начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Топлофикация ЧСИ



Топлофикация ЧСИ

Мнениеот vesi_lina » 06 Май 2020, 00:21

Здравейте,
Много съм притеснена и не зная какво да правя, затова се надявам да получа съвет за казуса, в който се намирам.
През ноември месец почина баща ми и аз, майка ми и сестра ми станахме наследници на двустаен апартамент, който има задължения към Топлофикация около 10000 лв. Сега ни издирва съдя изпълнител как да процедираме и какво да очакваме.
Майка ми е собственик и на друго двустайно жилище, в което живея аз, но също със задължения към Топлофикация от подобен размер.
Аз останах без работа заради извънредното положение, а преди това бях на минимална заплата. Майка ми е с наследствена пенсия минималната за страната, сестра ми е безработна и има психическо заболяване, поради което не може да работи.
На практика нямаме доходи, а сега може би ще ни оставят на улицата?! :?
Може ли да се спасим от тая ситуация и как? Ако майка ми прехвърли единия ап. на мен , а другия е на тях двете и аз се откажа от моя дял това ще помогне ли ?
Може ли в настоящия случай да има прехвърляне или продажба на апартамента или трябва да са погасени всички дългове?
Да се свържа ли със съдията или е по -добре да не приемам никакви документи? Изобщо какво може да направим? :( :roll:
vesi_lina
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2020, 23:58

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот Melly » 06 Май 2020, 02:03

vesi_lina написа:Здравейте,
Много съм притеснена и не зная какво да правя, затова се надявам да получа съвет за казуса, в който се намирам.
През ноември месец почина баща ми и аз, майка ми и сестра ми станахме наследници на двустаен апартамент, който има задължения към Топлофикация около 10000 лв. Сега ни издирва съдя изпълнител как да процедираме и какво да очакваме.
Майка ми е собственик и на друго двустайно жилище, в което живея аз, но също със задължения към Топлофикация от подобен размер.
Аз останах без работа заради извънредното положение, а преди това бях на минимална заплата. Майка ми е с наследствена пенсия минималната за страната, сестра ми е безработна и има психическо заболяване, поради което не може да работи.
На практика нямаме доходи, а сега може би ще ни оставят на улицата?! :?
Може ли да се спасим от тая ситуация и как? Ако майка ми прехвърли единия ап. на мен , а другия е на тях двете и аз се откажа от моя дял това ще помогне ли ?
Може ли в настоящия случай да има прехвърляне или продажба на апартамента или трябва да са погасени всички дългове?
Да се свържа ли със съдията или е по -добре да не приемам никакви документи? Изобщо какво може да направим? :( :roll:

Непременно се свържете с адвокат.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот emoalexrr92 » 02 Фев 2021, 23:18

Допълвам темата и с моя случай
Делата и просрочените задължения започват още от 2008 година!Много от нещата научих съвсем наскоро,преди около месец и половина,когато баща ми почина.
Намерих стари документи за задължения в порядъка на голяма четирицифрена сума,няма точно тука да я споменавам.Информацията,която имам е и следната:
Има 3 дела.Първото е за просрочени задължения в периода 2008 2012 година.Второто е от около 2015 година.Третото,последно от около 2017 до последната призовка,която се получи 2020 година.Заради стечение на обстоятелствата и семейни причини,съобщението за общата сума го разпрах прекалено късно.Нещата са стигнали и до запор на заплатата му.Дела са се водили и за съжаление са загубени.В крайна сметка той внесе документ за единствено жилище и за това,че не получава доходи и от там нататък спряха да го притесняват.Баща ми нямаше и постоянни доходи доста време.Нямаше и възможност да изплаща дълговете.Правеше и възражение срещу топлофикация,че сметките са силно завишени и др.подобни неща,резултат нямаше.Това,което и смътно си спомням е,че ми е казвано че се е стигнало до споразумение за разсрочено плащане от поне 100 лв на месец.
Пристигат текущите фактури за месеца към парното и изплатих една определена сума.В сайта на топлофикация няма как да проуча точната сума за старите задължения.Не се появява такова инфо,излизат текущите задължения.Парното е нулирано,не го използваме от около 2 3 години!
Пак пиша,че много от нещата които публикувам съм ги научил прекалено късно и искам да науча какво да направя,като наследник след като е починал,наскоро!Интересувам се от следните въпроси!
Как мога да получа информация за точната сума,която се дължи без да бъда аз засегнат със запор?!
Още не съм си извадил документ за наследник за единствено жилище.Ако го извадя,това ще задълбочи ли нещага по въпроса за дълговете?!
Мога ли да продам имота с тези дългове,дори на много по ниска цена от реалната и да го заменя за друго жилище?!
Върху имота е наложена и възбрана.Има ли изход от това?!
Възбраната е следствие от това,че преди време,преди баща ми да почине стигнаха делата и до запор на доходите му.Имаше известно време,в което работеше.Иначе,постоянни доходи нямаше доста време.Подаде молба за единствено жилище,около лятото на тази година.След това спряха да притесняват от топлофикация с делата.
emoalexrr92
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2021, 21:03

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот ivan_lawyer » 03 Фев 2021, 08:28

Трябва да си замълчите 2 години, сега - на практика, може да се води иск за недължимост, но - да не се окаже поредното загубено дело. Като единствено жилище - сте спокойни за това да не се продаде. Ако се откажете от наследство - ще загубите под някаква форма и жилището.

На този етап - не е нужно да отстъпвате и да правите отстъпки някакви.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот dimist » 03 Фев 2021, 15:32

При дълг от 10 000, освен ако не е грешка , най вероятно има изтекла погасителна давност. Затова - някой да ви провери какво се е случвало по това изпълнително дело, дали не са настъпили основания за прекратяване по силата на закон, а в по добрият случай- дали не е изтекла погасителната давност. В първият случай ще поискате прекратяване от ЧСИ, а ако откаже, имате право на жалба. Във вторият случай- ще трябва да води отрицателен установителен иск в съда.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот emoalexrr92 » 05 Фев 2021, 21:27

Мога ли да проверя всичко това в ЧСИ без някакви последствия за мен?!
emoalexrr92
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2021, 21:03

Re: Топлофикация ЧСИ

Мнениеот propensity » 05 Фев 2021, 22:43

emoalexrr92 написа:Мога ли да проверя всичко това в ЧСИ без някакви последствия за мен?!

Ваш адвокат би могъл, вие - не.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron