начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Колко е широка улица 3 та категория.

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот levit5 » 29 Мар 2023, 15:25

Съгласно общия устройствен план през нивата ми минава улица трета категория.
Никой не може да ми каже колко е широка тази улица.
Благодаря .
levit5
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2016, 18:43

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот guest1 » 29 Мар 2023, 20:59

Здравейте.

Основните документи по въпроса са - на първо място Наредба № РД-02-20-2 от 20 декември 2017 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортната система на урбанизираните територии, а също и Закон за пътищата и Наредба № РД-02-20-2 от 28 август 2018 г. за проектиране на пътища.

Говорите за „улица трета категория“, а според наредбата - улиците се делят на класове, от 1-ви до 6-ти. Трети клас улици са „районни артерии“ и имат минимум 6 ленти плюс тротоари. Тоест - между 27 и 31 метра.
Вижте Схема 10, от Приложение № 16 към чл. 77, ал. 2 и чл. 133, ал. 5.

Друга подробност е, че улици и пътища се изграждат само в имоти, публична общинска и публична държавна собственост.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот levit5 » 30 Мар 2023, 08:04

Видях схемата .След това ОУП с голямо увеличение.Отдолу се вижда и кадастралната карта.
Извода ми е че улицата минава по дължината на нивата около 100 м. Проектанта я е разпределил по 14 метра в моята нива и 14 метра в съседния имот.Доколкото разбирам ще очуждят 14 х 100= 1400 м 2.Вероятно ще ми платят колкото да си купя каравана :D ???
Правилно ли е разсъждавам?
levit5
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2016, 18:43

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот guest1 » 30 Мар 2023, 10:50

levit5 написа:Видях схемата .След това ОУП с голямо увеличение.Отдолу се вижда и кадастралната карта.
Извода ми е че улицата минава по дължината на нивата около 100 м. Проектанта я е разпределил по 14 метра в моята нива и 14 метра в съседния имот.Доколкото разбирам ще очуждят 14 х 100= 1400 м 2.Вероятно ще ми платят колкото да си купя каравана :D ???
Правилно ли е разсъждавам?

В общи линии сте прав.
Колко ще ви платят и дали ще мине „отчуждаването“ е друг въпрос - на пазарлък! Вече не сме НРБ и доброзорното отчуждаване „за без пари“ не върви!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот levit5 » 30 Мар 2023, 14:24

Благодаря .Желая Ви.Успехи :D
levit5
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2016, 18:43

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот levit5 » 02 Апр 2023, 12:15

Имам още един въпрос.
Когато общината Изработва ПУП за този имот и улицата трети клас.Това по реда на чл.16 от ЗУТ ли ще бъде с отнемане до 25% от площта или колкото се засяга ще го очужди без да променя разположението на съседните имоти .По моите сметки 1400/3300 се получава застъпване от улицата на 42% от парцела.
levit5
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2016, 18:43

Re: Колко е широка улица 3 та категория.

Мнениеот guest1 » 02 Апр 2023, 15:17

levit5 написа:Имам още един въпрос.
Когато общината Изработва ПУП за този имот и улицата трети клас.Това по реда на чл.16 от ЗУТ ли ще бъде с отнемане до 25% от площта или колкото се засяга ще го очужди без да променя разположението на съседните имоти .По моите сметки 1400/3300 се получава застъпване от улицата на 42% от парцела.

Хубаво четете - вижте и
Чл. 16. (5) (Нова - ДВ, бр. 13 от 2017 г.) С плана по ал 1:
1. поземлени имоти, които не отговарят на изискванията за минимални размери за лице и повърхност съобразно устройствената зона в която попадат, могат да бъдат обединени в един или повече нови урегулирани имоти, ако са собственост на едни и същи лица;
2. по искане на собствениците поземлени имоти, собственост на едни и същи лица, могат да бъдат обединени в един новообразуван урегулиран имот, както и един поземлен имот може да бъде разделен на два или повече новообразувани урегулирани имоти;
3. може да се образува съсобствен урегулиран имот за два или повече поземлени имоти, собственост на различни лица, въз основа на общо заявление на собствениците с нотариално заверени подписи, с което се определят идеалните части на съсобствениците, които се посочват в заповедта по ал. 6.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 29 от 2006 г., предишна ал. 5, изм. и доп. - ДВ, бр. 13 от 2017 г.) Собствениците на поземлени имоти по ал. 4 и 5 придобиват собствеността върху новообразуваните с плана урегулирани поземлени имоти, а общината придобива собствеността върху отстъпените и части по ал. 1 от датата на влизане в сила на плана. За всеки отделен урегулиран поземлен имот кметът на общината или упълномощено от него лице издава заповед с точно индивидуализиране на имота. Заповедите се изпращат на службата по вписванията, а копие от влезлия в сила план по ал. 1 - на Агенцията по геодезия, картография и кадастър - за служебно вписване в имотния регистър и нанасяне в кадастъра.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron