде съвет как да процедираме от тук нататък вместо да ни разказва колко сме задръстени и в какъв голям проблем сме се набучили и т.н.
Моля, тези, които нямат идея как да ни помогне, да не ни обясняват какви сме идиоти.
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот ivanov_p » 25 Ное 2022, 19:42

Търсите стария строителен надзор, ако го намерите му обяснявате как са нещата, има начини да се обследва сградата и да се продължат процедурите, ако няма отивате при някой друг в района и говорите с него.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 25 Ное 2022, 19:43

Странно разбиране за помощ!!! :lol:
В правен форум се търси съвет как да се заобиколи/прецака закона! Такива са "топлия хляб" за адвокатите, макар че "непознаването на закона" не ви оправдава!
kolova написа:Моля, тези, които нямат идея как да ни помогне, да не ни обясняват какви сме идиоти.

Поради вашето незнание няма как да прецените способностите ми за "идеи" и "помощ", но е разбираемо след като моментално се почувствахте в качеството си на "идиота"!
Ролята на тариката
kolova написа: Дори празнувахме с родителите си Коледа в не съвсем довършената къща.

е характерна за тези, които после играят ролята на "нещастника"!
Така че .... избора (това как ще се почувствата) е ваш!

ПП
И понеже показахте, че не сте "идиоти", то поне бъдете си "полезни" - направете си справка колко преглеждания на темата ви има и колко хора ви отговориха!
ППП
Нямам намерение да играя ролята на "полезния идиот"! :wink:
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 25 Ное 2022, 19:48

ivanov_p написа:Търсите стария строителен надзор, ако го намерите му обяснявате как са нещата, има начини да се обследва сградата и да се продължат процедурите, ако няма отивате при някой друг в района и говорите с него.

:shock:
Това сериозно ли?!?!?
Към момента на изпълненото строителство СН не беше участник в процеса при ПЕТА категория!
Дори слагам бас, че и РС не е презаверено.....
Това е.... тази тема за мен е приключена! 8)
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот ivanov_p » 25 Ное 2022, 21:52

probcho написа:
ivanov_p написа:Търсите стария строителен надзор, ако го намерите му обяснявате как са нещата, има начини да се обследва сградата и да се продължат процедурите, ако няма отивате при някой друг в района и говорите с него.

:shock:
Това сериозно ли?!?!?
Към момента на изпълненото строителство СН не беше участник в процеса при ПЕТА категория!
Дори слагам бас, че и РС не е презаверено.....
Това е.... тази тема за мен е приключена! 8)


В смисъл, че един голям строеж може да се спре за години, без строителни книжа и да ке поднови, ако отговаря на нормите, но една къща трябва да се разруши, защото е пропуснала някой срок? Ако не се лъжа предложената за педиатрия конструкция е правена преди 35-40 години и никой не видя проблем да се довърши.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот bozyo » 25 Ное 2022, 23:18

probcho написа:В правен форум се търси съвет как да се заобиколи/прецака закона!

задължително ли е прецакването на закона? мисля, че при посочените дати може да се върви по законен път в посока удостоверение за търпимост.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 25 Ное 2022, 23:35

bozyo написа:
probcho написа:В правен форум се търси съвет как да се заобиколи/прецака закона!

задължително ли е прецакването на закона? мисля, че при посочените дати може да се върви по законен път в посока удостоверение за търпимост.

Здравейте.
Благодаря за коментара Ви.
Мина ми през ум този вариант,но тъй като не съм веща в сферата ми се искаше да разбера дали ако си платим евентуални глоби или такси не бихме могли просто да ползваме Разрешителното си за строеж от 2008 г. Тогава не се изискваше Строителен Надзор. Къщата сме строили по стопански начин като за различните дейности сме наемали или ползвали услуги от познати и роднини.
В никакъв случай не искам да прецаквам закона.
Просто живота така ме завъртя, че изпуснах няколко години грижейки се за болни хора, организирайки погребения и помени.....
На никого не го пожелавам.
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 25 Ное 2022, 23:52

probcho написа:Странно разбиране за помощ!!! :lol:
В правен форум се търси съвет как да се заобиколи/прецака закона! Такива са "топлия хляб" за адвокатите, макар че "непознаването на закона" не ви оправдава!
kolova написа:Моля, тези, които нямат идея как да ни помогне, да не ни обясняват какви сме идиоти.

Поради вашето незнание няма как да прецените способностите ми за "идеи" и "помощ", но е разбираемо след като моментално се почувствахте в качеството си на "идиота"!
Ролята на тариката
kolova написа: Дори празнувахме с родителите си Коледа в не съвсем довършената къща.

е характерна за тези, които после играят ролята на "нещастника"!
Така че .... избора (това как ще се почувствата) е ваш!

ПП
И понеже показахте, че не сте "идиоти", то поне бъдете си "полезни" - направете си справка колко преглеждания на темата ви има и колко хора ви отговориха!
ППП
Нямам намерение да играя ролята на "полезния идиот"! :wink:


В никакъв случай не търся начин да прецакам или заобиколя закона.
Написах в каква ситуация съм след загубата на едно дете и трима родители в семейството ни след поредица от тежки заболявания и необходимост от денонощни грижи за тежко болни хора. А Вие решихте, че в правен форум търся начин да прецакам закона. Съжалявам ако съм Ви подразнила по някакъв начин.
Надявах се на професионално отношение. Не очаквах точно в този форум да попадна на нерваци с крехка психика-сори.
Вместо да остроумничите и да анализирате всяко мое изречение като стара мома даскалица, можеше, за да не ставате полезния идиот, просто да ме посъветвате да стана топъл хляб на някой адвокат.
Желая Ви спокойствие и увереност в живота :-)
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 26 Ное 2022, 00:36

ivanov_p написа:В смисъл, че един голям строеж може да се спре за години, без строителни книжа и да ке поднови, ако отговаря на нормите, но една къща трябва да се разруши, защото е пропуснала някой срок? Ако не се лъжа предложената за педиатрия конструкция е правена преди 35-40 години и никой не видя проблем да се довърши.

:shock: Двата случая са несравними.... Може би следва да се запознаете по-подробно с нормативната уредба!
bozyo написа:задължително ли е прецакването на закона? мисля, че при посочените дати може да се върви по законен път в посока удостоверение за търпимост.

Моля, първо се запознайте с нормативната уредба и чак след това се опитвайте да давате "правни" съвети! 8)
kolova написа:В никакъв случай не търся начин да прецакам или заобиколя закона. А вие как го наричате?!?!?
Написах в каква ситуация съм след загубата на едно дете и трима родители в семейството ни след поредица от тежки заболявания и необходимост от денонощни грижи за тежко болни хора. Моля, да обърнете внимание, че по никакъв начин не засягам личните ви драми! А Вие решихте, че в правен форум търся начин да прецакам закона. А вие познавате ли закона? Съжалявам ако съм Ви подразнила по някакъв начин. Съжалявам, че сте проявили безхаберие от 2008г до сега, но това не ме прави задължен да ви съветвам да изваршвате престъпления!
Надявах се на професионално отношение. Подходих професионално, въпреки, че вие идвате тук и раздавате квалификации! Не очаквах точно в този форум да попадна на нерваци с крехка психика-сори. :lol: :lol: :lol: Отново раздавате диагнози, без да имате съответния ценз... Но ако идеята е да обидите някой, то всъщност обиждате самата себе си!
Вместо да остроумничите и да анализирате всяко мое изречение като стара мома даскалица Наистина ли сте стара мома-даскалица? :D , можеше, за да не ставате полезния идиот Благодаря за поредната некомпетентна класификация :D , просто да ме посъветвате да стана топъл хляб на някой адвокат. Вие вече сте замесели тестото, но споко - ще бъдете "изпечени"! :wink:
Желая Ви спокойствие и увереност в живота :-) Искрено ви желая спокоен живот!

Все пак който идва да попита, би следвало преди това да е се запознал с някои основни положения! 8)
ПП
Или поне да се е консултирал с компетентен адвокат! :roll:
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот ivanov_p » 26 Ное 2022, 10:45

Двата случая са несравними.... Може би следва да се запознаете по-подробно с нормативната уредба!

няма защо да чета закона, а и даже нашите депутати не са чак толкова тъпи, че да измислят подобна глупост. Какво искате да кажете, че според закона ако техническия и надзорника са изгубили книгите или не са ги водили, на Стоян трябва да му бутнат строежа? Има нарочна процедура, наричат я "обследване", преди десетина години струваше 800 лв., правят се замервания и изследване на бетон и арматура, може всичко да е наред, ако не е наред се дават се предписания какво точно да се направи за да се приведе в ред и само при невъзможна за изправяне компрометация на конструкцията строежа се премахва. На базата на това обследване се изготвя неизготвената документация и се продължава. Точно това се прави с всички стари строежи, без значение дали имат или не документация. Какво значение, че напр. двата блока на ЖП-то до надлез Надежда са били с всички документи, след като подновиха строителството 30 години след спирането му? Продадоха ги на някой без пари, той направи пълно обследване, изпълни предписанията и ги завърши.

Каквото и да говорим в закона има разум, той може да е накърнен по някакви съображения, но никога не се губи напълно. Допускам, че гербаджийската сволач може да е приела нещо за да може да муфти гражданството, но те крадат основно по други линии. Жената да си отиде при някой надзорник в района, да му обясни какъв е случая и да поиска съвет какво трябва да направи, на надзорника това му е работата.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 26 Ное 2022, 14:54

ivanov_p написа:
Двата случая са несравними.... Може би следва да се запознаете по-подробно с нормативната уредба!

няма защо да чета закона, а и даже нашите депутати не са чак толкова тъпи, че да измислят подобна глупост. Какво искате да кажете, че според закона ако техническия и надзорника са изгубили книгите или не са ги водили, на Стоян трябва да му бутнат строежа? Има нарочна процедура, наричат я "обследване", преди десетина години струваше 800 лв., правят се замервания и изследване на бетон и арматура, може всичко да е наред, ако не е наред се дават се предписания какво точно да се направи за да се приведе в ред и само при невъзможна за изправяне компрометация на конструкцията строежа се премахва. На базата на това обследване се изготвя неизготвената документация и се продължава. Точно това се прави с всички стари строежи, без значение дали имат или не документация. Какво значение, че напр. двата блока на ЖП-то до надлез Надежда са били с всички документи, след като подновиха строителството 30 години след спирането му? Продадоха ги на някой без пари, той направи пълно обследване, изпълни предписанията и ги завърши.

Каквото и да говорим в закона има разум, той може да е накърнен по някакви съображения, но никога не се губи напълно. Допускам, че гербаджийската сволач може да е приела нещо за да може да муфти гражданството, но те крадат основно по други линии. Жената да си отиде при някой надзорник в района, да му обясни какъв е случая и да поиска съвет какво трябва да направи, на надзорника това му е работата.

Благодаря Ви отново.
Ще се вслушам в съвета Ви.
Току що установих, че архитектката, която подготви инвестиционния проект междувременно е придобила и квалификация по Строителен Надзор. Може би това е моето решение.
Още веднъж благодаря и желая здраве и късмет.
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 26 Ное 2022, 20:26

ivanov_p написа:няма защо да чета закона(може би има защо да четете закона и то не само един), а и даже нашите депутати не са чак толкова тъпи(не съм казал, че са тъпи, но че си гледат само интереса е видно), че да измислят подобна глупост(то в глупостта няма мисъл). Какво искате да кажете(какно казвам аз е без занчение, а какво казва закона), че според закона ако техническия и надзорника са изгубили книгите (няма "книги" има актове и протоколи) или не са ги водили (те се съставят, а не са "водят", и се изготвят поне в няколко екземпляра, и дори се съхраняват), на Стоян трябва да му бутнат строежа(точно така, защото същият се явява незаконен) ? Има нарочна процедура( :lol: някой само я е нарочил), наричат я "обследване"(за доказване на спазен проект - нищо повече), преди десетина години струваше 800 лв., правят се замервания и изследване на бетон и арматура, може всичко да е наред (може и нищо да не е наред), ако не е наред се дават се предписания (такива се дават само при наличието на действащо РС) какво точно да се направи за да се приведе в ред и само при невъзможна за изправяне компрометация(?!?!?) на конструкцията строежа се премахва. На базата на това обследване се изготвя неизготвената документация (Моля?!?! :shock: и с каква дата ще е?!?!?) и се продължава (продължанаш, ако ти е разрешено! А да не се забравя, че тука става въпрос за въвеждане!). Точно това се прави с всички стари строежи, без значение дали имат или не документация.(Тука просто сте потънали в заблуда) Какво значение, че напр. двата блока на ЖП-то до надлез Надежда са били с всички документи, след като подновиха строителството 30 години след спирането му? Продадоха ги на някой без пари, той направи пълно обследване, изпълни предписанията и ги завърши.

Каквото и да говорим в закона има разум(ако имате време си направете справка колко пъти е бил изменян, като ще пропусна явните несъответствие в същият), той може да е накърнен по някакви съображения(това ви твърдение моментално изключва наличието на разум), но никога не се губи напълно. Допускам, че гербаджийската сволач (не разбирам намесата на политическата нотка в така нареченият от вас "разум", който "никога не се губи напълно")може да е приела нещо за да може да муфти гражданството (от беглите ми наблюдения по-големи муфтаджии от монополистите - НЯМА), но те крадат основно по други линии. Жената да си отиде при някой надзорник (надзорника не може да замени стр. техник [color=#BF0000](ама като ви казвам, че трябва да четете закона, вие ми говорите за "разум")[/color] в района, да му обясни какъв е случая и да поиска съвет какво трябва да направи, на надзорника това му е работата (да, работата му е да вземат парите и да уредят тук-там рушвета! Иначе всичките се борят да го променят това като ... отново го ползват).

Виждам, че ivanov_p осъществява упорит съпорт на питащата, та защо не вземете да се съберете и да "решите" проблема! :D
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот ivanov_p » 26 Ное 2022, 23:28

Виждам, че ivanov_p осъществява упорит съпорт на питащата, та защо не вземете да се съберете и да "решите" проблема! :D


Моята работа е да решавам проблеми, а такава трябва да е на всеки специалист и особено доктор или адвокат. Имал съм такъв и съм го решил по посочения начин. Преди много време и аз като всички четях и се интересувах, но отдавна съм на по-друго ниво и като се обадя на надзора и техника им казвам да дойдат на обекта с книгите, и те идват с едни книги,тип тетрадки на колони с дебели корици, попълват нещо, подписват се и не ми трябва да знам какво точно е то, защото никога не са възниквали проблеми, всеки си върши работата и не се интересува от чуждата. Не се хвалете с това, че много знаете, принудени сте да знаете, защото още не сте набили врат. С времето ще се запознаете с хора, ще навлезете в работата, ще разберете кое може да се реши и кое не и ще го правите кротко и по телефона, без нерви и излишно четене и знаене.
Пред питащата има два пътя - ако по закон трябва да бутне къщата не й трябва нито адвокат, нито даже нашия върховен съдия, ще я бута. Ако обаче може да продължи строителството пътя е този, който й казвам, а и да не е този от една разходка няма да й стане нищо, пък като мине цялата история да пусне пак един пост в който да напише какво е станало, да знаем как е хавата, а не да се мъчим да четем като зрелостници.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 27 Ное 2022, 10:48

ivanov_p написа:Моята работа е да решавам проблеми (по-скоро ги замитате под килима), а такава трябва да е на всеки специалист и особено доктор или адвокат (адвоката служи само на клиента си, не и на обществото! За доктора се сетете сами!). Имал съм такъв и съм го решил по посочения начин (това, че сте го отикали по някакъв начина случая, не означава решаване на проблема!). Преди много време и аз като всички четях и се интересувах, но отдавна съм на по-друго ниво и като се обадя на надзора и техника им казвам да дойдат на обекта с книгите, и те идват с едни книги,тип тетрадки на колони с дебели корици, попълват нещо, подписват се и не ми трябва да знам какво точно (удобро нали :wink: , но пък давате съвети без да ви е понятно естеството на нещата) , защото никога не са възниквали проблеми (не че не възникват, просто вече не са ваши! Много удобно, нали? :wink: ) , всеки си върши работата и не се интересува от чуждата (вярно е! Я не сакам я да съм добре, я сакам Вуте да е зле!). Не се хвалете с това (не се хваля, а търся решение с по-далечен хоризонт), че много знаете (не знам много, но пък споделям това, което знам), принудени сте да знаете, защото още не сте набили(?!?!?) врат. С времето ще се запознаете с хора, ще навлезете в работата, ще разберете кое може да се реши и кое не и ще го правите кротко и по телефона, без нерви и излишно четене и знаене. (С времето?!?!? Колко е вашето време? За да го сравним с моето време! Не че искам да се съревноваваме, просто да преценя дали "мъдростите", които развадате с широка ръка си струват! Защото досега по темата няма никаква мъдрост!)
Пред питащата има два пътя - ако по закон трябва да бутне къщата не й трябва нито адвокат, нито даже нашия върховен съдия, ще я бута. Ако обаче може да продължи строителството (ПРОДЪЛЖИ?!?!? Язък за времето, през което сте трупали "мъдрости", след като не сте усвоили четене с разбиране!) пътя е този, който й казвам, а и да не е този от една разходка няма да й стане нищо (просто ще си изгуби времето, но засметка на това вие ще натрупате "мъдрости"! Много готино!), пък като мине цялата история да пусне пак един пост (ако въобще й се говори по въпроса! Но пък колко като нея минаха през форума, а "обратна връзка" нямаше! :wink: ) в който да напише какво е станало, да знаем как е хавата, а не да се мъчим да четем като зрелостници. (четенето е само събиране на информация, знанието е друга работа)

Та, както казах:
Виждам, че ivanov_p осъществява упорит съпорт на питащата, та защо не вземете да се съберете и да си "решите" проблемите! :D
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 27 Ное 2022, 11:10

ivanov_p написа:
Виждам, че ivanov_p осъществява упорит съпорт на питащата, та защо не вземете да се съберете и да "решите" проблема! :D


Моята работа е да решавам проблеми, а такава трябва да е на всеки специалист и особено доктор или адвокат. Имал съм такъв и съм го решил по посочения начин. Преди много време и аз като всички четях и се интересувах, но отдавна съм на по-друго ниво и като се обадя на надзора и техника им казвам да дойдат на обекта с книгите, и те идват с едни книги,тип тетрадки на колони с дебели корици, попълват нещо, подписват се и не ми трябва да знам какво точно е то, защото никога не са възниквали проблеми, всеки си върши работата и не се интересува от чуждата. Не се хвалете с това, че много знаете, принудени сте да знаете, защото още не сте набили врат. С времето ще се запознаете с хора, ще навлезете в работата, ще разберете кое може да се реши и кое не и ще го правите кротко и по телефона, без нерви и излишно четене и знаене.
Пред питащата има два пътя - ако по закон трябва да бутне къщата не й трябва нито адвокат, нито даже нашия върховен съдия, ще я бута. Ако обаче може да продължи строителството пътя е този, който й казвам, а и да не е този от една разходка няма да й стане нищо, пък като мине цялата история да пусне пак един пост в който да напише какво е станало, да знаем как е хавата, а не да се мъчим да четем като зрелостници.

С удоволствие ще споделя как се е развила тази сага, но само на Вас в лично съобщение.
За пореден път се убедих, че във форумите на този сайт върлуват основно злобни и себични комплексари, които търсят поредната жертва, върху която да се упражняват виртуално. Преди време имах неблагоразумието да попитам в друг форум на сайта защо се бави пенсионното ми производство при напълно изрядни документи. Изумих се от злобата, която някакъв подобен на този тук Пробчо изля върху мен и върху всички, които опитваха спокойно да анализират ситуацията. В онази дискусия научих колко съм тъпа, задръстена, пълна неудачничка, загубенячка и идиот.
Но бях писала и в друг форум в ODIT.info, където под публикацията ми се включиха настоящи и бивши служители на НОИ и там разбтах каква е точно бюрократичната картинка в бранша им.
В крайна сметка нещата се развиха благоприятно и се оказа, че ако сам си движиш документите за придобиване право на пенсия, пряко разписанията на Административнопроцесуалния кодекс, служителките ти ги забатачват "за по-късно" и приоритетно се ангажират с документацията придвижвана чрез последен работодател. Пенсионното ми разпореждане излезе на сайта на НОИ 3 дни след като помолих началника ТРЗ при последния ми работодател да попита в НОИ как се движи моето пенсиониране. Това, обаче се случи след 6 месеца мълчание от страна на НОИ. Естествено поради порочната си практика ми изплатиха и 6 пенсии накуп.
Така, че Пробчо-то може да си прави колкото иска литературни анализи, но нещата не винаги са такива каквито пробчовците ги изкарват.
Аз отново Ви благодаря за добрия тон и споделените знания.
Допускам, че ще ми отнеме време да стигна до окончателна фаза в този казус, защото се грижа за възрастен родител и син-инвалид, но когато имам резултат ще споделя.
Желая Ви здраве!
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 27 Ное 2022, 20:07

Мислех да не ви отговарям, но тъй като съм споменат
kolova написа:Така, че Пробчо-то може да си прави колкото иска литературни анализи, но нещата не винаги са такива каквито пробчовците ги изкарват.

ще ви удостая с едно "литературно анализче"! :lol:
Или пък НЕ, поради факта, че не казвате нищо по същество!
Опс, питащата(страдаща) с охота се раздаде
kolova написа:.... върлуват основно злобни и себични комплексари, които търсят поредната жертва, върху която да се упражняват виртуално. Преди време имах неблагоразумието да попитам в друг форум на сайта защо се бави пенсионното ми производство при напълно изрядни документи. Изумих се от злобата, която някакъв подобен на този тук Пробчо изля върху мен и върху всички, които опитваха спокойно да анализират ситуацията. В онази дискусия научих колко съм тъпа, задръстена, пълна неудачничка, загубенячка и идиот.

Ах само как не съм се сетил за последните....
Но преди да продължите, ако желаете отговорете на няколко въпроса:
1. Защо не се съобразихте със закона?
2. Защо не можахте да се разберете с другите участници в строителния процес още докато течеше строителния процес? Все пак декларирате, че
kolova написа:... се оказа, че ако сам си движиш документите ...

е на далавера! (отново доказателство за тарикатщина!)
3. Защо тогава
kolova написа: В края на 2010 бяхме приключили с грубия строеж, но строителния техник, чиито услуги ползвахме , след като си получи парите замина за Германия и ни остави в невидение.

не реагирахте веднага? Отнема половин час да потърсите другите за съвет?
4. Защо решихте, че този който ви каза какво "да очаквате"...
kolova написа:Въпросът ми е: .... Какво да очакваме и как да подходим?

е ... как го казахте...
kolova написа: злобни и себични комплексари, които търсят поредната жертва, върху която да се упражняват виртуално.

5. Защо решихте, че тук на "сладка раздумка" ще ви се оправи проблема?

И любезна ми, kolova, в този форум съм твърде отдавна и моля ми позволите да все пак да разпознавам, кога някой наистина търси помощ и кога някой търси да тарикатее!
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот kolova » 25 Яну 2023, 10:35

probcho написа:Мислех да не ви отговарям, но тъй като съм споменат
kolova написа:Така, че Пробчо-то може да си прави колкото иска литературни анализи, но нещата не винаги са такива каквито пробчовците ги изкарват.

ще ви удостая с едно "литературно анализче"! :lol:

5. Защо решихте, че тук на "сладка раздумка" ще ви се оправи проблема?

И любезна ми, kolova, в този форум съм твърде отдавна и моля ми позволите да все пак да разпознавам, кога някой наистина търси помощ и кога някой търси да тарикатее!


Мислех да не го споделям публично, но прочитайки отново злобните коментари на така наричащия се probcho, който подудобното прикритие на анонимността ръси обиди и избива кой знае какви комплекси в този форум, реших само да спомена, че задвижих нещата според съветите на ivanov_р и всичко върви нормално без паника,нерви и злоба, както гореспоменатия комплексар probcho се опита да ми вмени.
Драги ми probcho, знам че психиатричната помощ в България не е на ниво, но че е чак толкова зле положението не знаех. Направо е страшно.
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Re: ЗАКЪСНЯЛИ ЛИ СМЕ С ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

Мнениеот probcho » 25 Яну 2023, 20:47

kolova написа:Мислех да не го споделям публично, но прочитайки отново злобните коментари на така наричащия се probcho, който подудобното прикритие на анонимността ръси обиди и избива кой знае какви комплекси в този форум, реших само да спомена, че задвижих нещата според съветите на ivanov_р и всичко върви нормално без паника,нерви и злоба, както гореспоменатия комплексар probcho се опита да ми вмени.
Драги ми probcho, знам че психиатричната помощ в България не е на ниво, но че е чак толкова зле положението не знаех. Направо е страшно.

Уважаема kolova (цвета не е случаен), ако въобще се казвате така (за мен сте абсолютно анонимна), няма как да прецените дали избивам комплекси! Завръщането Ви в темата само показва, че търсите "реабилитация"! Избрали сте си път (вид на действия), за който сте се хванала само защото Ви устройва, без да знаете дали е "правилен"! Дали този път е "истинския" явно е без значение за Вас щом Ви устройва! Радвам се за Вас, че "всичко върви нормално без паника,нерви и злоба", но не аз Ви ги вменявам тези неща!
И, понеже Вие не ме обиждате, по въпроса за "психиатричната помощ" ще се обърна към Вас най-добронамерено - МОЛЯ, пийте си хапчетата най-редовно!

ПП
Аз мислех, че тази тема е изчерпана и може би... заключена!
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Следваща

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron