начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Наддавателно предложение по пощата или само лично?



Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 24 Май 2022, 13:47

Гледам, че навсякъде в сайтовете на ЧСИ са писали, че наддавателните предложения се подават лично в районния съд. От опит знам, че освен кандидата, може да го занесе всеки, даже и пълномощно не му искат, а само му дават входящия номер. Възможно ли е пликът да бъде доставен с обратна разписка в съда от БП (ако вече работят) или от куриер?
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот ivanov_p » 24 Май 2022, 14:25

Не е възможно! На плика пише името на ЧСИ, а не името и адреса на съда. Плика с предложението се слага в друг плик, който се адресира до съда. Тук обаче клеймото не се гледа, трябва да е пристигнало до края на тръжния срок, а не изпратено в този срок.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот propensity » 24 Май 2022, 15:35

Може. Участвал съм два пъти с предложение, направено чрез куриер. Върху запечатания плик с предложението се поставя указание, (т.к. често пощата се отваря от един деловодител за целия съд) с което се указва пликът да не се отваря и предаде на съдебно-изпълнителната служба за входиране по надлежния ред. Запечатаният плик се слага в друг и се праща по куриер/поща.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 24 Май 2022, 17:05

Не е проблем да сложа единия плик в друг плик. Въпросът ми беше дали принципно може. Щом може, ще го направя според инструкциите ви, барем в съда не оплетат конците.
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 03 Юни 2022, 14:54

Направих както ми препоръчахте и не е имало никакъв проблем - наддавателното ми предложение е било напълно редовно. Естествено, това беше за нещо маловажно и не ми се занимаваше да ходя. Ако е за нещо отговорно, винаги всичко трябва да е максимално опростено и сигурно - скоро ще подавам предложение за нещо, което не ми е все тая дали ще стане и там ще се ходи на крака.
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron