начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Писна ми



Писна ми

Мнениеот слс » 10 Юни 2003, 15:03

Много моля за Вашето мнение! В продължение на четири години водя дела за
шестцифрена сума. Имам и обезпечение на иска си. Вече ми писна от държавни такси, а и изгубих вяра в съдебната система. Струа ми се, че направих голяма грешка като не потърсих друг начин да си събера вземането, но се притеснявах.
Вие как мислите? Дали да чакам още съда или...?
Благодаря ви!
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот hebigatsu » 10 Юни 2003, 16:34

С "другия начин" можеше и да си съберете вземането, но можеше и да си имате проблеми със същата тази система, от която недоволствате. Прав сте, че четири години е доста време, но пък след като става дума за такава сума, каквато посочвате, мисля, че колегите са си свършили добре работата до този момент. Така,че потърпете още малко.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Писна ми

Мнениеот cleo » 10 Юни 2003, 17:15

Predpolagam pisnalo vi e ot plashtane na dyrjawni taksi , sydebni udostowereniq i ekspertizi... Chestno kazano , kolkoto i absurdno da zwuchi dokazano w praktikata e che delo s tolkowa golqm materialen interes ne se reshawa za 4ri godini .... oshte poweche pri byrzinata na nasheto 3instancionno proizwodstwo...
Kolkoto do syweta - ako ima nachin da postignete zakonno izwynsydebno sporazumenie naprawete go ... za drugite nameknati ot was sposobi za zadylbochawane na problema az lichno ne gi odobrqam i mislq, che s ogled na weche wisqshtiq sydeben spor sa i dosta riskowani...
Ako obezpechenieto wi solidno i nadejno - mislq che s ogled na pretendiranite lihwi ot datata na zawejdane na iskowata molba , ako reshenieto e wyw washa polza - wsichko shte wi se wyrne s dobawka....
Nqma kak kolega - taka raboti sistemata - ako ne wi hareswa - namerete si mqsto s druga sistema - zashtoto taq uwi i da iskate nqma kak da promenite...
Аватар
cleo
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:41

Re: Писна ми

Мнениеот Стефан Кънев » 11 Юни 2003, 11:48

Осъдете съда за пропуснатите ползи, след като толкова много се бавят!
Стефан Кънев
 

Re: Писна ми

Мнениеот hebigatsu » 11 Юни 2003, 12:38

За Кънев,
Много ви моля, ако обичате спрете да се дъните елементарно и да пишете глупости в този форум.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Писна ми

Мнениеот слс » 11 Юни 2003, 13:44

Търпението ми струва много средства досега, а и не съм сигурен, че някой ден ще си възвърна парите.
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот слс » 11 Юни 2003, 13:46

Вие чувате ли се какво говорите?
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот слс » 11 Юни 2003, 13:51

Благодаря Ви!
Ако можехте да видите наглостта на длъжника и документите, които постоянно фабрикува сигурно и Вие щяхте да смятате като мен, че на някои хора им трябва нещо повече от това съда да ги осъди.
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот ЖИЖИ » 11 Юни 2003, 14:31

Щом имате обезпечение невиждам какъв е проблема,да го "посъветвате" да ви прехвърли на ваше име обезпечението особенно ако е недвижим имот.
ЖИЖИ
 

Re: Писна ми

Мнениеот hebigatsu » 11 Юни 2003, 14:32

За слс,
А не сте ли мислили да продадете вземането си?
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Писна ми

Мнениеот слс » 11 Юни 2003, 14:39

Ако има подходящ човек. Обезпечението ми е много превликателно.
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот hebigatsu » 11 Юни 2003, 14:43

Подходящ човек винаги се намира, стига да се потърси както трябва. В момента има раздвижване в областта на тъй наречения факторинг, т.е. изкупуване на вземания. Ако дадете малко повече подробности, по отношение на размера на вземането и размера, вида и местонахождението на обезпеченията, бих могъл да ви дам насоки, който да дадат резултат.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Писна ми

Мнениеот cleo » 11 Юни 2003, 14:55

samo kato dobawka ... tui kato spomenahte za chetiri godini wodene na dela - moje bi shte wi swyrshi rabota jalbata za bawnost , no tq chestno kazano e noj s dwe ostrieta - wseki predstedatel na syd podbutwa nastoqtelno sydiite sreshtu koito ima jalbi za bawnost da si pishat po-byrzo resheniqta - sam tqh , te pyk ot swoq strana gledat da si go wyrnat s reshenieto ... ne e zadylvitelno da e taka wyw washiq sluchai , no wse pak ima risk...
za propusnatite polzi - kolegata e stabilno izlqzal w mejduchasie ... wie ne ste w grajdanskoprawni otnosheniq sys syda...
faktoringa e dobra ideq ... no syshto ew riskowan... ne e dostychno razwit tuk kato sposob za urejdane na zadyljeniq pone zasega i ako kolegata naistina moje da wi preporucha firmi i imena - probwaite.
Аватар
cleo
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:41

Re: Писна ми

Мнениеот слс » 11 Юни 2003, 14:55

Имам нужда от дискретност и за това и моля да ми кажете ако не града от който сте, то поне региона. Ако ми го съобщите ще ви дам електронния си адрес за да си кореспондираме.
слс
 

Re: Писна ми

Мнениеот hebigatsu » 11 Юни 2003, 15:06

За слс,
Като кликнете върху ника ми, ще получите необходимата ви информация.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron