начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Кредит на мое име,който не съм взимал.



Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот tenev7676 » 10 Май 2017, 19:54

Здравейте!В последните може би 5 години,а и повече не съм теглил никакви кредити,не съм взимал стоки на изплащане.Реших да изтегля кредит и искането ми не беше уважено,заради лоша кредитна история.Поисках в БНБ справка за кредитното ми досие и в него ми излиза някакво задължение от 289.00 лева от 15.09.2016 година.Сумата е посочена като просрочена главница,няма просрочени лихви,няма задбалансова стойност,няма такси и други разходи.Само тази сума от 289.00 лева.Към последната дата от кредитното ми досие 13.01.2017 година тази сума е 0.00 лева???Според досието ми сумата я дължа на "Мост Финанс Мениджмънт" АД,което според сайта им е финансова организация за събиране на просрочени вземания.На посочените в сайта телефони след цял ден звънене никой не ми вдигна,а последните новини в сайта им са 2012 година.Сега излиза,че дори да имам желание да погася тази сума,не знам на кого и за какво трябва да я върна.Моля за съвет към кого мога да се обърна в такава ситуация?Благодаря предварително!
tenev7676
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:14

Re: Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот teogeo » 11 Май 2017, 17:50

tenev7676 написа:Здравейте!В последните може би 5 години,а и повече не съм теглил никакви кредити,не съм взимал стоки на изплащане.Реших да изтегля кредит и искането ми не беше уважено,заради лоша кредитна история.Поисках в БНБ справка за кредитното ми досие и в него ми излиза някакво задължение от 289.00 лева от 15.09.2016 година.Сумата е посочена като просрочена главница,няма просрочени лихви,няма задбалансова стойност,няма такси и други разходи.Само тази сума от 289.00 лева.Към последната дата от кредитното ми досие 13.01.2017 година тази сума е 0.00 лева???Според досието ми сумата я дължа на "Мост Финанс Мениджмънт" АД,което според сайта им е финансова организация за събиране на просрочени вземания.На посочените в сайта телефони след цял ден звънене никой не ми вдигна,а последните новини в сайта им са 2012 година.Сега излиза,че дори да имам желание да погася тази сума,не знам на кого и за какво трябва да я върна.Моля за съвет към кого мога да се обърна в такава ситуация?Благодаря предварително!



Към адвокат. Да заведе иск, че не дължите сумата и това е.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот christina1983 » 06 Фев 2019, 12:16

Здравейте,
Мъжа ми е в същото положение, но за доста по-заден период.
След звънене една седмица все получихме IBAN. За съжаление тогава не знаехме, че сумата е платена и че има давностен срок и я платихме отново.
Консултирахте ли се с адвокат?
christina1983
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Дек 2018, 11:03


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron