начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?



Re: Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?

Мнениеот guest1 » 10 Сеп 2022, 09:20

ilian_todorov написа:Колкото и да ти се струва странно в този случай парите, които евентуално бих събрал чрез ЧСИ малко ме интересуват. :idea: Длъжникът преди време ми създаде съдебни проблеми и аз искам да го оставя без нищо. Това ми е основното желание. :idea:

Нещате излизат от правото и отиват към психологията.
Има един израз - „Като видиш, че една работа не става - късай и хвърляй!”

За другото не се притеснявай , във Вселената ина баланс. Каквото е направил - ще му се върне.
Много е трудно, да „оставиш човек без нищо” - като включвам и нематериалните беща.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как може да се установи, че длъжникът притежава нива?

Мнениеот ilian_todorov » 10 Сеп 2022, 10:28

guest1 написа:
ilian_todorov написа:Колкото и да ти се струва странно в този случай парите, които евентуално бих събрал чрез ЧСИ малко ме интересуват. :idea: Длъжникът преди време ми създаде съдебни проблеми и аз искам да го оставя без нищо. Това ми е основното желание. :idea:

Нещате излизат от правото и отиват към психологията.
Има един израз - „Като видиш, че една работа не става - късай и хвърляй!”

За другото не се притеснявай , във Вселената ина баланс. Каквото е направил - ще му се върне.
Много е трудно, да „оставиш човек без нищо” - като включвам и нематериалните беща.

Така си е, излизат от правото. :idea:
Брат ми е подложен на същия "тормоз" от взискател, който се е набутал с доста пари, знаейки, че не може да вземе от него нищо, тъй като е беден като църковна мишка, а и дължи на държавата стотици хиляди лева. Идеята на този взискател е, ако брат ми наследи нещо, да насочи изпълнението на мижавото си вземане, заедно с огромното вземане на държавата върху наследството му. :idea: Годините обаче се нижат и брат ми ще си погаси дълга към НАП след изтичането на абсолютната давност по ДОПК. :idea: Любопитното в случая е, че брат ми и взискателят дори не се познават. Никога не са се виждали. :D Брат ми навремето "тормозил" съдебно майката на взискателя, която отдавна е починала.
Тъй че моят случай не е прецедент.

Ами да, прав си, но някои неща трудно се забравят. :idea:

То му се върна. Беше в затвора, загуби земите си и двора си, от 18 години живее по мазета и тавани...но винаги може още, а и на мен да си призная ми е интересно. Правото ми е хоби. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron