начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.



Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.

Мнениеот tenev7676 » 05 Юни 2018, 16:59

Здравейте!Получих заповед за изпълнение на парично задължение,по договор от 2004 година.Задължението е прехвърлено на заявителя "Делта Кредит АСДИЦ с договор за цесия от 2007 година.В заповедта пише,че сумата е дължима по сключено между страните споразумение през 2013 год,каквото аз не съм подписвал.Нито пък съм имал контакти по телефон,или по поща с въпросните "Делта Кредит".В края на заповедта е упоменато,че настоящата заповед е издадена единствено на информация,предоставена от кредитора,и че тази информация не е проверена от съда.Мога ли да подам някакво възражение да оспорвам тази заповед,както и някаква молба за погасяване на задължението по давност?Благодаря предварително!
tenev7676
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:14

Re: Заповед за изпълнение на парично задължение от 2004 г.

Мнениеот kalahan2008 » 05 Юни 2018, 17:56

Можете да възразите:
1. че не дължите задължението;
2. че не Ви е връчено уведомление по чл. 99, ал. 3 ЗЗД за прехвърляне на вземането;
3. че вземането е погасено по давност.

Доколко имате основание да упражните всяко едно от тези възражения, може да Ви каже само специалист с юридическо образование, по-конкретно адвокат, след справка по делото в съда и преглед на наличните документи.

Срокът за подаване на възражението е 14-дневен от получаване на заповедта за изпълнение и това би следвало изрично да е отразено в самата заповед за изпълнение.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron