начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот onlyjustice » 23 Май 2022, 20:10

Благодаря колега ivanov_p!
В сряда ще отида до районната общинска администрация. Макар, че от там нищо свястно не мога да очаквам, като напътствия и да си свършат работата както трябва. Омръзна ми да ги съдя, за да свършат нещо. Но това е друга тема!
Ще им поставя въпроса, кое разрешение за изпълнение на ограда ще мога да го получа по бързо и сигурно. Това по чл. 48, ал.3 изречение първо или това по чл.151, ал.1, т.11 от ЗУТ.
Всъщност, наскоро спечелих дело срещу районната адм., с което им се наложи да одобрят регулационната линия на УПИ/парцела ми, която опира в къщата в парцела/УПИ на съседа. От тук става ясно, че от районната адм. пак няма да получа лесно никакво разрешение. Ако трябва да изградя ограда по чл. 48, ал.3 изречение първо от ЗУТ, за тази част която трябва да бъде в съседния имот, аз ще трябва да я издълбая от основите на къщата му. За другия вариант по чл.151, ал.1, т.11 от ЗУТ, ще трябва да му направя евала на съседа като не му копам/дълбая основите, а цялата да си я направа в моя парцел, долепена до къщата му. Тук нещата са и малко принципни, че аз водих дела за точното до сантиметър местоположение на регулационната линия. И в този смисъл не мисля да отстъпвам дори и милиметър. Но проблема е в това, че чепатия съсед постоянно виси на прозореца, под който аз трябва да направя оградата. Доста сложна задача, нали! Както писахме вече нещата без брадви, сатъри и подобни няма да станат за да се сложи ограда съобразно чл. 48, ал.3 изречение първо от ЗУТ, а за по чл.151, ал.1, т.11 от ЗУТ, аз не съм много навит, макар че и там ще има големи проблеми.
Нещата отиват на негаторен иск. Иначе оправия няма да има с оградата, по които и да е от двата принципа.
Нека съседа да обясни в съда, как е строй къщата, по кой регулационен план, кой му е разрешил и тн. и защо ми пречи да си ползвам имота с висящи балкони, стрехи и други архитектурни чупки по къщата, висящи в моя парцел.
Тук по специалния ми въпрос, е: Заслужава ли си да искам разрешение за ограда, след като ще има негаторен иск. По регулационния план и по КК в АГКК нещата са абсолютно точни. Там всичко е ОК! Координатни точки, заповеди за одобрение, всичко е влязло в сила и съм си извадил съответните скици. Така и така ще има дандания с постановено решение относно къщата на съседа. То е ясно, че сега така ограда точно по регулационната линия по чл. 48, ал.3 изречение първо от ЗУТ, няма как да стане, а за другия вариант по чл.151, ал.1, т.11 от ЗУТ аз не съм съгласен, не че съседа пак няма да извърти някаква простотия. Стигна съм до задънена улица, че изобщо не мога да си заградя парцела, нито по първия и нито по втория вариант за ограда, без да има на лице някакъв документ от който съседа да няма думата. В крайна сметка проблема с къщата в съседния парцел, го има на рег. план и на КК, аз от проблема не мога да си изградя ограда, независимо кой от двата варианта ще бъде реализиран в един момент. В случая пред съда винаги може да се каже, че аз съм искал да изградя ограда по чл.151, ал.1, т.11 от ЗУТ без разрешение, но разстоянието от къщата в съседния парцел не отговаря на норматива за разстояние до страничната рег. линия чл. 31, ал1, т.1 от ЗУТ., с което да искам осъдително решение за премахване на частта от къщата, която пречи. Иначе ограда посмъртно не може да се изгради независимо по кой от вариантите.
Помагайте! Ще съм Ви благодарен на всички мнения!
onlyjustice
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Фев 2011, 13:40

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот ivanov_p » 24 Май 2022, 11:44

Като бях млад и глупав лесно влизах в приключения. после разбрах, че номерът е не да знаеш как да излезеш от проблема, а да не влизаш в него. Вие искате да влезете в проблем, който нищо няма да ви донесе. На ваше място щях да се спра на ограда с мрежа и колове, която да е на границата без да засяга съседа. Опъвате въжето, почвате да копаете от въжето към вас дупка 30 см, дълбока 60 см., ще загубите 10 см. Може да сложите двоен кол, един в центъра на дупката и втори, заварен за него, който е на границата, така няма да загубите нищо и ще работите от своята страна.
Съседът е прав като не е съгласен, очевидно ограда не му трябва, а бетонните работи няма как да станат без да се влиза и цапа в неговата част.
Не търсете ядове, те сами идват, а и адвокатите за какво са?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот guest1 » 24 Май 2022, 18:27

onlyjustice - толкова много приказки, а решението е просто:
Викате геодезист, да определи местоположението на „имотната граница“ - в присъствието на съседа! И приключвате комуникацията.
После си правите каквото искате - но вътре във вашият имот!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот onlyjustice » 24 Май 2022, 18:58

iБлагодаря ivanov_p!
Интересно мнение. Всеки гради опита си по различен начин.
Аз определено съм такъв човек, че не чакам да ми дойдат ядове, а така направлявам нещата, че да не ми идват. Определено много мислих, четох, анализирах и реших да си създам проблем като заведа негаторен иск. Но хитро с подход и насочване, пък ще видя какво ще спечеля. Определено ако загубя, то ще са малко пари (две, три хиляди лева). Но ако спечеля ???!!.... ще се похваля и ще опиша тук цялата история, за да знаят хората как да направляват ядовете така, че да им носят печалба, а не вреда. Много неща вече са подготвени, утре ще заложа в районната адм. и бомбата с искането ми за разрешение за строеж на ограда. Е там поне съм факир, по обжалване на актове, мълчаливи откази, а после в съда става интересно като почнат да се гърчат общинарите, защо са се ослушвали. А иначе изпълняват съдебното решение без да мрънкат. Лично аз нямам загубено дело и не мисля никога да допусна да загубя дело. Така, че може да се оформи интересна игра на няколко фланга /съдилища/. Всичко е въпрос на време, знания и решителност! Комбинаториката в производството/вата, ще е интересна! Усещам съседа как ще дава, копа и ще се моли!
Благодаря ivanov_p, даде ми добри насоки!
onlyjustice
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Фев 2011, 13:40

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот onlyjustice » 24 Май 2022, 19:11

guest1 написа:onlyjustice - толкова много приказки, а решението е просто:
Викате геодезист, да определи местоположението на „имотната граница“ - в присъствието на съседа! И приключвате комуникацията.
После си правите каквото искате - но вътре във вашият имот!


Това просто няма как да стане, с брутален, нагъл и прост съсед. Писах, че къщата му е на регулационната линия с моя парцел, но по цялата регул. граница на парцела ми има нахвърляни безразборно строителни дъски, палета, варели, големи камъни и какви ли не още боклуци. А те са толкова много, че няма как да бъдат преместени. Един приятел геодезист лицензиран идва неофициално на по бира да види за какво иде на реч, но каза че тези боклуци пречат и не може да се даде линия. Олигофрена съседа за това ги държи и трупа, за да създава проблеми, да не му отиде къщата на кино. Вие просто не може да си представите какво е ..... за съсед! Така, че тези съвети които давате са за нормални съседи, а не за олигофрени, дебили и идиоти!
Давайте съвети за преборване на простотията и нахалството!
Благодаря!
onlyjustice
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Фев 2011, 13:40

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот ivanov_p » 24 Май 2022, 19:17

В общината трябва да има служба по управление на отпадъци.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот guest1 » 24 Май 2022, 21:12

onlyjustice написа:Това просто няма как да стане, с брутален, нагъл и прост съсед. Писах, че къщата му е на регулационната линия с моя парцел ...

Щом е „на имотната граница“ - за свързано застрояване - вероятно е с „глуха стена“, калкан. При това положение, няма нужда от ограда. Боклуците са във вашият имот. Просто ги почистете - няма нещо, което да не може да се премахне.
А за наглите - има и полиция!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: строеж на ограда по чл.48 ал. 3 от ЗУТ

Мнениеот onlyjustice » 24 Май 2022, 21:38

Така полученото състояние на нещата, е с дълга история, още от преди 1990година. Нещата са много корумпирани от районната администрация. Просто по предходен дворищен план, съседа трябваше да плати една част от имота ни, която му се придаваше, преди да почне да строй къщата си. Но той не го направи, което не беше законно. Там кой му е разрешавал да строй в общината, не е ясно, а и вече няма значение. По сегашния план част от къщата му остана в моя парцел, защото, той не беше приложил предходния. В един момент като излезе сега действащия план през 1990г. за да няма проблеми с къщата, МНОГО услужливи АДМИНИСТРАТИВНИ хорица, направиха ГРЕШКА в плана, така, че къщата му да бъде на нужния сервитут от ОЩЕТЕНИЯ ми парцел. За това писах, че на скоро спечелих дело, това дело където КОРУМПИРАНИТЕ административни хорица УСЛУЖЛИВО и най-вече СЛУЧАЙНО допуснаха грешка, която ми отне няколко години за да оправя УСЛУЖЛИВОСТТА!!! Къщата не е на калкан, писах по-горе, че балкони висят в моя парцел, прозорци гледат, стреха и тн. Съседа ..... за това по регул линия нарочно е нахвърлят всевъзможни предмети. Аз не мога да му чистя боклуците, той това го е направил тенденциозно, да предизвиква! Полицията не им е това работата да се занимават със строителни предмети. Съседа нарочно няма да си ги премахне, защото ходи на сечено. А и да сложа ограда балконите му ще висят в моя парцел. Това няма как да стане. За това трябва да има осъдително решение и да маха част от къщата, защото е алчен, а УСЛУЖЛИВИТЕ администратори само проблеми създават!
За това нещата стават "дебели"!
Благодаря Ви!
onlyjustice
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Фев 2011, 13:40

Предишна

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


cron