начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Арбитражен съд...



Арбитражен съд...

Мнениеот vgogov » 18 Апр 2016, 11:13

Здравейте съфорумци,
изправен съм пред следния казус:
Моя близка е осъдена от арбитър да заплати задължения, които вече е изплатила изцяло, за което пази съответните разписки. Решението на арбитъра е от 2010 год. Тя казва, че никога не е получавала каквито и да е било книжа по това арбитражно дело - нито искова молба, нито решение. Проблема обаче е, че въз основа на това решение от Профикредит са си извадили изпълнителен лист. Изпълнителният лист е изваден едва пред 2016 год., следователно през този период поне според мен е изтекла погасителна давност за това задължение.
Въпросът ми е какво е най-добре да направи от тук нататък? Има ли друг начин за защита, освен обжалване не Решението пред ВКС по реда на чл. 47 от ЗМТА? Можем ли да обжалваме разпореждането за издаване на изпълнителния лист във връзка с дългия срок, който е изтекъл от постановяването на Решението на арбитъра до издаването на изпълнителния лист? Можем ли да искаме спиране на изпълнението от ЧСИ-то като приложим разписките за изплатените суми?
п.с. В самия изпълнителен лист според мен некоректно не е изписано какво представлява основното задължение: написано е единствено сумата от хххх лева заедно със законната лихва от 01.04.2010г. до окончателното погасяване на задължението.
vgogov
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Юли 2011, 14:51

Re: Арбитражен съд...

Мнениеот nk7702n » 18 Апр 2016, 12:03

Имате тримесечен срок от узнаването на постановеното решение за атакуването му пред ВКС. Вземете всички книжа и посетете колега адвокат!
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron