начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Договор за потребителски кредит без подписи!



Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот bussinesshark » 21 Сеп 2020, 11:47

Здравейте.
Преди около година изтеглих потребителски кредит и във връзка с Covid-19 отложих плащанията, в последствие ги възобнових, но поисках от банката копие от договора, койот съм подписал. Оказа се че на договора където би трябвало да има поне 20 мои подписа + три имена няма нито един подпис и нито едно име написано ! Имам ли законово основание да прекратя обслужването на кредита ?
bussinesshark
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2020, 11:24

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот ivanov_p » 21 Сеп 2020, 13:06

Вие не плащате защото имате подписан договор, а защото са ви превели пари. След като сте получили парите - връщате. Банките са хитри като невестулки и в близки отношения със съдилищата, трудно се лъжат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот doondie » 21 Сеп 2020, 18:51

От заглавието на темата помислих, че става дума за злоупотреба с лични данни.

А твоето копие къде е? Най-вероятно са ти дали копие от договора, който всеки друг е сключвал тогава, понеже е типов с общи условия, а не ксерокопие точно на този, който ти си подписал. Това не значи, че го нямат някъде на хартиен носител - вероятно в клона, в който е сключен.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Договор за потребителски кредит без подписи!

Мнениеот bussinesshark » 22 Сеп 2020, 10:46

doondie написа:От заглавието на темата помислих, че става дума за злоупотреба с лични данни.

А твоето копие къде е? Най-вероятно са ти дали копие от договора, който всеки друг е сключвал тогава, понеже е типов с общи условия, а не ксерокопие точно на този, който ти си подписал. Това не значи, че го нямат някъде на хартиен носител - вероятно в клона, в който е сключен.


Нямат нито един мой подпис на договора ! По същата логика може и злоупотреба с личните данни да има. Къде и с какво удостоверяват, че съм съгласен с условията по кредита лихвен процент, ГПР, такси и т.н. Според мен е рено да се държи сметка на банката, защо се е случило така и да си носи отговорността !
bussinesshark
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2020, 11:24


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 17 госта


cron