начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

Наддавателно предложение по пощата или само лично?



Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 24 Май 2022, 13:47

Гледам, че навсякъде в сайтовете на ЧСИ са писали, че наддавателните предложения се подават лично в районния съд. От опит знам, че освен кандидата, може да го занесе всеки, даже и пълномощно не му искат, а само му дават входящия номер. Възможно ли е пликът да бъде доставен с обратна разписка в съда от БП (ако вече работят) или от куриер?
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот ivanov_p » 24 Май 2022, 14:25

Не е възможно! На плика пише името на ЧСИ, а не името и адреса на съда. Плика с предложението се слага в друг плик, който се адресира до съда. Тук обаче клеймото не се гледа, трябва да е пристигнало до края на тръжния срок, а не изпратено в този срок.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот propensity » 24 Май 2022, 15:35

Може. Участвал съм два пъти с предложение, направено чрез куриер. Върху запечатания плик с предложението се поставя указание, (т.к. често пощата се отваря от един деловодител за целия съд) с което се указва пликът да не се отваря и предаде на съдебно-изпълнителната служба за входиране по надлежния ред. Запечатаният плик се слага в друг и се праща по куриер/поща.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 24 Май 2022, 17:05

Не е проблем да сложа единия плик в друг плик. Въпросът ми беше дали принципно може. Щом може, ще го направя според инструкциите ви, барем в съда не оплетат конците.
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05

Re: Наддавателно предложение по пощата или само лично?

Мнениеот oberst » 03 Юни 2022, 14:54

Направих както ми препоръчахте и не е имало никакъв проблем - наддавателното ми предложение е било напълно редовно. Естествено, това беше за нещо маловажно и не ми се занимаваше да ходя. Ако е за нещо отговорно, винаги всичко трябва да е максимално опростено и сигурно - скоро ще подавам предложение за нещо, което не ми е все тая дали ще стане и там ще се ходи на крака.
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron