начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

предаване на дете



предаване на дете

Мнениеот lacuna81 » 10 Май 2016, 19:30

Здравейте,
при образувано изпълнително дело и изпратена покана до длъжника ( в случая майката) да предаде детето на бащата на определено място и час, какво следва да направи същият?
Освен разбира се да отиде за да осъществи режима на лични контакти, но мисълта ми е, как ще се удостовери, ако майката откаже да предаде детето?Трябва ли да присъства съдебният изпълнител, полиция?
Ако някой има опит, ще се радвам да сподели.
Благодаря предварително.
lacuna81
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 21 Авг 2008, 08:39
Местоположение: София

Re: предаване на дете

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Май 2016, 22:55

Как действаме в моята кантора.
Първият път отиваме мирно. Естествено ни отпращат по живо - по здраво. Съдебният изпълнител налага глоба.

Задължението за предаване дете попада в особена графа на закона, по същество е за оказване на съдействие, не знам акк да го квалифицирам - дали за въздържане от действие или за действие, по -скоро съдействие.

Това съдействие е доста специфично. Майката трябва да отбутне детето навън, да захлопне вратата - тогава е оказала съдействие.
Малките, тоест невръстните са доста териториални и оказвайки се навън от квартирата, респективно дома, тоест отвън, започват инстиктивно да търсят начин за изход или за успокояване и така. Разбира се - това е касапски подход.
Майката трябва да подсигури извеждането.
В момента работя по два такива случая.
Вика се полиция, впрочем - те са доста експедитивни, например на мен ми пратиха жена-полицай от двойката полицаи, което е психологически успокояващо.
Сега - натрупва се протоколно като документация и с глобите от съдебния изпълнител се отива в прокуратурата и се засъжда майката и така. Тоест родителят по чл. 2 от Семeйният кодекс е равноправен като пол, тоест мъж - жена се приравняват. И така феминистката пръчка се оказа изправена.

Сега по дългата тангента се очаква и Тълкувателно решение по отношение на децата.


И почваме да миришем маргаритки, люляци, квот си искаме, вместо миризми на масло на бензини
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: предаване на дете

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Май 2016, 01:15

Акт на спорна администрация.
Промява- при промяна в обстоятелствата.
Един ден ще се сетите, защо е толкова важно, когато си пишете съдебните книжа по дела за род.права, режима и прочие, колко е важно да се съобрази работното време на съдебното изпълнение и ОЗД.

Свидетели. Молба до СИС. Уведомление. Отговор/молба. Втори дубъл. пак се повтарят нещата, може и до глоба да се стигне, зависи от обстоятелствата, но не е задължителто. Животът е динамичен.
Търсите съюзници в лицето на ОЗД ( правилата на играта го позволяват). Вече има и достатъчно центрове за обществена подкрепа...


ivan_lawyer написа:Майката трябва да отбутне детето навън, да захлопне 8) вратата - тогава е оказала съдействие.

това е житейски нелепо, травмиращо психиката на детето, а се прави и невъзможното, за да се избегнат каквито и да е травми!( и без тях подрастващите са като крехко цвете в сакция и едно такова събитие може да предизвика тотал-щета), отделно, че е правно невярно ( Иване, ако кажеш, че имаш нещо съдебно в тая насока и а-ха да повярвам). При цитираната ситуация, според мен, трябва да има норма, която да указва, че в такива случаи детето се отнема от тези двама "родители" и се предава в приемно семейство.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: предаване на дете

Мнениеот 111888 » 11 Май 2016, 08:17

Дали сте забравили за този случай http://www.mediapool.bg/skandalat-s-nas ... 52716.html
Травмиращо за децата изживяване, предадени в чужда държава, при тяхното несъгласие, цялата мощ на нашата държава против интересите на децата. Децата крещят- помощ, не искаме, оставете ни, а ги теглиха като чувал с картофи. Дори и парламентът се занимава после със случая-не че нещо направиха, или можеше да бъде направено след предавенето на децата в Полша
http://www.vbox7.com/play:92b999a6
И темата във форума оттогава viewtopic.php?f=6&t=36383
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: предаване на дете

Мнениеот lacuna81 » 11 Май 2016, 08:35

Не споря, че е травмиращо, но в случая става въпрос за майка, която повече от 6 месеца не предава детето на бащата. Има вече образувана прокурорска преписка за престъпление по НК, а тя междувременно завежда и дело за заместващо съгласие за пътуване в чужбина.
Та, питането ми конкретно беше- ако сега на датата за предаване на дете, тя откаже да го направи, какво следва?
Пише се до СИ за нова дата с искане за съдействие от страна на полицията ли?
lacuna81
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 21 Авг 2008, 08:39
Местоположение: София

Re: предаване на дете

Мнениеот ivan_mirchev » 05 Юни 2016, 23:59

Хм, аз не съм юрист, но не виждам какъв е проблемът СИ да поиска съдействие от полицията? След като това е част от правомощията на СИ. А каква точно е процедурата, все някъде трябва да е описана. Проблемът е друг.Аз имах същият проблем. Постановено съдебно решение, но майката продължава да се прави на ударена. Имам изпълнителен лист, но ДСИ също се прави на ударен. Остава един месец до септември, а това значи, че не мога да взема дъщеря си, щом тръгне на училище. Не можели да открият майката. Накрая се принудих да припомня на ДСИ правомощията и (беше жена) по ГПК и да заявя, че ще се жалвам до ВСС. След около половин час майката е открита и всичко е тип-топ.
Мисълта ми е, че съдебните изпълнители в голяма част от случаите неглижират подобно поведение, когато е от страна на майката. Наскоро имаше случай отразен по Нова ТВ. ЧСИ вдигат рамене, полицията вдига рамене - абсурд някакъв. При наличие на съдебно решение майката е длъжна да го изпълнява. Точка. Наскоро имах спор с една родителска фондация, която твърди, че съдебният-изпълнител не може да налага глоби в подобни случаи. Още един абсурд за мен, понеже майката е длъжник. Очаквало се тълкувателно решение по този въпрос. Може и да е така.
В конкретният казус (според мен)търси се съдействието на полицията и детето се взима от бащата по възможно най-безболезненият начин за него в присъствието на съдебният изпълнител. Полицията е длъжна да съдейства. Аджеба, за какво е това съдебно решение, ако не може да си подсигури неговото изпълненение?
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: предаване на дете

Мнениеот doc03 » 06 Юни 2016, 00:07

ivan_mirchev написа:..В конкретният казус (според мен)търси се съдействието на полицията и детето се взима от бащата по възможно най-безболезненият начин за него в присъствието на съдебният изпълнител. Полицията е длъжна да съдейства. Аджеба, за какво е това съдебно решение, ако не може да си подсигури неговото изпълненение?

Грешка!
СИ взима детето, в присъствие на полицията, а не обратното! Полицията не докосва нито дете, нито котЕ!
По едни други норми детето се взима от полицай-ИДПС, но това не е случая.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: предаване на дете

Мнениеот ivan_mirchev » 06 Юни 2016, 00:32

Все тая. :mrgreen: И не съм писал, че полицията взима детето - а "детето се взима от бащата". Важното в случая е институциите да си свършат работата, а не да си правят на улави, че не могат нищо да направят.
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: предаване на дете

Мнениеот doc03 » 06 Юни 2016, 01:15

ivan_mirchev написа:Все тая. :mrgreen: И не съм писал, че полицията взима детето - а "детето се взима от бащата". Важното в случая е институциите да си свършат работата, а не да си правят на улави, че не могат нищо да направят.

Е то щото на всички им е все тая, затова някои неща се случват ...
ivan_mirchev написа:... и детето се взима от бащата по възможно най-безболезненият начин за него в присъствието на съдебният изпълнител.

...е кой го взима? арменския поп?

Относно третото изречение в първия цитат - ДА, но всяка да свърши СВОЯТА си работа. А не една да изпира несвършените неща и простотиите на другите четири.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: предаване на дете

Мнениеот ivan_mirchev » 06 Юни 2016, 01:25

Не виждам защо трябва да се повтарям. :roll: За мен е логично бащата да си вземе детето, а не полицията, съдебният изпълнител или арменският поп. А простотията или по-точно нежеланието на някого да си свърши работата често пъти ходи точно по интституции и доста голяма част юристи.
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: предаване на дете

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Юни 2016, 07:04

Съвременните майки, за съжаление или за радост не са отдавна баба Тонка, нито са светици. Добре де - по-грижливи са за здравето си, за децата, но къде е равенството на половете по чл. 2 Семейния кодекс. Няма човешка жена, освен сигурно Амелия Анархарт, дето прекоси атлантика пилотката или някоя покорителка на планински връх, всъщност говоря глупости, но мъжкото усилие спрямо живота не е за подценяване - строим пътища, караме автобуси, хамалогия. Ми да извършваш нальоти над сирийски джихадисти - да не мислиш, че е лесно да си войник, да та пушнат, както казва проф. Стойнев.
Очаква се следното тълкувателно решение - съвместни права на родителите. Такова и трябва да е. Членове сме на евросъюз, папкаме еврофондове, но си оставаме диви и щастливи. Аз развивам тезата за равенство на половете, сега за всеки е ясно какво се случва вечерно време между една влюбена или не-влюбена или каквато и да е двойка - но това не е повод за война, нито има някакво напрежение. То е до култура - ако попаднеш в дива среда - естествено ще е диво. Какво да направим - да избягаме от този свят - ми няма как. Марк Твен много така закачливо го беше направил като изказ - мисля - в мемоарите си. Познавам много щастливи семейства - Светослав Минков, беше написал един разказ за жената Водород и мъжа Кислород и - ето ти бум, гръмва бомба. Това е положението. Аз не търпя жени Водолеи, готини са - но просто не ни се получава.


Но в скандинавските страни не е така - Грета не обича Роланд, но това не е повод за война.
Не е така. Германия не е еталон, щото те са алчни и както и да е. Франция мисля също са така, като манталитет - като скандинавските страни. Това е немислимо такова поведение, като нашето, наистина почвам да си припомням описанията на славянските нрави, според разни стари описания.


В събота ми се случи да иззимам дете и ситуацията е много гадна, още не мога да отпусна нерви. Първо, в София, а и навсякъде няма свестен ЧСИ, това си го знаем. Има уран-гутани, бе въобще няма такава държава. ЧСи се колаболира с майката (колаборационисти са онези същества, дето във Франция ги бръснеха нула номер през Втората световна за сътрудничество на германските окупанти). Майката се прави на ударена - ето за какво говорим. Сега вече има осъдена майка (с цялото ми уважение - но си го отнесе, това са правилата на мача), за непредаване на дете. Отнесе си го - на ти тези 3 месеца пробация, ми таквоз. Точно на базата на тези преки или косвени прояви на неподчинение на съдебно решение. Това е пътят - да се осъди майката, макар и на някаква пробация, но пак е работа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron