начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Опис от ЧСИ по наказателно дело



Опис от ЧСИ по наказателно дело

Мнениеот zaza95 » 17 Юли 2016, 13:23

Здравейте,
преди няколко дена баба ми ме уведоми, че е получила съобщение което е трябвало да бъде връчено на мен.
Съобщението е от ЧСИ по наказателно дело за опис на имуществото на настоящият ни адрес. Аз живея в един апартамент с баба ми и брат ми. Сумата, която трябва да бъде платена за момента е непосилна за мен. Много мои близки включително и баба ми искат да ми помогнат за заплащането , но аз им отказвам. В момента се опитвам да спепстявам пари от всякаде от където мога, работя без трудов или граждаснки договор и повечето от парите заделям. Студент съм и засега съм успял да събера колкото за двата идни семестъра и 600лв. , което е малка част от дължимото. Най-важният въпрос за мен е: Когато дойдата да правят опис на имуществото задължително ли е третите лица(баба ми и брат ми) да доказват техните вещи чрез касови бележки и гаранционни карти.
zaza95
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2016, 13:09

Re: Опис от ЧСИ по наказателно дело

Мнениеот ivan_lawyer » 17 Юли 2016, 21:08

Какво е това наказателно дело - разноски по дело се събират от Данъчното, рядко от ЧСИ.
Може да се наложи да обяснявате произхода на вещите, но не е нещо фатално.
На практика никой няма да дойде на никакви описи-абсолютно е блъф.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Опис от ЧСИ по наказателно дело

Мнениеот dimist » 01 Авг 2016, 15:23

Заза, пиши първо има ли издаден срещу тебе изпълнителен лист?
А поне СРС в момента събира вземания за държавни такси, глоби, разноски чрез ЧСИ, което допълнително утежнява сметката.
dimist
Потребител
 
Мнения: 634
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron