начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Кредит на мое име,който не съм взимал.



Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот tenev7676 » 10 Май 2017, 19:54

Здравейте!В последните може би 5 години,а и повече не съм теглил никакви кредити,не съм взимал стоки на изплащане.Реших да изтегля кредит и искането ми не беше уважено,заради лоша кредитна история.Поисках в БНБ справка за кредитното ми досие и в него ми излиза някакво задължение от 289.00 лева от 15.09.2016 година.Сумата е посочена като просрочена главница,няма просрочени лихви,няма задбалансова стойност,няма такси и други разходи.Само тази сума от 289.00 лева.Към последната дата от кредитното ми досие 13.01.2017 година тази сума е 0.00 лева???Според досието ми сумата я дължа на "Мост Финанс Мениджмънт" АД,което според сайта им е финансова организация за събиране на просрочени вземания.На посочените в сайта телефони след цял ден звънене никой не ми вдигна,а последните новини в сайта им са 2012 година.Сега излиза,че дори да имам желание да погася тази сума,не знам на кого и за какво трябва да я върна.Моля за съвет към кого мога да се обърна в такава ситуация?Благодаря предварително!
tenev7676
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:14

Re: Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот teogeo » 11 Май 2017, 17:50

tenev7676 написа:Здравейте!В последните може би 5 години,а и повече не съм теглил никакви кредити,не съм взимал стоки на изплащане.Реших да изтегля кредит и искането ми не беше уважено,заради лоша кредитна история.Поисках в БНБ справка за кредитното ми досие и в него ми излиза някакво задължение от 289.00 лева от 15.09.2016 година.Сумата е посочена като просрочена главница,няма просрочени лихви,няма задбалансова стойност,няма такси и други разходи.Само тази сума от 289.00 лева.Към последната дата от кредитното ми досие 13.01.2017 година тази сума е 0.00 лева???Според досието ми сумата я дължа на "Мост Финанс Мениджмънт" АД,което според сайта им е финансова организация за събиране на просрочени вземания.На посочените в сайта телефони след цял ден звънене никой не ми вдигна,а последните новини в сайта им са 2012 година.Сега излиза,че дори да имам желание да погася тази сума,не знам на кого и за какво трябва да я върна.Моля за съвет към кого мога да се обърна в такава ситуация?Благодаря предварително!



Към адвокат. Да заведе иск, че не дължите сумата и това е.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Кредит на мое име,който не съм взимал.

Мнениеот christina1983 » 06 Фев 2019, 12:16

Здравейте,
Мъжа ми е в същото положение, но за доста по-заден период.
След звънене една седмица все получихме IBAN. За съжаление тогава не знаехме, че сумата е платена и че има давностен срок и я платихме отново.
Консултирахте ли се с адвокат?
christina1983
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Дек 2018, 11:03


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron