начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Преместваем обект - дострояване?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот dnightroad » 04 Юни 2019, 16:31

Здравейте,
след повече от година в събиране на документи за строеж на еднофамилна масивна къща, от общината ни съобщиха че разрешително не можем да получим заради статута на улицата, в крайна сметка прежалихме загубеното време и пари и си извадихме разрешително за поставяне на преместваем обект и си поръчахме къща- контейнер, съответно прелестната ни съседка подаде множество жалби против това събитие. Разбира се всичко ни е наред, та нямахме проблеми относно къде как и върху какво е поставена къщичката ни контейнер. Та имам страх да посея и цветя в имота без съседката да подаде жалба за това.

Въпроса ми тук е , ако искаме да достроим външно антре от метър на метър и половина (основно с цел да не се мокри къщата на вътре) не нарушавайки отстоянията, които трябва да спазваме според регулацията, какви документи трябва да извадим и имаме ли нужда от документи за дострояване на външно антре или стреха ?

Също така искам да попитам, какъв тип навес или постройка можем да направим за складиране на дърва (възможно най-малката) без да имаме нужда от допълнителни разрешителни? А ако трябва да се вадят такива, от кои институции трябва да са?

Става дума за град София.

Благодаря Ви!
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19

Re: Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот Melly » 04 Юни 2019, 20:40

В изложението има вътрешни противоречия относно следните обстоятелства:

От една страна имотът бил в София, което означава че се ситуира в урбанизирана територия, а от друга се споменава за "статут на улица", което се преценявало от администрацията като пречка да бъде издадено Разрешение за строеж. За сега мога само да кажа, че "има нещо гнило в Дания"...

П.П. Без преглед на документи е несериозно да се правят опити от активни юзъри да дават "акЪл".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот dnightroad » 05 Юни 2019, 07:30

Здравейте,
Относно улицата, ситуацията може би не я обясних особено добре. Имотът е в регулация, в краен кяартал на София. Въпросната улица я има в ПУП-а и присъства във визата ни за проектиране, но не присъства в кадастъра. В кадастъра присъстват началото на края на улицата , но нашия имот се пада по средата и там пред нашия имот се води частна собственост, собственика на тази частна собственост каза, че още не са му платили отчуждаването, а архитектите в общината казаха, че ако искаме разрешително да накараме човека да си дари имота , за да не чакаме ге да му платят защото не се знаело кога това ще се случи.

Разрешително за преминаване през имота също не е вариант защото собатвеника не иска и да чува. Та архитектите ни казаха в прав текс”щом имота пред вас”излазът на улицата” ви е частен не можем да ви дадем разрешително” , та се налижи да минем по пътя за преместваемия обект, за който същия проблем явно не важи, което е странно, защото е същия имот със същата “улица” .

В крайна сметка искам поне малко да заприлича контейнера на къща и искам стрехи, пътечки и малко навесче , но искам всичко да ми е според закона , затова и първия ми въпрос какво мога да сложа без разрешително и за какво ми трябва такова :)

Поздрави!
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19

Re: Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот swenstyle » 06 Юни 2019, 10:50

Много ми е интересно как стигате в момента до имота?

В разрешението за поставяне каква квадратура е упомената?
стрехи можете да си направите,
Ако толкова ви е страх от съседката, просто се разберете с главния арх. в общината как да си поставите още "контейнери", а вие можете да си ги постройка от дървени греди, осб, кофражен шперплат, и въобще всичко което не е камък, тухла и бетон, всякакво сухо строителство е преместваем обект
съседката ви има 2 варианта:
- или не познава никой и просто пуска жалби, хората идват от общината виждат че са неоснователни, влизат ви в положение, разбират че досаден човек ги е разкарал напразно, дори си затварят едното око и отсвирват жалбата.
- или познава някой в общината, и идват да проверяват и се заяждат за най най малката подробност, дори за цветовете.
swenstyle
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 20 Окт 2015, 14:46

Re: Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот dnightroad » 06 Юни 2019, 15:45

swenstyle написа:Много ми е интересно как стигате в момента до имота?

В разрешението за поставяне каква квадратура е упомената?
стрехи можете да си направите,
Ако толкова ви е страх от съседката, просто се разберете с главния арх. в общината как да си поставите още "контейнери", а вие можете да си ги постройка от дървени греди, осб, кофражен шперплат, и въобще всичко което не е камък, тухла и бетон, всякакво сухо строителство е преместваем обект
съседката ви има 2 варианта:
- или не познава никой и просто пуска жалби, хората идват от общината виждат че са неоснователни, влизат ви в положение, разбират че досаден човек ги е разкарал напразно, дори си затварят едното око и отсвирват жалбата.
- или познава някой в общината, и идват да проверяват и се заяждат за най най малката подробност, дори за цветовете.


Здравейте,
В момента до имота се стига по самата улица, въпреки че се води частна собственост частта пред нашия имот, улицата де факто я има, като частта от улицата, която се води в кадастъра като общинска собственост стига до самата границата на имота ни, което ни дава надеждата, че може би разплащане между частника и общината може би ще се случи в близко бъдеще и тази част от улицата също ще стане общинска както е предвидено в пуп-а.

За жалбите до сега точно това се случи- отвърнаха й че са неоснователни от всичките институции към които ги е пратила, след проверката, която направиха ограните от контрола по строителството от общината - не се намериха никакви нарушения и определено не искам да пристъпим някакъв закон от незнание, дори за сондата в имота ни си минахме по каналната процедура преди да я направим, да си извадим разрешително от басейнова дирекция и след това си я регистрирахме, не заради съседката, а за да ни е всичко наред, което се оказа добра практика, защото съседката и затова е пуснала жалба.

Изглежда, че жената не иска съседи, но това нямаше от къде да го знаем, когато закупихме имота :( . Самата тя има неща, които съм сигурна, че не са съвсем както трябва, напрмер кабелът й за ток минава почти през средата на нашия имот, наместо през улицата и е увиснал доста ниско, което леко ме притеснява, има бараки и други такива, но определено нямам желанието да й отвъщам на жалбите със жалби, няма никакъв ефект от такива губещи времето действия. Просто искам да си живея мирно в дома си и всичко да ми е наред документално, законово и т.н.
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19

Re: Преместваем обект - дострояване?

Мнениеот swenstyle » 07 Юни 2019, 14:34

няма логика в това, в момента улицата физически да съществува, а в кадастъра да е записана като частна. трябва да се консултирате с архитект (обикновено е безплатно), или дайте идентификатора на имота.
освен това има разлика между:
- частна улица - улица обособена в отделен имот само за нея, тя е частна, но е за обществено ползване
- част от имот която е отредено да бъде улица някога в бъдещето - не е частна улица, все още си е само имот.

да не би да става въпрос за тупик? вие най вероятно сте го купили със имота.

също можете да се консултирате с архитект, за да ви изготви една основателна добре аргументирана жалба срещу съседката, и която ако не я оттеглите, да я заплашите със събаряне.
swenstyle
Младши потребител
 
Мнения: 81
Регистриран на: 20 Окт 2015, 14:46


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron