начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Непълен опис на имущество



Непълен опис на имущество

Мнениеот sneja_15 » 01 Фев 2019, 22:56

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ и се надявам тук да е правилното място за въпросите ми. Ако греша моля да преместите темата на правилното място. И накратко, защото случая е много дълъг, сложен и подробен- мои роднини водиха дело срещу един човек. Той беше осъден, но почина. Делото беше продължено срещу малолетните му внуци, които чрез своите родители приеха с молба наследството по опис. Но в описа фигурират единствено идеални части от недвижими вещи. В този опис не се споменава недвижимото имущество, на което се намират вещите и живеят длъжниците. Отделно преди описа бяха внисани молби в съда няколко пъти, че починалият е имал недвижимо имущество и нищо не стана. Делата приключиха. Частните съдебни изпълнители също не искат да се заемат с нашия случай. Моля ви кажете ми как да постъпят пострадалите (кредиторите), защото сумата, която дължат малолетните деца е наистина голяма и може да се покрие само с имота. След като и друго компетентно лице юрист не вижда изход просто не знам в каква държава живеем? При наказателно дело, редовен изпълнителен лист и да не може да си върнат присъдените суми? Моля ви кажете кой е виновен за непълния опис? Наистина ли не може да се стигне до публична продан на недвижимото имущество, след като не е споменато в описа? Какво да направят близките ми? Къде има в законите/кодексите нещо (цитати), което да принуди родителите да представят документ, че имота е приет и техен (на децата). Може ли да има частично приемане по опис? Ако не с добро моля да ми предложите и други не толкова мили варианти спрямо длъжниците- като запечатване/сигнал до община/полиция/закрила на детето (всичко по закон да е). Благодаря предварително на всички, които ми пишат! Оценявам го високо.
sneja_15
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Окт 2011, 18:51

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron