начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Непълен опис на имущество



Непълен опис на имущество

Мнениеот sneja_15 » 01 Фев 2019, 22:56

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ и се надявам тук да е правилното място за въпросите ми. Ако греша моля да преместите темата на правилното място. И накратко, защото случая е много дълъг, сложен и подробен- мои роднини водиха дело срещу един човек. Той беше осъден, но почина. Делото беше продължено срещу малолетните му внуци, които чрез своите родители приеха с молба наследството по опис. Но в описа фигурират единствено идеални части от недвижими вещи. В този опис не се споменава недвижимото имущество, на което се намират вещите и живеят длъжниците. Отделно преди описа бяха внисани молби в съда няколко пъти, че починалият е имал недвижимо имущество и нищо не стана. Делата приключиха. Частните съдебни изпълнители също не искат да се заемат с нашия случай. Моля ви кажете ми как да постъпят пострадалите (кредиторите), защото сумата, която дължат малолетните деца е наистина голяма и може да се покрие само с имота. След като и друго компетентно лице юрист не вижда изход просто не знам в каква държава живеем? При наказателно дело, редовен изпълнителен лист и да не може да си върнат присъдените суми? Моля ви кажете кой е виновен за непълния опис? Наистина ли не може да се стигне до публична продан на недвижимото имущество, след като не е споменато в описа? Какво да направят близките ми? Къде има в законите/кодексите нещо (цитати), което да принуди родителите да представят документ, че имота е приет и техен (на децата). Може ли да има частично приемане по опис? Ако не с добро моля да ми предложите и други не толкова мили варианти спрямо длъжниците- като запечатване/сигнал до община/полиция/закрила на детето (всичко по закон да е). Благодаря предварително на всички, които ми пишат! Оценявам го високо.
sneja_15
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Окт 2011, 18:51

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron